eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking I 2019

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking I 2019

2019-02-19 13:38

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking I 2019

Gdzie po najtańsze ubezpieczenie? © Андрей Яланский - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Poszukujesz taniego ubezpieczenia komunikacyjnego? Skorzystaj z oferty przygotowanej przez You Can Drive, Link4 lub Avivę. Do takiego wniosku prowadzi analiza najnowszego, styczniowego rankingu Ubea, w którym porównano propozycje krajowych towarzystw ubezpieczeniowych. Pierwszy z ubezpieczycieli ponownie dominuje w kategorii OC oraz OC + NNW, drugi posiada w swojej ofercie najkorzystniejsze pakiety OC + AC, a trzeci jest liderem w zakresie OC+AC + NNW.

Jak wybraliśmy liderów naszego rankingu?


Styczniowa analiza - podobnie jak wszystkie ubiegłoroczne - bierze pod lupę cztery kategorie ubezpieczeń. Ocenie ekspertów podlegają ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC, a także koszty oferowanych przez ubezpieczycieli pakietów: OC + NNW, OC + AC oraz OC + AC + NNW. W najnowszym rankingu, zgodnie z tradycją, analizowani ubezpieczyciele mogli uzyskać od 0,00 punktów do 5,00 punktów (skala ocen dla każdej kategorii).
„Najniższy wynik oznacza, że dany ubezpieczyciel we wszystkich pojedynczych porównaniach (uwzględniających tę firmę), ulokował się na ostatniej pozycji. Towarzystwo ubezpieczeń uzyskujące najwyższą liczbę punktów (5,00 pkt.), musiałoby zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji z jego udziałem. W praktyce taki wynik wydaje się jednak nierealny” - tłumaczy Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Warto również przypomnieć, że zestawienia Ubea.pl charakteryzują się stałością reguł, na podstawie których oceniani są ubezpieczyciele. Są one niezmienne od stycznia 2015 roku, w efekcie czego mamy możność dokładnego śledzenia zmian w zestawieniu firm oferujących najtańsze ubezpieczenie samochodu.

Styczeń był udany dla marki You Can Drive


Styczniowe wyniki rankingu Ubea.pl mieszczą się w podobnym przedziale punktowym jak wartości notowane przez poprzednie miesiące. Od 1 do 31 stycznia 2019 roku najwyżej ocenieni ubezpieczyciele uzyskali następującą liczbę punktów:
 • You Can Drive - 4,27 pkt. w rankingu polis OC
 • You Can Drive - 4,03 pkt. w rankingu pakietów OC + NNW
 • Link4 - 4,44 pkt. w rankingu pakietów OC + AC
 • Aviva - 4,31 pkt. w rankingu pakietów OC + AC + NNW

Porównanie wyników rankingowych z grudnia 2018 r. oraz stycznia 2019 r. wskazuje, że miniony miesiąc był udany dla marki You Can Drive (YCD). Ta marka ubezpieczeniowa należąca do Ergo Hestii, jako jedyna zaliczyła bowiem awans na pierwsze miejsce. Mowa o zmianach w kategorii OC + NNW. Warto nadmienić, że marka YCD awansowała kosztem Link4, czyli innego ubezpieczyciela, który regularnie lokuje się w czołówce.

fot. mat. prasowe

Ranking OC, AC, NNW - styczeń 2019

Na najwyższym stopniu podium uplasowała się firma You Can Drive.


Jeżeli chodzi o Link4, to trzeba wspomnieć, że ten zakład ubezpieczeń awansował na drugie miejsce w kategorii OC i „zepchnął” na pozycję trzecią markę MTU24.
„Pomimo tego spadku, wynik MTU24 nadal jest bardzo dobry. Warto zwrócić uwagę na bardzo niewielką różnicę punktową (zaledwie 0,02 punktu) pomiędzy miejsce drugim oraz trzecim w kategorii OC. Jeszcze mniejsza różnica (jedynie 0,01 punktu) dzieli You Can Drive oraz Avivę w rankingu OC + NNW. Zwycięstwo tego pierwszego ubezpieczyciela o jedną setną punktu pokazuje nam, jak bardzo zacięta jest walka cenowa” - dodaje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Przez rok mocno potaniało OC z kilku firm …


W ramach drugiej (uzupełniającej) części comiesięcznego rankingu, eksperci Ubea.pl zwykle podają dodatkowe informacje na temat sytuacji rynku polis komunikacyjnych. Również w styczniu 2019 r. pojawiły się takie uzupełniające dane. Dotyczą one porównania średniego poziomu składek OC pomiędzy styczniem 2018 r. oraz styczniem 2019 r.

Po wykonaniu odpowiednich obliczeń okazuje się, że w rocznej perspektywie czasowej (styczeń 2018 r. - styczeń 2019 r.) średnie składki ubezpieczeń OC od poszczególnych firm/marek ubezpieczeniowych zmieniły się następująco:
 • Aviva - spadek średniej składki o 17,2% względem stycznia 2018 r.
 • Benefia - spadek średniej składki o 24,4% względem stycznia 2018 r.
 • Generali - spadek średniej składki o 11,5% względem stycznia 2018 r.
 • Gothaer - spadek średniej składki o 2,1% względem stycznia 2018 r.
 • Link4 - spadek średniej składki o 22,7% względem stycznia 2018 r.
 • Proama - wzrost średniej składki o 0,2% względem stycznia 2018 r.
 • UNIQA - wzrost średniej składki o 35,0% względem stycznia 2018 r.
 • You Can Drive - spadek średniej składki o 24,8% względem stycznia 2018 r.

W nawiązaniu do powyższych danych warto podkreślić, że tylko jeden ubezpieczyciel (UNIQA) znacząco podniósł przeciętną składkę OC względem początku 2018 r. W przypadku takich firm oraz marek ubezpieczeniowych jak Aviva, Benefia, Generali, Link4 oraz You Can Drive, widoczny jest spory spadek średniego kosztu polis OC oferowanych przez Internet.
„Powyższe wyniki sugerują, że do składkowego wyścigu nie przyłączyli się wszyscy znaczący ubezpieczyciele. Mimo tego rywalizacja kilku liderów cenowych pozytywnie wpływa na sytuację kierowców” - podsumowuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (2)

 • Najtaniej jak sam sprawdzisz

  Michaldk / 2019-02-19 18:03:22

  Komentarz edytowany 1 raz (ostatnio 2019-02-19 18:03:48)

  Wszystko zależy od samochodu, powiatu czy wieku właściciela i nie koniecznie te marki mają najtaniej. Najlepiej sprawdzić samemu w aplikacji Kupdirect z Google Play gdzie skanujesz tylko kod z dowodu, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu odpowiedz ] [ cytuj ]

 • Porównywarka ubezpieczeń Superpolisy

  Ekspert Superpolisy / 2019-02-21 11:33:47

  Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest bardzo niestabilny, dlatego przed wyborem polisy zawsze warto skorzystać z porównywarki ubezpieczeń. To nic nie kosztuje, a łatwo sprawdzić, jak duże różnice mogą być między poszczególnymi ubezpieczycielami. Pozwala to zaoszczędzić i oczywiście dopasować OC do swoich potrzeb oraz wybrać odpowiednie dodatki do polisy. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: