eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Premiera BMW 5 GT

Premiera BMW 5 GT

2009-10-28 12:37

Premiera BMW 5 GT

© fot. mat. prasowe

Absolutna nowość wśród modeli BMW - 5 Gran Turismo. Model ten łączy w sobie zalety limuzyny, kombi i SUVa. Stylistyka nadwozia ma typowe dla BMW proporcje, wydłużoną sylwetkę, przypominającą coupé linię dachu oraz czworo drzwi z bezramowymi szybami. Polska premiera miała miejsce 22 października podczas otwarcia przez firmę Inchcape Motor największego salonu BMW w naszym kraju.

Przeczytaj także: BMW X5M i BMW X6M dla szukających wrażeń

Szczególną uwagę zwraca przód pojazdu - obszerne wloty powietrza, podwójne i okrągłe, nachylone pod kątem reflektory, wyraziste linie poziome, lampy w kształcie litery L z rzędami świateł diodowych o jednolitym oświetleniu jeszcze uwypuklają zdecydowanie i masywność tego modelu. BMW serii 5 Gran Turismo ma przestronne, komfortowe wnętrze. Lekko podwyższona pozycja siedzenia, obszerne szyby oraz panoramiczny dach a także elementy wykończeniowe dają kierowcy poczucie luksusu.

Zupełnie nowy koncept

Kierowca, który pierwszy raz wsiądzie do BMW serii 5 Gran Turismo z pewnością doceni wygodę i przestronność wnętrza tego auta. Wrażenie to potęguje poziomy układ deski rozdzielczej. Dużo przestrzeni w okolicach głowy i łokci w przedniej części dorównuje poziomowi samochodu wysokiej klasy. Komfort jazdy BMW serii 5 GT zapewniają też lekko podwyższona pozycja siedzenia, wyraziste wskaźniki, nowy system obsługi iDrive z kolorowym 10,2 calowym wyświetlaczem oraz kokpit skierowany na kierowcę, wykonany w czarnych panelach.

fot. mat. prasowe


Producent nowego auta zadbał także o pasażerów. Tylne fotele wyposażone są w funkcję regulacji pozycji oraz kąta nachylenia siedziska i oparcia. Wnętrze BMW serii 5 Gran Turismo pozwala dostosować przestrzeń wewnątrz pojazdu do indywidualnych wymagań kierującego. Przy ustawieniu foteli tylnych w pozycji standardowej, BMW serii 5 Gran Turismo daje pasażerom siedzącym z tyłu swobodę nóg na poziomie BMW serii 7. Przy takim układzie pojemność bagażnika wynosi 440 litrów. Podobnie jak w limuzynie, przegroda za tylnymi siedzeniami oddziela kabinę pasażerską od bagażnika, chroniąc ją od hałasu i niekorzystnych warunków pogodowych. Tylne fotele można dowolnie przesunąć w przód aż o 100 mm. Pojemność bagażnika wzrasta wtedy do 590 litrów. Po zupełnym złożeniu foteli i przegrody bagażnik ma pojemność 1 700 l.

BMW 5 GT zaprojektowano tak, by wygodnie można było załadować i rozładować bagażnik. Wszystko dzięki zastosowanej w tym modelu dwuczęściowej klapie bagażnika. Gdy otworzymy tylko małą pokrywę pod tylną szybą, możemy załadować bagażnik nie narażając pasażerów na hałas, przeciągi czy zmiany temperatury. Duży bagaż bez problemu umieścimy w aucie po otwarciu dużej klapy. Nie zapominajmy, że mimo tych praktycznych rozwiązań, BMW 5GT nie traci cech limuzyny.

Nowoczesny silnik pod luksusową maską

BMW serii 5 Gran Turismo jest dostępny na rynku w trzech wersjach. Pierwsza to BMW 530d GT, w której średnie zużycie paliwa to 6,5 l na 100 km. Sześciocylindrowy silnik wysokoprężny o mocy 180 kW/245KM z aluminiową skrzynią korbową i układem Common Rail najnowszej generacji to zaleta tego modelu. Z kolei BMW 535i GT jest dostępne z pierwszym sześciocylindrowym rzędowym silnikiem benzynowym z układem Twin Turbo, bezpośrednim wtryskiem paliwa (High Precision Injection) i układem VALVETRONIC. Silnik ten rozwija moc maksymalną 225 kW/306 KM. Najwyższym modelem jest jednostka V8 TwinPower Turbo o mocy 300 kW/407 KM, montowana w BMW 550i GT.

Wszystkie modele mają standardowo ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów, która zapewnia oszczędność paliwa. Komfort i dynamikę jazdy umożliwia zastosowanie w BMW serii 5 Gran Turismo nowoczesnej technologii zawieszenia. Dwuprzegubową oś przednią i zespoloną oś tylną wykonano w większości z aluminium. Model ten to także pneumatyczne zawieszenie osi tylnej oraz hydrauliczna zębatkowa przekładnia kierownicza z aktywowaną na żądanie pompą wspomagania.

 

1 2

następna

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: