eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Zimowe problemy z samochodem

Zimowe problemy z samochodem

2012-12-03 00:05

Zimowe problemy z samochodem

Zimowe problemy z samochodem © CandyBox Images - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

W czasie mrozów najczęściej mamy problem z akumulatorem, ale rzadko sprawdzamy jego stan przed zimą – wynika z badania Barometr Ubezpieczeniowy Link4.
W kolejnej edycji badania na temat zachowań kierowców w Polsce, Link4 sprawdził w jaki sposób przygotowują się oni do zimy. Zdecydowana większość, ale nie wszyscy, zmienia opony na zimowe (81%). Część dostosowuje płyn do spryskiwaczy do panujących temperatur – robi tak 60%, a 31% kupuje zimowe akcesoria (odmrażacz, skrobaczkę, łańcuchy).

Chociaż najczęściej w czasie zimy mamy kłopoty z akumulatorem, tylko co czwarta osoba sprawdza jego stan przed tą porą roku. Natomiast, aby uchronić akumulator przed rozładowaniem już w czasie zimy, kierowcy stosują proste „sztuczki”. Blisko połowa (45%) gasi światła przed wyłączeniem silnika, a 26% wyłącza także radio. Natomiast 6% zabiera akumulator na noc do domu.

fot. mat. prasowe

Problemy kierowców zimą

Obok kłopotów z akumulatorem, kierowcy najczęściej skarżą się na zamarzanie zamków (36%) oraz płynów (19%), awarię silnika (15%), poślizg (13%) i zasypanie pojazdu (12%).


Wśród innych najczęściej wymienianych czynności przygotowujących pojazd do zimy, kierowcy wymienili wymianę oleju (19%), sprawdzenie oświetlenia (17%), przegląd w serwisie (12%) oraz wymianę filtrów kabinowych (6%).

fot. CandyBox Images - Fotolia.com

Zimowe problemy z samochodem

Chociaż najczęściej w czasie zimy mamy kłopoty z akumulatorem, tylko co czwarta osoba sprawdza jego stan przed tą porą roku.


Jakie problemy mamy najczęściej z samochodem w czasie zimy?

Obok kłopotów z akumulatorem, kierowcy najczęściej skarżą się na zamarzanie zamków (36%) oraz płynów (19%), awarię silnika (15%), poślizg (13%) i zasypanie pojazdu (12%). Rozwiązaniem większości tych problemów może być ubezpieczenie assistance, które gwarantuje pomoc na drodze w tego typu przypadkach.

Zgodnie z danymi Europ Assistance Polska, do najczęstszych interwencji drogowych w ramach ubezpieczeń assistance zaliczamy usługi holowania (58% przypadków), naprawy na miejscu (23%) oraz organizację samochodu zastępczego (16%) – mówi Joanna Nadzikiewicz, Dyrektor Handlowy Europ Assistance Polska.

Jednak z badań Link4 wynika, że w ramach przygotowań do zimy, tylko 3% kierowców wykupuje dodatkowe ubezpieczenie assistance. Oczywiście część kierowców nie musi tego robić, ponieważ posiada już taką polisę przy okazji ubezpieczenia OC i AC. Warto więc w ramach przygotowań do zimy sprawdzić także warunki posiadanej polisy assistance lub zastanowić się na jej zakupem.

Informacje o badaniu
Badanie Barometr Ubezpieczeniowy Link4 zostało zrealizowane przez agencję badawczą IPSOS w listopadzie 2012 roku na reprezentatywnej próbie mieszkańców Polski w wieku powyżej 18 lat. Liczebność próby N=962. Zastosowano wywiady bezpośrednie.

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Jaguar XFR-S

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: