eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Ford Focus RS

Ford Focus RS

2015-02-05 08:45

Ford Focus RS

Ford Focus RS z boku © Ford

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Ford przedstawił opracowanego przez zespół Ford Performance Focusa RS. Samochód legitymuje się mniejszą mocą, niż początkowo podawano, ale i tak jest nieźle. Zresztą sprawdźcie sami!

Przeczytaj także: Ford Focus - sprawdziliśmy facelifting

Jeszcze niedawno po sieci krążyły plotki, że nowy RS wyciągnie 350 KM z turbodoładowanego silnika o mocy 2.3-litra. Podczas premiery okazało się, że moc zatrzyma się na 320 KM i 433 Nm. Niby 20 KM więcej od VW Golfa R i aż 40 KM więcej od Seata Leona Cupry, ale 350 KM w "podstawie" brzmiałoby dumniej, tym bardziej, że VW szykuje się do prezentacji Golfa R 400.

Ford Focus RS - widok z tyłu i boku

Samochód legitymuje się mniejszą mocą, niż początkowo podawano, ale i tak jest nieźle.


Nie ma jednak tego złego. 320 KM, produkowane przez jednostkę ze zmienioną turbosprężarką Twin-Scroll o niskiej bezwładności, we współpracy z większym intercoolerem, układem dolotowym o zwiększonej zdolności napełniania, sportowym układem wydechowym optymalizującym charakterystykę dźwięku silnika, przekazywane będzie na cztery koła!

Ford Focus RS z przodu

Napęd o nazwie Ford Performance All-Wheel-Drive, wspierany przez Dynamic Torque Vectoring oraz specjalnie przygotowywane do tej wersji zawieszenie przyjdą kierowcy z pomocą nawet w najtrudniejszym zakręcie.


Napęd o nazwie Ford Performance All-Wheel-Drive, wspierany przez Dynamic Torque Vectoring oraz specjalnie przygotowywane do tej wersji zawieszenie przyjdą kierowcy z pomocą nawet w najtrudniejszym zakręcie, a specjalnie zaprojektowane opony przez Michelin w rozmiarze 235/35 R19 dodatkowo przykleją auto do podłoża. Klient jeszcze w salonie będzie też mógł się zdecydować na wyczynowe Michelin Pilot Sport Cup 2 lub Michelin Pilot Super Sport do jazdy na co dzień.

Ford Focus RS z boku

Ford Focus RS będzie dostępny w czterech kolorach: Nitrous Blue, Stealth Grey, Shadow Black i Frozen White.


Ford Focus RS będzie dostępny w czterech kolorach: Nitrous Blue, Stealth Grey, Shadow Black i Frozen White. Póki co nie znana jest cena i osiągi samochodu. Czekamy!
Przeczytaj także: Ford Focus po face liftingu Ford Focus po face liftingu

oprac. : agier / Motoryzacyjnie Pod Prąd Motoryzacyjnie Pod Prąd

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: