eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Zobacz, kto najbardziej podniósł składki OC

Zobacz, kto najbardziej podniósł składki OC

2017-05-05 11:03

Zobacz, kto najbardziej podniósł składki OC

AXA najmniej podnosi składki za OC © AVD - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Jeszcze niedawno krajowe media donosiły, że początek roku przyniósł wyhamowanie podwyżek OC. Obserwacje Ubea.pl zdają się jednak wyraźnie temu przeczyć. Analiza kalkulacji przeprowadzonych przez internautów w styczniu i marcu br. dowodzi, że średnia podwyżka składki OC w I kwartale sięgnęła 12%. Skala wzrostów uzależniona była od danego ubezpieczyciela. Kto najbardziej wywindował stawki?
Podstawą wniosków, które Ubea.pl wyciągnęła na temat podwyżek OC, jest analiza tysięcy kalkulacji przeprowadzonych przez użytkowników w styczniu i marcu br. Jej podsumowanie pozwala stwierdzić, że wzrost składki OC w ujęciu kwartalnym sięgał od 7 do 21%. Na najbardziej radykalne kroki zdecydowali się Generali oraz Link4, w przypadku których podwyżki OC sięgnęły odpowiednio +21% i +17%. Ubezpieczyciele, którzy nie zdecydowali się na wzrosty wyższe niż 10%, to: Aviva (+9%), AXA Ubezpieczenia (+7%), Gothaer (+8%), Liberty Ubezpieczenia (+10%) oraz You Can Drive (+10%).

W kontekście dwóch ostatnich marek warto zwrócić uwagę na pewne dodatkowe kwestie. Po pierwsze, osoby, które przeszukiwały ostatnio oferty w zakresie OC, musiały zauważyć, że z rynku zniknęły polisy Liberty Ubezpieczenia. To efekt wycofania tej marki przez Grupę AXA. Druga sprawa to dość wysoka średnia stawka dla polis OC oferowanych przez You Can Drive (YCD).
„Stosunkowo wysokie ceny YCD wynikają z faktu, że te ubezpieczenia są sprzedawane tylko młodym kierowcom. Wśród ubezpieczycieli niestosujących podobnych ograniczeń, najwyższym poziomem składek za OC cechowały się firmy Generali oraz Gothaer” - zaznacza Paweł Kuczyński, prezes porównywarki Ubea.pl.

fot. mat. prasowe

Wzrost OC w I kw. 2017

Średni wzrost OC w I kwartale br. sięgnął 12 procent.


Poniższa tabela dostarcza również ciekawych informacji o tym, które ubezpieczenia OC (bez dodatkowych produktów typu AC i NNW), cechowały się najniższą składką pod koniec I kw. 2017 r.
„Dane Ubea.pl wskazują, że marcu 2017 r. najtańsze polisy OC były oferowane przez AXA Ubezpieczenia (średnia składka: 1244 zł) oraz Liberty Ubezpieczenia (1369 zł). To oznacza, że Grupa AXA utrzymała pozycję rynkowego lidera”- mówi Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

fot. mat. prasowe

Zmiany średnich składek za polisy OC oferowane przez różnych ubezpieczycieli

Na najwyższą podwyżkę stawki OC zdecydowało się Generali.


oprac. : eGospodarka.pl


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (9)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: