eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › 10 najczęściej kradzionych samochodów. Czy ich właściciele mają AC?

10 najczęściej kradzionych samochodów. Czy ich właściciele mają AC?

2017-05-02 10:29

10 najczęściej kradzionych samochodów. Czy ich właściciele mają AC?

Kradzież auta © Nomad_Soul - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Najczęściej kradzione w Polsce samochody to...? Z analizy kalkulatora OC/AC mfind.pl wynika, że największym popytem złodziei cieszą się Golf, Passat i Audi. Najwyraźniej jednak nie wszyscy posiadacze tych modeli zdają sobie sprawę, że znajdują się na celowniku przestępców - okazuje się, że tylko połowa z nich decyduje się wykupić autocasco i liczy na odszkodowanie w razie kradzieży.
Z analizy mfind.pl wynika, że najczęściej kradzione samochody to Volkswagen Golf, Audi A4 oraz Passat. Warto jednak nadmienić, że w przypadku pierwszego z modeli istotne znaczenie ma fakt, iż jest to najczęściej kupowane przez Polaków auto. W czołówce znalazło się również Audi A4 oraz Passat.

Jeżeli jednak przyjrzeć się prawdopodobieństwu kradzieży, to okaże się, że największe powody do zmartwień powinni mieć właściciele nie Golfa, ale Mazdy 6 oraz Volkswagena Tourana. Statystyki pokazują, że to właśnie te auta kradzione są najczęściej - jest średnio jedno na 332-335 zarejestrowanych samochodów.

Najczęściej kradzione samochody bez AC


Analiza przeszło 12 tys. kalkulacji w kalkulatorze OC/AC mfind.pl pozwala stwierdzić, że z zakupem dobrowolnego ubezpieczenia AC nosi się połowa właścicieli najczęściej kradzionych modeli aut, a więc tylko połowa z nich może ubiegać się o odszkodowanie w przypadku kradzieży.

fot. mat. prasowe

10 najczęściej kradzionych samochodów

Zdecydowanie najpopularniejszy wśród złodziei wciąż pozostaje Volkswagen Golf.


Jak wynika z danych mfind, co drugi kierowca jeżdżący najczęściej kradzionym w Polsce Golfem, decyduje się na zakup polisy autocasco. Nieco lepiej jest w przypadku Mazdy 6, której prawdopodobieństwo kradzieży jest największe – 52% posiada AC. Dane są niepokojące w przypadku Volkswagena Tourana, który pada łupem złodziei z podobną częstotliwością co Mazda 6. W przypadku tego modelu volkswagena zaledwie 41% właścicieli wykupuje autocasco. Oznacza to, że 59% kierowców skradzionych Touranów nie może liczyć na odszkodowanie.

fot. mat. prasowe

Jaki % kierowców kupuje AC dla najczęściej kradzionych samochodów?

Jak wynika z danych mfind, co drugi kierowca jeżdżący najczęściej kradzionym w Polsce Golfem, decyduje się na zakup polisy autocasco.


– Fakt, że najczęściej kradzione samochody nie zawsze są ubezpieczone, może niepokoić – komentuje Bartosz Salwiński, ekspert porównywarki OC/AC mfind.pl. – Należy pamiętać, że porównując oferty, łatwo znaleźć polisę OC wraz z autocasco w rozsądnej cenie. Oszczędzanie na ubezpieczeniu AC w przypadku nowszego samochodu może skończyć się stratami na poziomie kilkudziesięciu tysięcy złotych. Co ciekawe z naszych danych wynika, że zainteresowanie polisami autocasco wyraźnie rośnie wśród właścicieli aut 6-letnich i młodszych. W tym przypadku zdecydowanie więcej kierowców decyduje się na pakiety OC+AC niż tylko “gołe” OC – dodaje Salwiński.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 1

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (2)

  • remik100 / 2017-05-21 14:32:06

    samochody pożyczam czasami w Panek rent a car. Doskonała wypożyczalnia pod wieloma względami. Przede wszystkim mają olbrzymi wybór samochodów. odpowiedz ] [ cytuj ]

  • Cyriak161 / 2017-07-13 13:47:56

    Kradną i potem na części rozbierają. Jak mi nówkę spod domu zaiwanili to sobie powiedziałem że żadnych używek z drugiej reki nie kupie. Zwrócili mi z ac to sobie inny kupiłem ale części do niego to tylko fabrycznie nowe, zamienniki z delphi na przykład wiadomego pochodzenia. Kilka dobrych lat już mineło ale zdania nie zmieniam. odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

REKLAMA

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo:

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.