eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Elektryczny motocykl od Harleya

Elektryczny motocykl od Harleya

2014-06-29 22:09

Elektryczny motocykl od Harleya

Elektryczny Harley ©  Harley-Davidson

Harley-Davidson, jedna z najbardziej znanych firm produkujących motocykle, zaprezentował motocykl napędzany energią elektryczną. 22 czerwca 22 motocykle ruszyły w trasę po Stanach Zjednoczonych, w celu zaprezentowania nowego produktu w całym kraju.
Napędy elektryczne stały się standardem w związku z rosnącą popularnością hybrydowych skuterów oraz samochodów. Harley-Davidson postanowił sprostać wyzwaniu i stworzył pierwszy w historii firmy motocykl napędzany energią elektryczną. Pierwsze maszyny zostaną zaprezentowane w 33 miastach Stanów Zjednoczonych, pod nazwą Project LiveWire.

Project LiveWire nie jest pierwszym motorem elektrycznym na rynku. Harley-Davidson jest jednakowoż pierwszą większą firmą, która zainteresowała się możliwością napędzania motocykli energią elektryczną.

Według danych zaprezentowanych przez producenta, motor ma przyśpieszać do setki w przeciągu 4 sekund, silnik ma moc 78 koni mechanicznych. Naładowany akumulator ma starczyć na 80 kilometrów jazdy.

W trakcie prezentacji nowego motoru w amerykańskich miastach, klienci będą mogli odbyć jazdę próbną i przekonać się o możliwościach nowego motocykla.

Na chwilę obecną nieznana jest data wprowadzenia tego modelu na rynek.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: