eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Samochody z Niemiec ciągle na fali

Samochody z Niemiec ciągle na fali

2019-08-23 10:34

Samochody z Niemiec ciągle na fali

Skąd sprowadzamy samochody? © Bernard GIRARDIN - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Ukazała się trzecia edycja przygotowanego przez Clicktrans.pl „Raportu Samochody 2018”. Opracowanie poświęcone sprowadzaniu aut spoza granic naszego kraju dowodzi, że nad Wisłę nadal trafiają przede wszystkim samochody z Niemiec. Nie jest to jednak żadnym zaskoczeniem - ze względu na bliskość geograficzną przewóz pojazdów z tego kraju jest po prostu najtańszy. Najpopularniejszą marką ponownie jest Volkswagen.

Przeczytaj także: Samochody z Niemiec sprowadzane najchętniej

Z analizy przeprowadzonej przez Clicktrans w oparciu o tysiące zleceń transportu samochodów wynika, że w minionym roku sprowadzono do Polski więcej samochodów niż w poprzednich 12 miesiącach. Potwierdzają to również dane Ministerstwa Finansów, według których w 2018 roku trafiło do naszego kraju przeszło 945 tys. pojazdów, których łączna wartość przewyższyła 16 miliardów złotych.

Skąd Polacy sprowadzają samochody? Z Niemiec oczywiście


W zestawieniu najczęściej sprowadzanych pojazdów liderami okazały się - co nie jest zresztą żadnym zaskoczeniem - samochody z Niemiec - niemal połowa (47%) wszystkich sprowadzonych pojazdów pochodziła właśnie zza Odry.
– „Sprowadzanie samochodów z Niemiec to stały trend zauważalny od lat. Już w 2015 roku ponad 40% sprowadzanych aut pochodziło z Niemiec. Przewaga Niemiec stale rośnie, w 2018 roku żaden z innych krajów nie przekroczył 10%” – tłumaczy Michał Brzeziński, CEO Clicktrans.

Ile kosztuje sprowadzenie samochodu?


W 2018 roku Polacy najmniej płacili za sprowadzenie samochodu z Niemiec (1255 zł), najwięcej – z Hiszpanii (3349 zł). W porównaniu z rokiem 2017, droższe było sprowadzanie samochodów m.in. z Francji (207 zł drożej niż w roku poprzednim), tanieje natomiast transport aut z krajów skandynawskich – Szwecji i Danii.

fot. mat. prasowe

TOP państw, z których Polacy sprowadzają samochody

Pierwsze miejsce Niemiec nie jest żadnym zaskoczeniem.


Jakie marki wybierają Polacy?


Volkswagen od lat jest faworytem polskich kierowców. Co dziesiąte auto sprowadzone do kraju miało na masce znak Volkswagena (10,5%). Jednak Volkswagen, po latach dominacji, musi mierzyć się z coraz mocniejszym rywalem. W 2018 roku Audi uzyskało wynik niezwykle zbliżony do Volkswagena – 10,2%. Ostatnie miejsce na podium zajął Opel (8,4%).

fot. mat. prasowe

Ile kosztuje transport samochodu?

Najmniejsze koszty generuje transport samochodów z Niemiec.

fot. mat. prasowe

TOP 10 marek samochodów sprowadzanych

Na szczycie listy Volkswagen i Audi.


„Raport Samochody 2018” to trzecia edycja raportu na temat sprowadzania samochodów do Polski. Raport został opracowany na podstawie niemal 170 tys. zleceń użytkowników serwisu Clicktrans.pl dotyczących transportu samochodów w latach 2011-2018.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: