eGospodarka.pl
eGospodarka.pl poleca

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Uber podsumował 2017 rok na ulicach polskich miast

Uber podsumował 2017 rok na ulicach polskich miast

2018-01-25 09:46

Uber podsumował 2017 rok na ulicach polskich miast

Kierowca © ldprod - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Mamy początek roku, a więc tradycyjnie już czas podsumowań minionych 12 miesięcy. Pokusił się o nie również Uber. Oto wyniki „Raportu z tylnego siedzenia”. Znajdziemy w nim najbardziej istotne statystyki odnośnie kierowców i pasażerów korzystających w 2017 roku z aplikacji Uber.

Przeczytaj także: To nie science-fiction, to motoryzacja przyszłości!

Śląsk – zdecydowany lider we wszystkim


Zgromadzone przez firmę Uber dane wyraźnie wskazują, że najlepsze oceny to domena kierowców poruszających się po konurbacji śląskiej. Średnia nota dla prowadzącego wynosi tu 4,95 na 5. Równie dobrze oceniani są pasażerowie ze Śląska, którym udało się uzyskać identyczną średnią. Widzimy zatem, że Ślązacy doskonale odnajdują się w zasadzie wzajemności.

Druga pozycja przypadła w udziale kierowcom ze stolicy Małopolski. Krakowscy prowadzący okazali się tylko nieco gorsi od śląskich (4,94). Ostatnie miejsce na podium zajęli kierowcy Ubera z Trójmiasta (4,93). W zestawieniu pasażerów wicemistrzostwo powędrowało do Trójmiasta (4,88), a brązowy medal zdobyli Poznaniacy (4,87).

Warszawa – miasto komplemenciarzy


Najchętniej komplementują kierowców z Ubera mieszkańcy stolicy. Warszawianie są szczodrzy w swoich pochwałach, a najchętniej doceniają kierowców za doskonałą obsługę, fantastyczne rozmowy oraz czyste i schludne samochody. Te trzy komplementy przekazywali warszawskim kierowcom w minionym roku najczęściej.

Ranne ptaszki i nocni imprezowicze


Na tytuł „miasta rannych ptaszków” zapracował sobie Poznań. Mieszkańcy stolicy Wielkopolski chętnie korzystają z aplikacji Uber w godzinach porannych, dojeżdżając do pracy.

Po drugiej stronie tarczy zegara znalazł się Wrocław, który z powodzeniem można uznać za miasto nocnych marków i imprezowiczów. To tutaj pasażerowie zamawiają przejazd w aplikacji Uber w najpóźniejszych godzinach.

fot. mat. prasowe

Uber 2017

Najlepiej oceniani są kierowcy i pasażerowie ze Śląska.


Najpopularniejsze miejscówki


Do jakich miejsc Polacy podróżowali z Uberem najchętniej? W przypadku pasażerów z Warszawy i Łodzi były to centra handlowe. Kierowcy w tych miastach najwięcej kursów odbyli do stołecznych Złotych Tarasów i łódzkiej Manufaktury. Na kolejnych stopniach podium w stolicy znalazły się Hala Koszyki i Plac Zbawiciela, czyli popularne miejsca, w których warszawianie spotykają się ze znajomymi na rozmowy i drinki. Z kolei w przypadku Łodzi na drugim i trzecim miejscu uplasowały się odpowiednio: OFF Piotrkowska i ul. Łąkowa 29, gdzie mieści się Klub Wytwórnia. W polskim zagłębiu filmowym ewidentnie wiedzą, jak się bawić.

Wśród mieszkańców Krakowa korzystających z aplikacji Uber najpopularniejszym punktem docelowym w 2017 roku okazał się… Dworzec Główny PKP. Z kolei na drugim i trzecim miejscu znalazły się popularne miejsca do imprezowania: ul. Dolnych Młynów oraz Plac Nowy, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem ze strony mieszkańców grodu Kraka i licznych turystów, którzy chętnie zamawiali przejazdy z Uberem, aby bezpiecznie i wygodnie podróżować po stolicy Małopolski.

Mieszkańcy Trójmiasta w minionym roku również wybierali miejsca, w których mogli rozerwać się ze znajomymi. W przypadku Sopotu najczęściej jeździli na ul. Powstańców Warszawy, a jednym z najpopularniejszych punktów docelowych okazał się… Hotel Sheraton. Gdańszczanie najczęściej kończyli swoje kursy z Uberem na Targu Węglowym. A mieszkańcy Gdyni – w Centrum Handlowym Riviera.

W stolicy Wielkopolski pasażerowie Ubera jako docelowe miejsce przejazdu wpisują ulicę Wrocławską na Starym Mieście. Na drugim miejscu znalazła się mekka poznańskich miłośników zakupów, czyli Galeria Posnania, a na trzecim – Kupiec Poznański na Placu Wiosny Ludów 2.

Mieszkańcy stolicy Dolnego Śląska w minionym roku swoje przejazdy z Uberem najchętniej kończyli na Rynku Starego Miasta bądź na Placu Solnym, czyli dwóch miejscach, w których mieszkańcy chętnie spędzają czas ze znajomymi. Wrocławianie to również wielbiciele filmów – wiele kursów kończyło się bowiem przy Kinie Nowe Horyzonty. Wielką popularnością wśród pasażerów Ubera znad Odry cieszył się również Pasaż Niepolda, czyli klubowe zagłębie Wrocławia.

Ślązacy najchętniej przypinali na mapach pinezki w okolicach klubów i galerii handlowych. Największą popularnością cieszyły się: ulica Mariacka w Katowicach, Silesia City Center oraz gliwicki Rynek.

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Więcej na ten temat: Uber, sharing economy

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: