eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Volkswagen najczęściej ubezpieczany

Volkswagen najczęściej ubezpieczany

2015-03-19 10:42

Volkswagen najczęściej ubezpieczany

Volkswagen najczęściej ubezpieczany © Jürgen Fälchle - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Polscy kierowcy najczęściej ubezpieczają samochody rodem zza Odry - wynika z analizy przeprowadzonej przez multiagencję CUK Ubezpieczenia. Zestawienie za zeszły rok na pierwszej pozycji plasuje Volkswagena (16 proc. polis). Tuż za nim Opel (15 proc.) i Ford (9 proc.). Poza podium znalazły się marki włoskie i francuskie, a do najrzadziej ubezpieczanych należą marki japońskie (Mazda i Suzuki) oraz szwedzkie Volvo.

Przeczytaj także: Towarzystwa ubezpieczeniowe składają broń. Ceny OC w górę?

Jak wynika z analizy, koszt obowiązkowego ubezpieczenia OC dla Volkswagena z najpopularniejszym na rynku silnikiem 1.9 TDI wynosi od 299 do 876 zł. Dysproporcje cenowe jak widać są ogromne. Najtaniej Volkswagena można ubezpieczyć w Kielcach, gdzie ceny OC wynoszą od 299 do 580 zł, natomiast najdrożej jest w Warszawie, gdzie z kieszeni będziemy zmuszeni wyciągnąć od 439 do 876 zł.

Jeśli chodzi o Ople z silnikiem 1.9 CTDI, to OC możemy kupić od 294 do 881 zł. I tym razem, najtaniej jest w Kielcach, gdzie kierowcy mogą ubezpieczyć Opla od 294 do 596 zł, najdrożej wychodzi ubezpieczenie we Wrocławiu, bo od 459 do 881 zł. Podium najczęściej ubezpieczanych marek zamyka

Ford z silnikiem 1.8 TDCI, a wysokość jego ubezpieczenia waha się od 298 zł do 868 zł. Tym razem, najtaniej zapłacą mieszkańcy Rzeszowa: od 298 do 575 zł, najdrożej natomiast jest w Gdańsku. Wysokość obowiązkowego OC wynosi tu od 426 do 868 zł.

fot. mat. prasowe

Najczęściej ubezpieczane auta w Polsce

Wśród najczęściej ubezpieczanych aut: Volkswagen, Opel oraz Ford i Renault.


Kalkulacje OC zostały przeprowadzone dn. 10 marca 2015 roku wg tego samego profilu kierowcy: 40 latek z 10-letnia historią bezszkodowej jazdy i prawem jazdy od 15 lat dla najpopularniejszych modeli Volkswagena, Opla i Forda z silnikami diesla.
Głównym czynnikiem decydującym o wysokości składki OC prócz doświadczenia i stażu właściciela auta jest także pojemność silnika. Ubezpieczyciele ustalając wysokość stawki bierze uwagę markę i model auta, a czasami nawet jego kolor – mówi Adrian Kościuk, Doradca w CUK Ubezpieczenia.

Z danych CUK Ubezpieczenia wynika, że ceny tej samej polisy w jednym mieście może dzielić nawet kilkaset złotych różnicy. Największą rozpiętość cenową w przypadku Volkswagenów odnotowano w Warszawie, gdzie różnica między najtańszym i najdroższym OC wyniosła aż 437 zł. W przypadku Opli, najwięcej, bo aż 495 zł, mogą przepłacić mieszkańcy Białegostoku. Tu za OC zapłacimy od 353 do 848 zł. Natomiast kierowcy Fordów powinni dokładnie porównać OC w na pozór drogim Gdańsku, bo porównując ceny mogą zaoszczędzić nawet 442 zł – ubezpieczenie można wykupić tu od 426 do 868 zł.
Różnica w cenie za ubezpieczenie danej marki w obrębie jednego miasta może przekraczać nawet połowę wartości polisy – dodaje Kościuk.

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • I co mnie to interesuje?

    alaglka / 2015-03-20 08:22:08

    Co mnie to interesuje. Jakiś 40latek i Volkswagen. Mam 25 lat i Toyotę Auris, a ubezpieczenie porównuję na Rankomat.pl odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: