eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Po najtańsze OC do Rzeszowa

Po najtańsze OC do Rzeszowa

2017-09-12 13:33

Po najtańsze OC do Rzeszowa

W którym mieście jest najtańsze OC? © kwanchaift - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Drastyczne podwyżki składki OC dały się nam mocno we znaki. Okazuje się, że drożyzna wprawdzie panuje, ale jednak nie wszędzie. Porównywarka Ubea.pl postanowiła przyjrzeć się stawkom, jakie obowiązują w poszczególnych miastach. Przeprowadzona analiza dowodzi, że najdroższe w Polsce są Wrocław (1059 zł) i Gdańsk (995 zł). Na najtańsze OC mogą liczyć z kolei mieszkańcy Kielc i Rzeszowa, gdzie średnie składki we wrześniu wyniosły nieco ponad 700 złotych.
Wysokość składki OC uzależniona jest od co najmniej kilku czynników. Dla ubezpieczycieli liczy się np. wiek prowadzącego, przebieg auta czy bezszkodowość. Ważną kwestią okazuje się również miejsce zamieszkania kierowcy. Ubezpieczyciele wyliczają bowiem cenę OC, szacując ryzyko wypadku i oczywiste jest to, że jest ono znacznie większe w przypadku samochodu, który porusza się po centrum Warszawy aniżeli tego, który zwykle jeździ po Olsztynie. W którym mieście możemy zatem liczyć na najtańsze OC?

Najtańsze OC w Rzeszowie, a najdroższe wcale nie w Warszawie


Korzystając z porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl, wyliczono przeciętną składkę dla doświadczonego, bezszkodowego kierowcy zależnie od miejsca zamieszkania. Ceny sprawdzono dla wszystkich miast wojewódzkich. Wyniki przedstawia poniższa tabela.
Dokładne założenia kalkulacji: ubezpieczany samochód to czarny Opel Astra Hatchback 1.6 Cosmo z 2014 r. Całkowity przebieg to 60 000 km, a zakładany roczny 14 000 km. Auto wykorzystywane regularnie, prywatnie i tylko w kraju. Samochód zarejestrowano pierwszy raz 3 kwietnia 2014 r. w Polsce, a obecny właściciel kupił je w 2016 r. Polisa ma obowiązywać od 15 września 2017 r. i jest kupowana przez Internet. Kierowca urodził się w 1976 r. Ma żonę i niepełnoletnie dziecko. Jest pracownikiem biurowym. Prawo jazdy posiada od 1997 r. Przez ostatnie 7 lat nie miał żadnej szkody. W poprzednim roku miał zniżkę 50%.

Warszawiacy narzekają zwykle na duże koszty życia, ale akurat pod względem OC stolica Polski nie jest wcale najdroższym miastem – zauważa Katarzyna Butkiewicz z porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl. - To mieszkańcy Gdańska i Wrocławia zapłacą przeciętnie najwięcej za polisę dla swojego auta.

Jeśli chce się płacić mniej za ubezpieczenie, trzeba więc przeprowadzić się do mniejszej miejscowości. Rzeszów, Kielce oraz Toruń to trzy miasta, w których można liczyć na tańsze ubezpieczenie. Średnie ceny polis w tych miejscowościach dla doświadczonego kierowcy wynoszą ok. 700-750 zł.

fot. mat. prasowe

Średnia składka we wrześniu 2017 r.

Na zdecydowanie najtańsze ubezpieczenie mogą liczyć mieszkańcy Rzeszowa.


Co mogą zrobić osoby z dużych miast, by zapłacić mniej za ubezpieczenie? Po pierwsze warto sprawdzać różne oferty, by znaleźć towarzystwo, które stosuje najkorzystniejsze stawki dla naszej miejscowości. Po drugie dobrze jest jeździć bezpiecznie. Nie tylko buduje to naszą historię bezszkodowej jazdy, lecz także poprawia statystyki miasta, po którym jeździmy.

oprac. : eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: ceny OC, OC, ubezpieczenie samochodu, najtańsze OC

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: