eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Land Rover Discovery i Warsaw Moto Show 2016

Land Rover Discovery i Warsaw Moto Show 2016

2016-11-25 11:50

Land Rover Discovery i Warsaw Moto Show 2016

Warsaw Moto Show 2016 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (23)

Polska premiera Land Rovera Discovery była najważniejszym wydarzeniem targów Warsaw Motor Show w Nadarzynie. Impreza zgromadziła wprawdzie sporo wystawców, w tym tych z motoryzacyjnego topu, ale prezentacja auta, które ledwie trzy tygodnie temu miało swoją światową premierę to atrakcja godna największych imprez wystawienniczych. Szczególnie, że nowego „Disco” zaprezentował Sławek Makaruk, uczestnik słynnego Camel Trophy, instruktor off-roadowej jazdy oraz autor książek i poradników.

Przeczytaj także: Nowy Land Rover Discovery Sport

Jaki jest więc nowy Disco? Bardziej ekskluzywny od poprzednika. Można by powiedzieć, że na wskroś terenowy Discovery poszedł w ślady lajfstajlowego Range Rovera. Ale… Tym "ale" konstrukcja lżejsza o prawie pół tony i jeszcze kilka szczegółów. Po pierwsze, 90 cm głębokości brodzenia. Po drugie, 50-centymetrowy skok koła. I po trzecie, 34-stopniowy kąt podejścia, 30-stopniowy zejścia i 27,5-stopniowy kąt rampowy gwarantują, że to ekskluzywne auto jest… niezastąpione w off-roadzie. Nowy Discovery to także rekordzista pod innymi względami. Auto może holować aż 3,5-tonową przyczepę (z hamulcem najazdowym), a dodatkowo wyposażono je w system wspomagania holowania. W 5-osobowej konfiguracji bagażnik pozwala na przewiezienie aż 1231 litrów bagażu, a w 2-osobowej - ponad 2500 litrów. Nawet przy 7 osobach pomieści jeszcze około 400 litrów bagażu.

fot. mat. prasowe

Land Rover Discovery - z boku

Auto może holować aż 3,5-tonową przyczepę.


Kabina jest przemyślana dogłębnie. Każde miejsce jest równie autonomiczne i wygodne. Kierowcę i pasażerów otacza nieczęsto spotykany w autach terenowych luksus. Ale luksus pragmatyczny. Bo obok skóry czy drewna zdobiących kabinę jest też kilkanaście schowków o różnej wielkości, które pozwalają na zabranie w teren wszystkiego, co przydać się może. Nowego Disco mogą napędzać trzy silniki Diesla - dwa 2-litrowe (180 i 240 KM) oraz trzylitrowy V6 o mocy 258 KM. W gamie jest też benzynowy Si6 o pojemności trzech litrów i mocy 340 KM. Napęd, oczywiście na 4 koła, przenosi 7-stopniowy automat. Ceny? Wbrew pozorom niewygórowane. Nowy Discovery kosztuje od 238 tys. złotych.

fot. mat. prasowe

Land Rover Discovery - wnętrze

Kierowcę i pasażerów otacza nieczęsto spotykany w autach terenowych luksus.


Nieco w cieniu przeszedł pierwszy pokaz nowej Kii Rio. Fakt, auto z zupełnie innej półeczki cenowej, ale za to dość w Polsce popularne. Nowa Rio, dzięki niebanalnemu wyglądowi na pewno jeszcze bardziej umocni pozycję Kii, czyli biedniejszego krewniaka Hyundaia na naszym rynku.

fot. mat. prasowe

Warsaw Moto Show 2016, fot.8 - Kia Rio

Nowa Rio, dzięki niebanalnemu wyglądowi na pewno jeszcze bardziej umocni pozycję Kii.


Wśród aut z najwyższej półki cenowej na targi trafiły też takie marki jak: Rolls Royce, Aston Martin, Porsche, Maserati i Ferrari. Cieszyły oko i udowadniały, że i w Polsce są na nie chętni-majętni.

fot. mat. prasowe

Warsaw Moto Show 2016, fot.7 - Ferrari

W Polsce są chętni na drogie auta.


Warszawa, tak na dobre, dopiero zaczyna przygodę z targami motoryzacyjnymi. Jak dotąd, nadarzyńskie centrum wystawiennicze jest jedynym godnym takiej imprezy miejscem w Stolicy i okolicach. I bardzo dobrze, że coś się wreszcie ruszyło. Bo lepiej późno…
Przeczytaj także: Land Rover Discovery 4 Land Rover Discovery 4

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: