eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Nowy Opel Adam

Nowy Opel Adam

2012-07-15 00:15

Nowy Opel Adam

Opel Adam © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Opel zaprezentował model Adam, który będzie konkurował na rynku z MINI i Fiatem 500. O ile wcześniej firma Opel oferowała w segmencie A pięciomiejscowy model Agila, o tyle Adam z czterema miejscami stworzono przede wszystkim z myślą o podążających za modą klientach z dużych miast, szukających samochodu odzwierciedlającego ich indywidualny styl. Ten trzydrzwiowy samochód ma prawie 3,70 metra długości i 1,72 metra szerokości.

Przeczytaj także: Nowy Opel Adam Rocks

fot. mat. prasowe

Opel Adam

Opel Adam dostępny z trzema silnikami benzynowymi (1,2 litra 70 KM; 1,4 litra 87 KM oraz 1,4 litra 100 KM)


Początkowo Opel Adam będzie dostępny z trzema silnikami benzynowymi (1,2 litra 70 KM; 1,4 litra 87 KM oraz 1,4 litra 100 KM) wraz z pięciobiegową manualną skrzynię biegów. Wszystkie układy napędowe obejmują pakiet ecoFLEX, wyposażony w system Start/Stop. W późniejszym okresie zostanie zaprezentowany również mały silnik benzynowy nowej generacji z turbodoładowaniem, bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz systemem Start/Stop. Nowy silnik będzie dostępny z sześciobiegową manualną skrzynią biegów.

Klienci mogą wybierać spośród trzech różnych zindywidualizowanych wersji: JAM, GLAM i SLAM. Opel oferuje w tym zakresie szeroki wybór kolorów nadwozia, trzy kolory dachu, różne kolory wnętrza i rodzaje wystroju, w tym wykończenie dachu diodami LED.

fot. mat. prasowe

Nowy Opel Adam

Nowy Opel Adam z pięciobiegową manualną skrzynię biegów


Adam to pierwszy samochód z całkowicie nowym system informacyjno-rozrywkowym firmy Opel, który obsługuje nie tylko smartfony firmy Apple, ale również urządzenia z systemem operacyjnym Android. System pobiera materiały z urządzenia przenośnego i wyświetla je na kolorowym siedmiocalowym ekranie dotykowym o wysokiej rozdzielczości. Po raz pierwszy w segmencie A zastosowano także zaawansowaną funkcję asystenta parkowania.

fot. mat. prasowe

Najnowszy Opel Adam

Najnowszy Opel Adam - wnętrze


Nowy Opel Adam będzie dostępny w sprzedaży po oficjalnej premierze podczas Salonu Samochodowego w Paryżu, który odbędzie się w dniach od 29 września do 14 października 2012 roku. Pierwsze samochody trafią do salonów w styczniu 2013 roku.

Przeczytaj także: Opel Astra 2021 Opel Astra 2021

oprac. : Moto Target

Więcej na ten temat: nowe modele samochodów, samochody, Opel, Opel Adam

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: