eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoTesty aut › Ford Ka 1.2 Trend - fajne auto za 30 tys. zł

Ford Ka 1.2 Trend - fajne auto za 30 tys. zł

2014-10-16 11:34

Ford Ka 1.2 Trend - fajne auto za 30 tys. zł

Ford Ka 1.2 Trend © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (14)

Patrząc na Forda Ka, aż trudno uwierzyć, że to bliźniak Fiata 500. A jednak, oba auta powstają w tych samych zakładach FAP w Tychach, na tej samej taśmie produkcyjnej, na tej samej płycie podłogowej…

Przeczytaj także: Ford Grand Tourneo Connect 1.6 TDCi Titanium do pracy i dla rodziny

Z zewnątrz…


Gdyby ktoś kazał mi odpowiedzieć, które auto jest ładniejsze, miałbym nie lada kłopot. Fiat wybudował swoje auto na podobieństwo starej „500-tki”. Ford poszedł nieco inna drogą. Ka, to zerwanie z bardzo ładnym, ale niezbyt dobrze wspominanym przednikiem. Wizualnie, nowy Ka jest autem drapieżnym. Szeroki grill, niczym paszcza wielkiej ryby i skośne oczka blisko przedniej szyby sprawiają, że auto świetnie się prezentuje. Sportowego wizerunku dopełnia jeszcze tył auta z dodatkowym spoilerem. Za wygląd autu można bez zastanowienia wystawić celujący.

fot. mat. prasowe

Ford Ka 1.2 Trend - przód

Szeroki grill, niczym paszcza wielkiej ryby i skośne oczka blisko przedniej szyby sprawiają, że auto świetnie się prezentuje.


fot. mat. prasowe

Ford Ka 1.2 Trend - tył

Sportowego wizerunku dopełnia jeszcze tył auta z dodatkowym spoilerem.


Gabaryty są w zasadzie identyczne jak w przypadku włoskiego bliźniaka: 3620 mm długości, 1658 mm szerokości i 1505 mm wysokości. Do tego zaskakująco pojemny bagażnik. Standardowo, 224 litry (z pełnowymiarowym kołem zapasowym) i 747 litrów po złożeniu tylnej kanapy to naprawdę bardzo dużo w segmencie A.

fot. mat. prasowe

Ford Ka 1.2 Trend - widok z tyłu i boku

Patrząc na Forda Ka, aż trudno uwierzyć, że to bliźniak Fiata 500.


… i w środku


Z kolei wnętrze jest inne od fiatowskiego. Zamiast listew w kolorze nadwozia, znalazły się plastiki, które nawiązują do poprzedniego Ka, ale także do nowej Fiesty. Dodatkowo, niektóre elementy kokpitu i kierownicy mogą mieć kolor srebrny lub taki, jak karoseria. Poza ciekawym wyglądem, kokpit, a właściwie rozmieszczenie przełączników i włączników, jest czytelne i przewidywalne. Innymi słowy, ergonomia w najlepszym tego słowa znaczeniu.

fot. mat. prasowe

Ford Ka 1.2 Trend - wnętrze

Ciekawym wyglądem, kokpit, a właściwie rozmieszczenie przełączników i włączników, jest czytelne i przewidywalne.


Projektując małe auto, konstruktorzy muszą w kabinie przewidzieć całą masę schowków na różne drobiazgi. I w Fordzie o tym nie zapomnieli. Jest więc kilka wnęk praktycznie tuż przy kierowcy. Począwszy od kieszeni w drzwiach, aż po półkę pod dźwignią znamy biegów. Także schowek przed pasażerem może pomieścić sporo przydatnych w drodze drobiazgów.

fot. mat. prasowe

Ford Ka 1.2 Trend - przednie fotele

Pojemność kabiny jest w zasadzie identyczna jak w Fiacie 500. Odniosłem jednak wrażenie, że na tylną kanapę Forda nieco łatwiej się „wpasować”.


Pojemność kabiny jest w zasadzie identyczna jak w Fiacie 500. Odniosłem jednak wrażenie, że na tylną kanapę Forda nieco łatwiej się „wpasować”. Za to jakość montażu, chyba jednak lepsza u Fiata.

 

1 2

następna

oprac. : Artur Balwisz / NaMasce.pl NaMasce.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: