eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Nowy Opel KARL - mały i funkcjonalny

Nowy Opel KARL - mały i funkcjonalny

2014-12-04 15:26

Nowy Opel KARL - mały i funkcjonalny

Opel KARL podczas jazdy © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (5)

Mały, ale przestronny, niezwykle atrakcyjny, a nade wszystko rozsądny – tego właśnie mogą oczekiwać nabywcy podstawowego modelu w gamie Opla, który trafi do sprzedaży latem 2015 r.

Przeczytaj także: Opel Astra Sports Tourer: czas na premierę

Nazwa tego nowego samochodu – KARL – jest hołdem dla syna założyciela firmy. Za mniej niż 10 000 euro klienci będą mogli nabyć atrakcyjny pięciodrzwiowy samochód o długości 3,68 m, w którym może podróżować cztery lub opcjonalnie nawet pięć osób. Ponadto nowy członek rodziny modeli Opla może zostać wyposażony w bezkonkurencyjne w tym segmencie liczne technologie, które zwiększają bezpieczeństwo i komfort, a także w system multimedialny. KARL jest napędzany najnowszej generacji ultranowoczesnym trzycylindrowym silnikiem benzynowym o pojemności jednego litra. Dzięki modelom KARL, ADAM i Corsa latem 2015 r. Opel będzie mógł się poszczycić najbogatszym i najmłodszym na rynku portfolio w segmencie mini i małych samochodów. Zadowoleni będą nawet najbardziej wymagający klienci.

fot. mat. prasowe

Opel KARL

Długość samochodu to 3,68 m


Krótka, mocna i z charakterem – nazwa KARL oddaje zalety nowego modelu. Jego wersja podstawowa to w pełni dojrzały samochód, który działa na emocje i intelekt – przekonywał dyrektor generalny Grupy Opel, Karl-Thomas Neumann. – KARL posiada wszystkie zalety typowe dla modeli Opla, m.in. technologicznie zaawansowany, cichy, trzycylindrowy silnik o pojemności jednego litra i nasz uznany system multimedialny IntelliLink. Opel KARL to idealny samochód dla klientów zwracających uwagę na cenę i oczekujących połączenia codziennej funkcjonalności, komfortu i nowoczesnych technologii.

fot. mat. prasowe

Opel KARL bokiem

Samochód wyposażony jest w ultranowoczesny trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności jednego litra


Zdecydowane linie z charakterem


Na przodzie KARLa widnieje charakterystyczny „uśmiech” Opla – wyrazista chromowana listwa z emblematem firmy Opel. Bok najmniejszego z Opli wyróżnia się trzema ostrymi precyzyjnie poprowadzonymi liniami. Charakterystyczny ostro zarysowany kształt nadwozia odzwierciedla wyprofilowaną, precyzyjną filozofię projektowania Opla. Dwie zdecydowanie poprowadzone linie, biegnące na wysokości klamek, podkreślają dynamiczny charakter pojazdu i jego wysoką klasę. Efekt ten wzmacniają duże przednie i tylne światła, dzięki którym sylwetka samochodu zdradza wyjątkową dbałość o każdy detal, niezwykle rzadko spotykaną w tej klasie.

fot. mat. prasowe

Opel KARL podczas jazdy

Precyzyjna pięciobiegowa przekładnia pozwala na dokładne regulowanie mocy

 

1 2

następna

oprac. : Moto Target

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: