eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoTesty aut › Lexus GS 250 Prestige

Lexus GS 250 Prestige

2013-04-24 13:49

Lexus GS 250 Prestige

Lexus GS 250 Prestige © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (18)

Coraz więcej urządzeń w swojej nazwie zawiera słowo „smart”. Codziennością stały się już smartfony. Ale to nie wszystko. Urządzeń typu smart jest cała masa: zegarki, tablety, telewizory, można by długo wymieniać. Skoro tak wiele rzeczy może być smart to czemu nie zacząć produkować takich samochodów? Lexus GS 250 Prestige to dowód na to, że trend do tworzenia coraz bardziej zaawansowanych urządzeń dociera do rynku motoryzacyjnego. Model GS 250 to czysta technologia w eleganckim opakowaniu.

Przeczytaj także: Lexus CT 200h Prestige

Z zewnątrz

Trudno jednoznacznie odnieść się do wyglądu GS 250. Samochód to połączenie dynamiki z elegancją. Wydaje mi się jednak, że kupując Lexusa nie do końca kierujemy się wyglądem. Samochód owszem musi dobrze wyglądać, ale nie jest to priorytet. Model GS 250 na tle konkurencji wygląda zdecydowanie najbardziej konserwatywnie. W konkursie, kto zbierze najwięcej „obejrzeń” raczej nie wygrałby z rywalami ze swojego segmentu. Ale przecież nie chodzi tylko o to żeby kolekcjonować zazdrosno-ciekawskie spojrzenia.

fot. mat. prasowe

Lexus GS 250 Prestige

Model GS 250 na tle konkurencji wygląda zdecydowanie najbardziej konserwatywnie.


Głównym rynkiem Lexusa mimo wszystko są nadal Stany Zjednoczone i widać to po stylistyce auta. Przód samochodu zachęca do dynamicznej jazdy. Ostre linie, wyraźne przetłoczenia na masce i przednim zderzaku. A do tego centralnie umieszczony znaczek L, który w pewnych kręgach jest wystarczającym powodem do kupna. Bok samochodu jest bardzo klasyczny. W zasadzie nie ma tutaj niczego, czego już byśmy gdzieś nie widzieli. Podobne wrażenia budzi tył samochodu, który kojarzy się trochę z Hyundaiem i40. Całość wygląda elegancko i jeśli głównymi odbiorcami Lexusa są ludzie nie przepadający za zmianami, czy przesadną ekstrawagancją to jak najbardziej jest to samochód dla nich.

fot. mat. prasowe

Lexus GS 250 Prestige - wnętrze

GS 250 w środku prezentuje się znakomicie. Stylistyka, użyte materiały, a także komfort jaki oferuje sprawiają, że aż nie chce się go prowadzić.


Wnętrze

Wnętrze udowadnia, że w tym segmencie samochodów wygląd z zewnątrz może zejść na dalszy plan. GS 250 w środku prezentuje się znakomicie. Stylistyka, użyte materiały, a także komfort jaki oferuje sprawiają, że aż nie chce się go prowadzić. Na dużą pochwałę za design oraz wykonanie zasługuje deska rozdzielcza. W oczy od razu rzuca się duży i czytelny wyświetlacz informacyjno-dowodzeniowy, który jednak do łatwych w obsłudze nie należy. Wybitnie irytująca jest konieczność najechania kursorem na konkretną ikonkę, a następnie kliknięcie na nią. Jest to o tyle denerwujące (żeby nie powiedzieć niebezpieczne), że podczas jazdy naprawdę trzeba wykazać się podzielnością uwagi i dużą wprawą w obsłudze bardzo rozbudowanego systemu. Sam ekran podzielono na dwie części. Na jednej wyświetlane są (w zależności od tego, co wybierzemy): nawigacja, klimatyzacja, wykresy informujące o zużyciu paliwa i stylu jazdy, oraz system audio. Drugi natomiast jest jego wspomaganiem i w razie potrzeby, gdy na pierwszym zostawimy nawigację, na drugim możemy np. sterować radiem. Jakby tego było mało, kiedy już opanujemy cyfrowe zarządzanie samochodem poprzez system komputerowy przychodzi pora na kolejną porcję możliwości dostosowania auta, tym razem w wersji analogowej.

 

1 2 3

następna

oprac. : Karol Hatylak / Auto-strefa.pl Auto-strefa.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: