eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Awaria samochodu: głównie akumulator

Awaria samochodu: głównie akumulator

2014-04-25 09:44

Awaria samochodu: głównie akumulator

Naprawa auta © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Zima nie jest okresem, który kierowcy lubią najbardziej. I nic w tym dziwnego - doskwierają nam zamarznięte zamki, oblodzone jezdnie i konieczność odśnieżania pojazdu. Firma Starter przyjrzała się, co podczas zimowych miesięcy dawało Polakom w kość najbardziej. Okazuje się, że sporo nerwów kosztowały nas awarie akumulatora, które stanowiły aż ¼ wszystkich zgłoszeń.
Zimą strach często zagląda w oczy kierowcom – trudna sytuacja drogowa sprawia, że łatwo uszkodzić auto, na próbę wystawione są też jego techniczne możliwości. Z danych zgromadzonych przez firmę Starter wynika, że w okresie zimowym to awaria akumulatora była przyczyną aż ¼ wszystkich zgłoszeń. Zaraz za nią uplasowały się problemy z silnikiem (stanowiące 20% wszystkich wezwań). Trzecie miejsce należało do kół, które odpowiadały za co 10 zgłoszenie. Poza podium znalazły się np. awarie napędu, skrzyni biegów (7%) a także kłopoty z elektryką (6%). Na szczęście, interwencja aut mechaników Startera w 55% przypadków okazała się skuteczna, że auto udało się usprawnić na drodze bez potrzeby holowania.

fot. mat. prasowe

Awarie zimowe-częstotliwość występowania

Zasypane śniegiem auta, ujemne temperatury i oblodzone jezdnie są już na szczęście za nami.


A jak było rok temu?

Czy w porównaniu z zeszłym rokiem nasze auta psuły się w innych miejscach? Niekoniecznie – dane firmy Starter wskazują, że co roku zima „atakuje” te same części pojazdów. – W pierwszej trójce niezmiennie możemy znaleźć akumulator, silnik oraz problemy związane z kołami – mówi Witold Celi, Dyrektor Operacyjny w firmie Starter. W trakcie trwania zimy 2012/2013 podobnie, jak podczas zimy 2013/2014 częstotliwość występowania poszczególnych awarii utrzymywała się na zbliżonym poziomie. W przypadku akumulatora podczas obu sezonów awarie akumulatorów stanowiły 25% wszystkich problemów związanych z funkcjonowaniem auta. W 20% przyczyną kłopotów z samochodem był silnik (zima 2013/2014). W porównaniu do analogicznego okresu wynik ten jest jest lepszy o 1%. Ostanie miejsce na podium zajęły problemy z kołami. Zimą 2012/2013 stanowiły one 9% awarii, rok później 10%. – Warto także zauważyć, że w poprzednim sezonie zimowym skuteczność napraw na drodze również przekroczyła 50% – dodaje W. Celi.

fot. mat. prasowe

Awarie zimowe - najczęściej zgłaszane

Z danych zgromadzonych przez firmę Starter wynika, że w okresie zimowym to awaria akumulatora była przyczyną aż ¼ wszystkich zgłoszeń.

fot. mat. prasowe

Awarie zimowe - skuteczność napraw

W pierwszej trójce niezmiennie możemy znaleźć akumulator, silnik oraz problemy związane z kołami.

fot. mat. prasowe

Naprawa auta

W poprzednim sezonie zimowym skuteczność napraw na drodze również przekroczyła 50%


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: