eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › U kogo największe spadki składek OC?

U kogo największe spadki składek OC?

2018-07-25 11:23

U kogo największe spadki składek OC?

U kogo najbardziej potaniało OC? © methaphum - Fotolia.com

Ostatnimi czasy rosnące ceny OC dały się kierowcom mocno we znaki. A jak sytuacja wygląda teraz? Ostatnie analizy Ubea.pl wskazują że podwyżki nieco wyhamowały, a nawet pojawiły się spadki cen. Który z ubezpieczycieli zdecydował się na najznaczniejsze obniżki?
Ubea.pl systematycznie zbiera informacje odnośnie średniej ceny OC, jaką proponują polskim kierowcom rodzimi ubezpieczyciele.
„Ta średnia składka jest wynikiem porównania tysięcy kalkulacji o bardzo różnych parametrach (dotyczących np. wieku kierowcy, jego doświadczenia oraz szkodowości)” - tłumaczy Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Duża próba statystyczna i stałość metod stosowanych do wyliczania średnich składek OC umożliwiają porównywanie wyników z różnych miesięcy. Zestawienie z końca marca i końca czerwca 2018 r. pozwala stwierdzić, że większość ubezpieczycieli obniżyła średni poziom składek za OC komunikacyjne.

Kwartalne zmiany kosztu takich ubezpieczeń wyniosły:
  • Aviva - spadek o 9,6%
  • Benefia - spadek o 20,6%
  • Generali - spadek o 1,9%
  • Gothaer - spadek o 6,6%
  • Link4 - spadek o 5,2%
  • MTU - spadek o 6,2%
  • Proama - wzrost o 2,2%
  • UNIQA - wzrost o 11,6%
  • You Can Drive - spadek o 1,3%

Największą uwagę zwraca oczywiście zmiana dotycząca marki Benefia. Ponad dwudziestoprocentowy spadek średniej składki OC w ciągu kwartału, wydaje się bowiem bezprecedensowym zjawiskiem.
„Dzięki takiej dość drastycznej obniżce kosztów polis OC, marka Benefia jeszcze bardziej zwiększyła cenową przewagę na swoimi konkurentami (takimi jak np. Aviva oraz Link4). Umocnienie się Benefii na pozycji cenowego lidera jest widoczne również w rankingach Ubea.pl” - podkreśla Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki Ubea.pl.

fot. methaphum - Fotolia.com

U kogo najbardziej potaniało OC?

Liderem cenowym jest Benefia.


Warto nadmienić, że drugi z liderów cenowych na rynku OC (firma Aviva), przez kwartał obniżył średni koszt obowiązkowego ubezpieczenia o prawie 10%. Była to druga największa obniżka wśród dziewięciu analizowanych ubezpieczycieli. W zupełnie przeciwnym kierunku podążały natomiast składki naliczane przez firmę UNIQA. Wspomniany ubezpieczyciel pomimo prawie dwunastoprocentowego wzrostu średniej składki, nie okazał się jednak „najdroższym” towarzystwem.
„W połowie 2018 r. najwyższymi przeciętnymi składkami OC nadal cechowała się marka You Can Drive (YCD). Ten wynik nie stanowi zaskoczenia, bo polisy YCD są oferowane tylko młodym kierowcom do 30 roku życia” - zaznacza Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

oprac. : eGospodarka.pl


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: