eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Ceny OC. Tanio w Rzeszowie, drogo dla młodych

Ceny OC. Tanio w Rzeszowie, drogo dla młodych

2020-10-22 13:27

Ceny OC. Tanio w Rzeszowie, drogo dla młodych

- regionalny barometr X 2020 Ubea.pl © Pio Si - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Oferowane kierowcom ceny OC uzależnione są od wielu czynników. Liczą się m.in. wiek posiadacza pojazdu, jego doświadczenie za kierownicą, szkodowość jazdy, czy pojemność silnika, w jaki wyposażone jest ubezpieczane auto. Wpływ na składkę ubezpieczeniową ma również miejsce zarejestrowania samochodu. To, jak prezentują się oferty ubezpieczycieli w poszczególnych miastach wojewódzkich, podlega cyklicznej analizie porównywarki Ubea.pl. Oto jej najświeższe doniesienia.

Przeczytaj także: Zaskakujące ceny OC w miastach wojewódzkich

W którym mieście są najniższe ceny OC?


Analiza Ubea.pl potwierdza, że na niższe OC mogą zazwyczaj liczyć mieszkańcy wschodniej Polski. Najmniejszą średnią ceną OC spośród miast wojewódzkich może się pochwalić Rzeszów.

Na wysokie muszą się natomiast przygotować kierowcy z Wrocławia i Gdańska. Nawet w Warszawie średnie składki OC są wyraźnie niższe niż w tych dwóch miastach.

fot. mat. prasowe

Średnia składka OC dla doświadczonego kierowcy

Najdroższe OC oferowane jest we Wrocławiu.


Cena OC nie zależy tylko od lokalizacji


Miejsce rejestracji samochodu jest oczywiście tylko jednym z czynników, które przekładają się na ostateczną cenę OC. Liczy się również wiek kierowcy, staż za kierownicą oraz historia ubezpieczeniowa.

W swojej najnowszej kalkulacji eksperci Ubea.pl przyjrzeli się również cenom OC oferowanym trzem modelowym kierowcom: młodemu wiekiem i stażem, osobie z niedawną szkodą oraz 42-latkowi, który może pochwalić się zupełnie bezszkodową jazdą.
  • Młody kierowca - pan Tomasz jest studentem w wieku 23 lat. Właśnie zakupił swoje pierwsze auto. Nie ma jeszcze żadnej historii ubezpieczeniowej.
  • Kierowca z niedawną szkodą - pani Aneta ma 32 lata. Jej bardzo dobrą historię ubezpieczeniową przerwała szkoda spowodowana w zeszłym roku.
  • Kierowca bez szkód - pan Stanisław ma 42 lata i jest nauczycielem. Dzięki bezszkodowej jeździe uzbierał maksymalne zniżki na OC.

W analizie Ubea.pl założono, że każdy z kierowców użytkuje kupioną w 2020 r. Skodę Fabię III Kombi (1.2 TSI Style, 90 KM). Auto pochodzi z 2015 r. i ma przebieg 80 000 km. Samochód będzie wykorzystywany jedynie do celów prywatnych.

fot. mat. prasowe

Porównanie cen OC w miastach wojewódzkich

Zdecydowanie najbardziej przyjazne kierowcom OC proponują ubezpieczyciele z Rzeszowa.


Ceny OC policzono 6 października 2020 r., a ubezpieczenie obowiązuje od 20 października.

Przeprowadzając przykładowe kalkulacje, eksperci Ubea.pl policzyli, jak zmienia się cena OC dla tych kierowców w zależności od miejsca zamieszkania. W analizie uwzględniono wszystkie miasta wojewódzkie.

Doświadczony kierowca zapłaci znacznie mniej za OC


Jeden rzut oka na powyższą tabelę pozwala stwierdzić, że doświadczony i bezszkodowy kierowca zapłaci o wiele mniej za OC.

Roczna oszczędność na OC względem ceny ubezpieczenia dla młodego kierowcy wynosi w zależności od miasta 64% - 67%. Widać zatem spójną politykę ubezpieczycieli - zauważa Andrzej Prajsnar, ekspert Ubea.pl.

oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Więcej na ten temat: ceny OC, OC, ubezpieczenie samochodu, najtańsze OC

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: