eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Nowe nawigacje Mio Spirit 2015

Nowe nawigacje Mio Spirit 2015

2015-05-22 11:32

Nowe nawigacje Mio Spirit 2015

Mio Spirit 5" © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Marka Mio odświeżyła nawigacje z serii Mio Spirit – nowe urządzenia cechują się większą wydajnością dzięki procesorom MStar MSB2531 800 MHz oraz platformie Phoenix 1.8, wolniej się rozładowują, a użytkownicy zyskują możliwość wypożyczenia map z wszystkich regionów świata. Mogą również bezterminowo aktualizować mapy firmy Tele Atlas bez ponoszenia kosztów. Warte uwagi są także liczne funkcje usprawniające dotarcie do celu.

Przeczytaj także: Nawigacja Blaupunkt TravelPilot 52 EU LMU

Większa wydajność i dłuższy czas działania


Seria Mio Spirit 2015 otrzymała dwie bardzo istotne modyfikacje. Wszystkie urządzenia, zarówno 4,3” modele Spirit 5000, jak i 5” modele Spirit 7000 wyposażono w procesor MStar MSB2531, 800 MHz. Dzięki dwukrotnemu zwiększeniu mocy obliczeniowej nawigacje mogą szybciej wytyczyć trasę przejazdu bądź zmodyfikować bieżące wskazówki podróży na podstawie otrzymanych danych TMC. Drugim krokiem zmierzającym do podniesienia wydajności nawigacji była zmiana podstawy systemowej – obecnie to platforma Phoenix 1.8 obsługuje oprogramowanie Mio.

W nowych nawigacjach zastosowano akumulator o pojemności 950 mAh – to o ponad 30% więcej niż w przypadku poprzednika.

Bezterminowa aktualizacja map


Mapy do wszystkich nawigacji Spirit 2015 dostarczana firma Tele Atlas. Mio oferuje w nawigacjach oznaczonych „LM” możliwość bezterminowej i darmowej aktualizacji map przygotowywanych przez Holendrów.

Dodatkowo każdy posiadacz nawigacji Spirit z serii 2015 ma możliwość skorzystania z wypożyczalni map z wszystkich regionów świata – czas wypożyczenia można dostosować do indywidualnych potrzeb. W ten sposób można zaoszczędzić do 90% kosztu zakupu nowych danych. Mapy można wypożyczać na okres trzech, siedmiu lub trzydziestu dni. Każdy właściciel nowej nawigacji Mio może też skorzystać z darmowego okresu próbnego ostrzeżeń przed fotoradarami. Tryb demonstracyjny jest aktywny przez 90 dni od momentu pierwszego uruchomienia nawigacji, po tym okresie wymaga płatnej subskrypcji.

fot. mat. prasowe

Mio Spirit 5" - ekran głowny

Nowe nawigacje wyposażono w procesory MStar MSB2531


Szybszy dojazd dzięki licznym funkcjom


W serii nawigacji Spirit 2015 część urządzeń wyposażono w usługę TMC, która działa bez żadnych dodatkowych kosztów dla użytkownika, także na terenie Polski. TMC, dzięki danym gromadzonym za pośrednictwem fal FM pozwala nawigacji wyznaczać trasę z pominięciem korków, wypadków oraz robót drogowych.

Pośród oferowanych funkcjonalności znajduje się usługa IQ Routes™. Dzięki niej nawigacja podczas wyznaczania trasy wykorzystuje dane historyczne pobierane od milionów kierowców, i za ich pomocą oferuje użytkownikowi optymalną trasę dojazdu do wyznaczonego celu. Z kolei usługa LearnMe Pro™ monitoruje oraz zapamiętuje styl jazdy kierowcy: typ trasy, który najczęściej wybiera, zakręty oraz prędkość, i dostosowuje planowaną drogę do jego indywidualnych preferencji.

Za pomocą programu MioMore Desktop dla komputerów PC, użytkownicy mogą z wyprzedzeniem planować bardziej skomplikowane trasy. Można je następnie wgrywać do pamięci urządzenia i od razu rozpocząć podróż.

fot. mat. prasowe

Mio Spirit 5"

Użytkownicy nawigacji mogą bezpłatnie aktualizować mapy firmy Tele Atlas


Funkcja Find my car pozwala na zapamiętanie ostatniej pozycji samochodu, a następnie pomaga, korzystając z trybu pieszej nawigacji, odnaleźć drogę powrotną do pojazdu.

Do innych rozwiązań ułatwiających poruszanie się po nieznanym terenie należą podgląd skrzyżowań i rozjazdów w 3D oraz symulacja trasy w tunelu.

Dostępność i ceny


Seria Mio Spirit 2015 dostępna jest w Polsce od maja 2015. Ceny urządzeń zaczynają się od 299 zł dla modeli z wyświetlaczem 4,3” oraz od 549 dla modeli z ekranem 5”.

oprac. : Agata Fąs / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: