eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Mio Combo 5107 LM – nawigacja i wideorejestrator w jednym

Mio Combo 5107 LM – nawigacja i wideorejestrator w jednym

2014-08-21 10:24

Mio Combo 5107 LM – nawigacja i wideorejestrator w jednym

Combo 5107 LM © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Marka Mio wprowadza do Polski urządzenie spełniające równocześnie funkcje nawigacji samochodowej oraz wideorejestratora – Combo 5107 LM. Nawigacja wyposażona jest w 44 mapy krajów Europy oraz funkcje znane z Mio Spirit, z kolei wideorejestrator pozwala nagrywać podróż w jakości HD 720p bez zakłócania działania nawigacji.

Przeczytaj także: Nawigacja Mio Spirit 2012

Mio Combo 5107 LM to kompleksowe rozwiązanie pozwalające jednocześnie nawigować na trasie i ją nagrywać, bez konieczności montowania na przedniej szybie dwóch urządzeń. Urządzenie Combo o pięciocalowym ekranie nie zajmuje więcej miejsca niż standardowa nawigacja.

Nawigacja

Combo 5107 LM wyposażono w mapy 44 krajów Europy – w tym także Polski, które można bezpłatnie i bezterminowo aktualizować.

Combo oferuje również bezterminową aktualizację bazy fotoradarów. Można ją pobrać poprzez aplikację MioMore Desktop na komputery PC tak samo, jak najnowsze mapy.

Znajdziemy tu również standardowe funkcje znane z nawigacji Mio Spirit, czyli m.in. usługę Smart Routes (to tak naprawdę aż trzy funkcjonalności: Inteligentne wyznaczanie trasy, Wybór trasy spośród kilku alternatywnych dróg oraz LearnMe Pro, czyli funkcja nawigacji do uczenia się stylu jazdy kierowcy i proponowanie mu tras bardziej dopasowanych do jego preferencji), asystent pasa ruchu i parkowania, trójwymiarowy podgląd skrzyżowań i planowanie podróży poprzez punkty pośrednie.

fot. mat. prasowe

Combo 5107 LM

Funkcje wideorejestraotra i nawigacji połączono w taki sposób, by można było łatwo i płynnie przełączać się między oboma funkcjonalnościami


Wideorejestrator

Funkcje wideorejestraotra i nawigacji połączono w taki sposób, by można było łatwo i płynnie przełączać się między oboma funkcjonalnościami. Zarówno z menu, jak i z ekranu mapy za pomocą jednego przycisku przejdziemy do sterowania kamerą. Obsługa kamery również odbywa się za pomocą ekranu dotykowego, bez dodatkowych przycisków sterujących. Mio Combo może nagrywać filmy działając w tle i nie zakłócając w żaden sposób nawigacji.

Dzięki modułowi GPS, do filmów dołączany jest ślad GPS. Zapisana zostaje pozycja pojazdu, jego prędkość oraz kierunek poruszania się. Dzięki temu przy odtwarzaniu nagranych filmów w programie MiVue Manager można prześledzić na mapie przebytą trasę.

Mio Combo 5107 LM wyposażono także w trzyosiowy czujnik wstrząsów. Ta funkcja umożliwia późniejsze odczytanie z diagramu falowego kierunku poruszania się pojazdu, a także wstrząsów, które na niego oddziaływały. Gdy urządzenie wykryje gwałtowną zmianę rejestrowanych danych, nagranie zostanie oznaczone jako Zdarzenie i będzie chronione przed automatycznym nadpisywaniem po zapełnieniu karty pamięci. Przy odpowiednich ustawieniach czułości wideorejestrator może oznaczyć w ten sposób również nagranie w sytuacji, kiedy trafimy na niebezpieczną dziurę w jezdni.

fot. mat. prasowe

Combo 5107 LM tył

Dzięki modułowi GPS, do filmów dołączany jest ślad GPS. Zapisana zostaje pozycja pojazdu, jego prędkość oraz kierunek poruszania się.


Podłączone do źródła energii w samochodzie Mio Combo uruchomi nagrywanie wideo wraz z uruchomieniem stacyjki. Filmy rejestrowane są w jakości HD 720p. Kąt widzenia obiektywu 120 stopni, a w obiektywie urządzenie wykorzystuje soczewkę F2.4.

Urządzenie Mio Combo 5107 LM będzie dostępne w sprzedaży od września 2014. Proponowana cena detaliczna to 699 PLN.

oprac. : Agata Fąs / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: