eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Ranking opon 2012

Ranking opon 2012

2012-11-30 08:46

Ranking opon 2012

Raport Specjalny Skąpiec.pl - Opony © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

Opony do aut osobowych to w ostatnich tygodniach jedne z najpopularniejszych produktów w porównywarce cen Skąpiec.pl. Coraz mniej sprzyjająca aura i pierwsze przymrozki sprawiły, że kierowcy przede wszystkim rozglądali się za nowymi oponami zimowymi. Serwis Skąpiec.pl sprawdził, jakimi kryteriami kierowali się Internauci poszukujący w sieci opon do swojego samochodu i przygotował krótki ranking popularności produktów.

Przeczytaj także: Opony samochodowe: preferencje konsumentów 2013

Z analizy ruchu w serwisie Skąpiec.pl wynika, że zainteresowanie oponami zdecydowanie wzrasta w październiku i listopadzie. Coraz mniej sprzyjająca aura i pierwsze przymrozki sprawiają, że kierowcy przede wszystkim zaczynają rozglądać się za nowymi oponami zimowego. Sprawdziliśmy, czym kierowali się Internauci poszukujący informacji na temat opon do swojego samochodu.

Nowe opony na nowy sezon

Nowe opony na nowy sezon – tak w skrócie można zdefiniować potrzeby właścicieli samochodów. Statystyki serwisu Skąpiec.pl pokazują bowiem, że to właśnie „Sezon” jest najważniejszym kryterium podczas wyboru opon. Ze wspomnianego filtra korzysta aż 19,12% użytkowników porównywarki cen Skąpiec.pl.

W drugiej kolejności potencjalni kupujący zwracają uwagę na szerokość opony (18,45%), następnie na rozmiar felgi (17,83%) oraz profil (17,2%). Parametr „Producent” uzyskał wynik na poziomie 17,01% i uplasował się dopiero na piątej pozycji wśród najczęściej używanych filtrów.

Ciekawym wnioskiem, wypływającym z analizy ruchu na Skąpiec.pl jest fakt, że użytkownicy w niewielkim stopniu kierowali się takimi współczynnikami jak indeks prędkości (4,69%) i indeks nośności (3,27%). Najmniej istotna okazała się dla nich natomiast cena opon – tylko 0,19% internautów korzystało z tego filtra podczas swoich poszukiwań.

fot. mat. prasowe

Raport Specjalny Skąpiec.pl - Opony

Pierwsze przymrozki i opady śniegu pod koniec października sprawiły, że właściciele samochodów zaczęli intensywnie poszukiwać opon na nowy sezon


Pierwsze przymrozki i opady śniegu pod koniec października sprawiły, że właściciele samochodów zaczęli intensywnie poszukiwać opon na nowy sezon. Nie powinno być dla nikogo niespodzianką, że największym zainteresowaniem w ostatnich tygodniach cieszyły się opony zimowe.

„Zimówki” poszukiwane

Aż 72% użytkowników porównywarki Skąpiec.pl spośród bogatego asortymentu sklepów internetowych chciało wyłowić właśnie „zimówki”. Nieco ponad 20% potencjalnych kupujących rozważało w październiku zakup opony letnich. Takie zainteresowanie tłumaczyć można m.in. posezonowymi wyprzedażami i chęcią zaopatrzenia się konsumentów w wysokiej jakości produkty w bardzo korzystnej cenie. Jeżeli chodzi o opony całoroczne (wielosezonowe), czyli nadające się do jazdy zarówno przy dodatnich, jak i ujemnych temperaturach, to wzbudziły one zainteresowanie ok. 6% internautów.

fot. mat. prasowe

„Zimówki” poszukiwane

72% użytkowników poszukuje opon zimowych


Przeczytaj także: Jakie opony na lato 2014? Jakie opony na lato 2014?

 

1 2 3

następna

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: