eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Opel Astra Sports Tourer: czas na premierę

Opel Astra Sports Tourer: czas na premierę

2015-09-14 13:14

Opel Astra Sports Tourer: czas na premierę

Opel Astra Sports Tourer - przodem © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Firma Opel kontynuuje historię sukcesów w klasie kompaktowej, prezentując na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym we Frankfurcie aż dwa nowe modele.

Przeczytaj także: Nowy Opel Astra – lżejszy i przestronniejszy

Pierwszej prezentacji Astry nowej generacji w wersji hatchback przed międzynarodową publicznością będzie towarzyszyła premiera Astry Sports Tourer, która zadebiutuje na najważniejszych targach motoryzacyjnych na świecie. Najmłodszy przedstawiciel klasy kompaktowej z nadwoziem kombi wyposażony jest w wyznaczające trendy rozwiązania, te same, co wersja pięciodrzwiowa. Astra Sports Tourer oparta jest na zupełnie nowej, lekkiej architekturze pojazdu i waży nawet do 200 kilogramów mniej od poprzedniczki. Astra kombi będzie również napędzana silnikami najnowszej generacji, dzięki którym samochód jest bardziej dynamiczny, elastyczny i dostarcza więcej przyjemności z jazdy. Jednocześnie ograniczono zużycie paliwa, co stanowi przekonujący argument dla firm oraz kierowców przemierzających duże odległości, którzy często poszukują zarówno praktycznych, jak i reprezentacyjnych samochodów kombi.

Już wkrótce w Niemczech rozpocznie się przyjmowanie zamówień na Astrę Sports Tourer, która będzie oferowana z systemem Opel OnStar i nowymi systemami multimedialnymi IntelliLink, zapewniającymi ultranowoczesną i kompleksową łączność. Samochód jest również wyposażony w liczne systemy podnoszące bezpieczeństwo i wspomagające kierowcę, w tym w rozwiązania znane dotychczas tylko z wyższych segmentów. Nie mniej ważna jest elegancka, smukła i sportowa sylwetka Astry Sports Tourer, która z pewnością będzie zwracać uwagę na drodze. Wnętrze samochodu świadczy o przemyślanej konstrukcji i całościowej koncepcji pojazdu: nowa Astra kombi ma takie same wymiary zewnętrzne, jak obecny model, a jednak jest od niego wyraźnie przestronniejsza, bardziej komfortowa dla kierowcy i pasażerów, ponadto ma większy bagażnik.
Nowa Astra Sports Tourer i nowa Astra hatchback to dwie strony tej samej monety. Obydwie odmiany stanowią jakościowy skok marki Opel w klasie kompaktowej. Oprócz ultranowoczesnych opcji łączności z Internetem i ewolucyjnej stylistyki, atutem kombi jest jeszcze większy nacisk na efektywność — powiedział dyrektor generalny Grupy Opel, dr Karl-Thomas Neumann. – Astra Sports Tourer to doskonałe połączenie funkcjonalności i dynamiki. Samochód jest bardziej przestronny i lżejszy, a pomysłowe wyposażenie, takie jak elektrycznie otwierana i zamykana klapa bagażnika sterowana stopą, wyznaczają trendy pod tym względem. Takie właśnie powinny być współczesne kompaktowe samochody kombi.

fot. mat. prasowe

Opel Astra Sports Tourer - przodem

Samochód wyposażono między innymi w inteligentne matrycowe reflektory LED IntelliLux


Efektywna konstrukcja: sportowa sylwetka, przestronne wnętrze


Nowa Astra Sports Tourer imponuje sportowym wyglądem. Podobnie jak wersja pięciodrzwiowa, oferuje nowy poziom charakterystycznego dla marki Opel „rzeźbiarskiego artyzmu połączonego z niemiecką precyzją”: jest bardziej wydajna, lżejsza i bardziej dynamiczna. Osłona chłodnicy z nowo zaprojektowaną podwójną chromowaną listwą z logo Opla oraz reflektory zlewają się w graficzną całość. W odmianie Sports Tourer powtórzono dynamiczne linie pięciodrzwiowego hatchbacka. Delikatnie zakrzywiona i opadająca linia dachu optycznie wydłuża sylwetkę kombi. Efekt ten został dodatkowo podkreślony przedzielonym słupkiem C. Tył nadwozia utrzymany w stylu sportowej elegancji jest jednocześnie bardzo funkcjonalny. Sylwetka Astry Sports Tourer prezentuje się solidnie i stabilnie. Wrażenie to podkreślono mocno wysklepionymi tylnymi nadkolami i dzielonymi kloszami tylnych świateł.

fot. mat. prasowe

Opel Astra Sports Tourer - bokiem

Nowy model posiada wymiary takie same jak jego poprzednik: długość 4702 mm, szerokość 1871 mm i wysokość 1499 mm


Najnowsza generacji Astry kombi ma takie same wymiary zewnętrzne jak odchodzący model — długość 4702 mm, szerokość 1871 mm (po złożeniu bocznych lusterek) i wysokość 1499 mm — a jednak oferuje więcej miejsca w przedziale pasażerskim i bagażniku. Przestrzeń nad głową kierowcy powiększyła się natomiast o 26 milimetrów, a osoby podróżujące z tyłu mają o 28 milimetrów więcej miejsca na nogi. Daje to poczucie większej przestrzeni i zwiększa komfort podróżowania. Dzięki efektywnym rozwiązaniom konstrukcyjnym do nowej Astry Sports Tourer można zapakować bagaż o objętości 1630 litrów.

 

1 2

następna

oprac. : Moto Target

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: