eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Opel Corsa 2019

Opel Corsa 2019

2019-08-26 11:11

Opel Corsa 2019

Opel Corsa 2019 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (11)

Przyszedł czas na kolejną generację niemieckiego przedstawiciela segmentu B. Nowe wcielenie Corsy jest pierwszym, które powstało pod szyldem koncernu PSA. Czy to oznacza zmianę wizerunku?

Przeczytaj także: Opel Corsa OPC: ponad 200 KM w miejskim aucie

Trzeba przyznać, że styliści wykazali się sporą kreatywnością. Samochód prezentuje się bowiem ciekawie i nowocześnie, a do tego trudno byłoby go pomylić z którymkolwiek konkurentem. Z przodu dominują reflektory Intellilux z ciemnym wypełnieniem i szeroki grill. Z tyłu znajdziemy natomiast lampy zachodzące na klapę i wyraźnie pochyloną szybę. Należy w tym miejscu zaznaczyć, że auto jest też o ok. 10% lżejsze w porównaniu do poprzednika.

We wnętrzu możemy zauważyć elementy, które pochodzą z francuskiego koncernu. Są to m.in.: klamki, dźwignia automatu, przyciski do sterowania szybami, fotele (bardzo wygodne i dobrze wyprofilowane) oraz 10-calowy dotykowy ekran multimedialny (z przyjaznym, łatwym w obsłudze interfejsem, złączami USB, AUX, systemem Bluetooth, nawigacją, Apple CarPlay i Android Auto). Zastosowano tu także cyfrowy zestaw wskaźników - z możliwością personalizacji. Cieszy również osobny panel klimatyzacji, który znacznie ułatwia obsługę. Na pochwałę zasługuje dobrze leżąca w dłoniach kierownica. Jeżeli chodzi o przestrzeń, to cztery osoby średniego wzrostu powinny zmieścić się bez problemu (większy rozstaw osi).

fot. mat. prasowe

Opel Corsa 2019 - przód

Z przodu dominują reflektory Intellilux z ciemnym wypełnieniem i szeroki grill.


Bazowy silnik Corsy ma 1,2 litra pojemności i 75 KM. Współpracuje z nim 5-biegowy manual. Mocniejszą alternatywą jest doładowana jednostka o tej samej wielkości, tyle że dostępna w dwóch wariantach: 100- i 130-konnym. Słabszy oferowany jest z 6-biegową przekładnią manualną i 8-biegowym automatem, a mocniejszy wyłącznie z tym drugim. W ofercie jest też 1,5-litrowy diesel (100 KM) uzupełniony manualem o 6 przełożeniach.

fot. mat. prasowe

Opel Corsa 2019 - tył

Z tyłu znajdziemy lampy zachodzące na klapę i wyraźnie pochyloną szybę.


Co ciekawe, nie zabrakło również wersji elektrycznej - Corsy-e. Ma ona 136 KM i baterie pozwalające na pokonanie nawet 330 km (norma WLTP). Co istotne, uzupełnienie energii do 80% może trwać 30 minut (przy użyciu szybkiej ładowarki). Ważną rolę odgrywa także dynamika - sprint do pierwszej setki zajmuje w tym przypadku zaledwie 8,1 sekundy.

fot. mat. prasowe

Opel Corsa 2019 - wnętrze

We wnętrzu możemy zauważyć elementy, które pochodzą z francuskiego koncernu. Są to m.in.: klamki, dźwignia automatu, przyciski do sterowania szybami, fotele oraz 10-calowy dotykowy ekran multimedialny.


Miejski Opel został wyposażony w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. Poza wspomnianymi reflektorami i multimediami, możemy mieć na pokładzie adaptacyjny tempomat, asystenta ruszania pod górę, panoramiczną kamerę ułatwiającą manewrowanie czy układ utrzymywania na pasie ruchu.

fot. mat. prasowe

Opel Corsa 2019 - z boku

Auto jest o ok. 10% lżejsze w porównaniu do poprzednika.


Za bazowy egzemplarz Corsy (1.2 75 KM MT5 Corsa) trzeba zapłacić 49 990 zł. Na drugim biegunie znajdziemy sztukę z 1.2 Turbo, automatem i wyposażeniem GS-Line za 77 650 zł. Nieco inną ligę stanowi oferta odmiany elektrycznej, którą otwiera kwota 124 490 zł.

fot. mat. prasowe

Opel Corsa 2019 - cennik

Za bazowy egzemplarz Corsy (1.2 75 KM MT5 Corsa) trzeba zapłacić 49 990 zł.


Nowy Opel ma więc sporo argumentów, by powtórzyć, a może nawet przewyższyć osiągnięcia poprzedniego wcielenia. Charakteryzują go atrakcyjna sylwetka, duży pakiet systemów, nowoczesne wnętrze i bogata gama silników, w której każdy powinien znaleźć właściwy wariant. Na wrażenia z jazdy musimy jednak jeszcze zaczekać - pierwsze auta wyjadą na drogi jesienią.

fot. mat. prasowe

Opel Corsa 2019 - z tyłu

Cztery osoby średniego wzrostu powinny zmieścić się bez problemu.

oprac. : Wojciech Krzemiński / NaMasce.pl NaMasce.pl

Więcej na ten temat: Opel Corsa, Opel, nowe modele samochodów

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: