eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Ceny OC spadły wszędzie

Ceny OC spadły wszędzie

2018-10-05 10:56

Ceny OC spadły wszędzie

Ceny OC spadły wszędzie © SecondSide - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

W najnowszym opracowaniu rankomat.pl porównał stawki za obowiązkowe ubezpieczenie samochodu obowiązujące w poszczególnych miastach naszego kraju. Okazuje się, że najdroższy jest Wrocław, którego mieszkańcy płacą za OC o 37,4% więcej niż wynosi krajowa średnia. Na kolejnych pozycjach plasują się Warszawa i Gdańsk. Warto jednak podkreślić, że w każdym z miast wojewódzkich średnia cena obowiązkowej polisy jest niższa aniżeli przed rokiem.
Miniony kwartał okazał się kolejnym okresem, w którym ubezpieczyciele postanowi dać nam odetchnąć - oferowane ceny OC okazały się mniej wygórowane niż w ubiegłych miesiącach. Z analizy zrealizowanej przez porównywarkę rankomat.pl wynika, że obniżki objęły wszystkie województwa i ich stolice. W którym regionie naszego kraju ceny były najbardziej łaskawe, a gdzie za OC przyszło płacić najwięcej?

Obniżki cen w 2018 r.


2015 rok okazał się dla polskich kierowców niezbyt fortunny, ponieważ ceny OC zaczęły gwałtownie rosnąć. Długo wyczekiwane spadki przyniósł dopiero schyłek 2017 r. Od początku 2018 r. ceny wciąż nieznacznie spadały. Średnia składka w III kwartale br. była o 10% niższa niż rok wcześniej.

fot. mat. prasowe

Zmiany średnich cen OC

Od III kwartału minionego roku stawki OC zaczęły pikować.


W ostatnim kwartale 2017 r. odnotowaliśmy pierwsze obniżki cen OC, a sytuacja ta utrzymała się na początku roku 2018. W III kwartale br. średnie składki wróciły do poziomu z IV kwartału roku 2016 i nic wskazuje, by w najbliższym czasie miały gwałtownie wzrosnąć - mówi Tomasz Masajło, Prezes porównywarki rankomat.pl

Najdroższe miasta pod względem ceny OC


W III kwartale 2018 r. najwięcej za OC płacili kierowcy z Wrocławia, Warszawy i Gdańska. Na najniższe składki mogli liczyć mieszkańcy Rzeszowa, Kielc i Opola – koszt polisy był w tych miastach niższy od średniej w kraju.

fot. mat. prasowe

Cena OC w miastach wojewódzkich

Najdroższym miastem w Polsce jest Wrocław.


Mieszkańcy najdroższego pod względem ceny OC Wrocławia, płacili za polisę o 37,4% więcej od średniej ceny w kraju. W pozostałych miastach odchylenia od średniej wyniosły od +1,9% w Białymstoku do +28,1% w Gdańsku.

W którym województwie było najdrożej?


Według danych rankomat.pl w III kwartale 2018 r. cena OC we wszystkich województwach była niższa niż przed rokiem. Najwięcej płacili mieszkańcy województw: pomorskiego, dolnośląskiego i mazowieckiego. Najtańszą polisę mogli kupić kierowcy z Podkarpacia.

fot. mat. prasowe

Cena OC w województwach

Najtańszym województwem okazało się podkarpackie.


Obniżki cen dotyczyły wszystkich województw. Największe spadki odnotowano w woj. dolnośląskim (-12,1%). Jednocześnie to właśnie na Dolnym Śląsku składki były jednymi z najwyższych. W pozostałych województwach obniżki wyniosły od -5,9% w woj. lubelskim do -11,3% w woj. wielkopolskim.

oprac. : eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: ceny OC, OC, ubezpieczenie samochodu, najtańsze OC

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: