eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoPorady motoryzacyjne › Sprawna wypłata odszkodowania po kolizji w 7 krokach

Sprawna wypłata odszkodowania po kolizji w 7 krokach

2017-07-06 10:20

Sprawna wypłata odszkodowania po kolizji w 7 krokach

Jak sprawnie dostać odszkodowanie po kolizji? © bartsadowski - Fotolia.com

Szybka i bezproblemowa likwidacja szkody leży bez najmniejszej wątpliwości w żywotnym interesie poszkodowanego. Beneficjentem rzetelnego i przyjaznego załatwiania tego rodzaju spraw jest również ubezpieczyciel, a milczeniem trudno tu też pominąć cel społeczny. Jak powinna wyglądać sprawna wypłata odszkodowania po kolizji? Odpowiedzi na to pytanie udziela Aviva.

Przeczytaj także: Sprawca wypadku nie ma OC. Jak uzyskać odszkodowanie?

Sprawna wypłata odszkodowania. 7 kroków do sukcesu


  1. Zrób i prześlij ubezpieczycielowi zdjęcia miejsca kolizji. Udokumentuj w nich uszkodzenia pojazdów i ewentualnie innych przedmiotów. Jeśli dysponujesz nagraniem z kamery samochodowej, również okaż je ubezpieczającemu Zwróć też uwagę, czy w pobliżu miejsca zdarzenia nie jest zamontowany monitoring.
  2. W żadnym wypadku nie składaj swojego podpisu pod oświadczeniem, która wzbudza twoje wątpliwości, zwłaszcza w sytuacji stresowej. Pamiętaj też, aby absolutnie nie poświadczać nieprawdy.
  3. W korespondencji do ubezpieczyciela nie zapominaj o podaniu numeru swojego telefonu.
  4. Powiadom towarzystwo ubezpieczeniowe o wcześniejszych uszkodzeniach pojazdu i innych zgłaszanych przedmiotów, niezwiązanych z bieżącą kolizją.
  5. Jeśli kupujesz pojazd używany z zagranicy, przed jego rejestracją w Polsce wykonaj kopie (lub skany) dokumentów pochodzenia oraz zrób zdjęcia obrazujące jego stan techniczny.
  6. Uszkodzenia naprawiaj w serwisie poleconym przez ubezpieczyciela, co zapewni szybkie oględziny i najem samochodu zastępczego.
  7. Sprawdź, czy twój ubezpieczyciel oferuje bezpośrednią likwidację szkód (BLS). Jeśli tak, możesz zgłosić szkodę i dostać odszkodowanie od swojego ubezpieczyciela. To bardziej komfortowe rozwiązanie.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: