eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Audi A1 Sportback

Audi A1 Sportback

2012-02-15 13:25

Audi A1 Sportback

Audi A1 Sportback © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Audi rozszerza rodzinę A1 - w salonach pojawił się miejski A1 Sportback. Sportback to pięciodrzwiowe kompaktowe auto dla młodych ludzi mieszkających w miastach. Samochód ma długość 3,95 metra, a rozstaw osi wynosi 2,47 metra - te wymiary są takie same jak w trzydrzwiowym modelu. Szerokość (1,75 m) i wysokość (1,42 m) są większe o sześć milimetrów. Dzięki aerodynamicznej sylwetce wartość CW wynosi 0,32.

Przeczytaj także: Nowe Audi A1

fot. mat. prasowe

Audi A1 Sportback

Audi A1 Sportback z trzema silnikami benzynowymi TFSI i trzema wysokoprężnymi TDI


Linia boczna wyraźnie „rysuje” kopułę dachu i biegnie do mocno pochylonej kolumny C. Z przodu dominuje osłona chłodnicy singleframe ze ściętymi górnymi narożnikami. W światłach do jazdy dziennej oraz w światłach tylnych wykorzystano diody LED. Dostępne są także reflektory przednie wykonane w technologii ksenon Plus.

Na życzenie łuk dachu, dach oraz spoiler dachowy mogą być polakierowane w jednym z trzech kontrastowych kolorów. Ponadto, Audi oferuje dla A1 Sportback 12 kolorów lakierów, wśród nich pomarańczowy Samoa przeznaczony tylko dla tego modelu.

fot. mat. prasowe

Nowe Audi A1 Sportback

Audi A1 Sportback wyposażone w cztery miejsca


A1 Sportback jest seryjnie wyposażone w cztery miejsca, ale na życzenie - bez dopłaty - może być pięciomiejscowe. Wnętrze ma lekki, młodzieżowy charakter. Dzięki świeżym kolorom i licznym dodatkom potrafi dopasować się do charakteru swojego właściciela.

Dla Audi A1 Sportback oferowane są trzy silniki benzynowe TFSI i trzy silniki wysokoprężne TDI o mocy od 86 KM do 185 KM. Wszystkie jednostki są czterocylindrowe i zbudowane zgodnie z zasadą downsizingu - dużą pojemność zastąpiono doładowaniem i bezpośrednim wtryskiem paliwa.

Podstawowy silnik benzynowy 1.2 TFSI ma moc 86 KM, a specjalny system zarządzania temperaturą wpływa na zmniejszenie zużycia paliwa: 5,1 l na 100 km. Dwa TFSI o pojemności 1.4 litra mają moc 122 KM oraz 185 KM. Najmocniejszy silnik benzynowy doładowywany jest przez kompresor oraz turbosprężarkę - efekt: maksymalny moment obrotowy 250 Nm, przyspieszenie od zera do 100 km/h w 7 sekund i prędkość maksymalna 227 km/h.

Silniki TDI - dwa o pojemności 1,6 litra i mocy 90 KM) oraz 105 KM. Obie wersje z manualną skrzynią biegów zużywają średnio 3,8 litra na 100 km, emisja CO2 – 99 gramów na kilometr. Nieco później pojawi się jednostka 2.0 TDI o mocy 143 KM, która przyspiesza A1 Sportback do 100 km/h w 8,5 sekundy, a jej średnie zużycie paliwa wynosi 4,1 litra na 100 km.

fot. mat. prasowe

Nowy model Audi A1 Sportback

Audi A1 Sportback - wnętrze


1.4 TFSI 122 KM oraz 1.6 TDI 90 KM mogą na życzenie współpracować z siedmiobiegową przekładnią S tronic. W wersji z silnikiem o mocy 185 KM S tronic należy do wyposażenia seryjnego.

Również w dziedzinie obsługi i Infotainment A1 Sportback wyposażone jest w wiele nowoczesnych rozwiązań, m.in. w Audi connect. Przy kombinacji systemu MMI Navigation Plus z telefonem samochodowym Bluetooth A1 Sportback może łączyć się z Internetem.

Ceny wersji Attraction 1.2 TFSI z 5-biegową przekładnią manualną rozpoczynają się od 69 500 PLN. Podstawowy model Attraction 1.6 TDI 90 KM kosztuje 76 600 PLN.

Dobrze wyposażona wersja Ambition ze 185-konnym silnikiem 1.4 TFSI i przekładnią S tronic to wydatek 105 200 PLN.

Przeczytaj także: Nowe Audi Q7 Nowe Audi Q7

oprac. : Moto Target

Przeczytaj także


Chevrolet Cruze combi

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: