eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Assistance drogowy przydatny zwłaszcza w wakacje

Assistance drogowy przydatny zwłaszcza w wakacje

2019-09-06 11:10

Assistance drogowy przydatny zwłaszcza w wakacje

Holowanie © eyetronic - Fotolia.com

Wykupienie assistance drogowego to pewność, że w razie niespodziewanego zdarzenia nie będziemy zdani sami na siebie. Nic zatem zaskakującego, że Polacy coraz częściej decydują się na wykupienie tego rodzaju ochrony. Szczególnie przydaje się ona w czasie wakacji, czego potwierdzeniem są zgłoszenia otrzymywane latem przez Centrum Operacyjne Mondial Assistance.
- Przeprowadzone przed sezonem wakacyjnym badanie dotyczące planów wakacyjnych Polaków pokazało, że do miejsca wypoczynku własnym samochodem planuje dotrzeć 76 proc. osób (ponad 8 mln) wybierających się na wakacje w Polsce oraz 24 proc. (ponad 2,3 mln) wybierających się za granicę. W porównaniu do zeszłego roku nastąpił znaczny wzrost (o 12 p.p.) liczby osób planujących na wakacje w kraju pojechać samochodem. Przełożyło się to na ilość wezwań assistance drogowego. Nastąpił wzrost o ponad 16 proc. liczby zgłoszeń z terenu Polski i o prawie 7 proc. z zagranicy – mówi Piotr Ruszowski, dyrektor sprzedaży i marketingu w Mondial Assistance.

fot. eyetronic - Fotolia.com

Holowanie

Kierowcy, którzy w trakcie minionych wakacji korzystali assistance drogowego, potrzebowali przede wszystkim usług związanych z holowaniem pojazdu.


Podróż samochodem to przede wszystkim awarie


Statystyki prowadzone przez Mondial Assistance dowodzą, że w czasie wakacyjnych miesięcy do Centrum Operacyjnego zgłaszane są przede wszystkim awarie samochodów. W obrębie kraju stanowią one 69 proc. wszystkich zgłoszeń (wzrost o 15 p.p. względem 2018 roku), a za granicą - 76 proc. zgłoszeń (wzrost o 7 p.p.).
- Kolejną przyczyną były wypadki. Stanowiły one 27 proc. zgłoszeń z terenu Polski (wzrost o 21 p.p.), a za granicą 15 proc. (wzrost o 18 p.p.). Na trzecim znalazły się kradzieże. Smutny jest fakt, że na terenie Polski, ich liczba wzrosła aż o 116 p.p., a za granicą o 5 p.p. – dodaje Piotr Ruszowski.

Kierowcy, którzy w trakcie minionych wakacji korzystali assistance drogowego, potrzebowali przede wszystkim usług związanych z holowaniem pojazdu.

Gdzie potrzebowaliśmy pomocy


Tradycyjnie, poza granicami Polski, z pomocy assistance najczęściej korzystaliśmy w Niemczech (29 proc.). Na drugim miejscu znalazła się Chorwacja (11 proc.), a na trzecim Włochy (9 proc.).
- Od kilku lat, top 3 krajów, w których najczęściej potrzebujemy pomocy nie zmienia się. Niezmiennie również na pierwszym miejscu znajdują się Niemcy. Wysokość w rankingu wynika z wyjazdów zarobkowych, a nie wakacyjnych. W tym roku w pierwszej dziesiątce znalazła się również Ukraina ze wzrostem o ponad 600 p.p. – mówi Piotr Ruszowski.

W Polsce z usług pomocowych najczęściej korzystaliśmy w województwie mazowieckim (17 proc.), śląskim (10 proc.) oraz dolnośląskim ( 8 proc.).

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: