eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Tanie OC to 1000 kilometrów gratis

Tanie OC to 1000 kilometrów gratis

2018-10-31 12:19

Tanie OC to 1000 kilometrów gratis

Warto porównać oferty OC © Pio Si - Fotolia.com

O tym, że przymierzając się do zakupu OC warto porównywać oferty ubezpieczycieli, nie trzeba przekonywać już chyba nikogo. Różnice w składkach bywają ogromne. Porównywarka Ubea.pl postanowiła przeliczyć je na kilometry i zobaczyć, ile pozwoli nam przejechać tanie OC.

Przeczytaj także: 2000 zł różnicy w cenie OC dla tego samego kierowcy?

Składki OC wyliczane są dla każdego kierowcy indywidualnie. Liczy się przede wszystkim jego staż za kierownicą oraz bezszkodowość. Ten, kto spowodował ostatnio wypadek lub dopiero zdobył uprawnienia do prowadzenia pojazdu musi liczyć się z drożyzną. W takich przypadkach różnice cenowe w ofertach ubezpieczycieli bywają ogromne. Rynkowa średnia jest na szczęście niższa, co potwierdzają dane Ubea.pl.
„Obliczenia wspomnianej porównywarki wskazują, że we wrześniu 2018 r. poszczególni ubezpieczyciele za polisę OC sprzedawaną online oczekiwali od 1078 zł (Benefia) do 2225 zł (Generali). Podane wyniki stanowią średnią z anonimowych kalkulacji wykonywanych przez tysiące internautów” - informuje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

fot. Pio Si - Fotolia.com

Warto porównać oferty OC

Tańsze OC to 1000 kilometrów w gratisie.


We wrześniu 2018 r. różnica pomiędzy średnimi składkami OC proponowanymi przez poszczególnych ubezpieczycieli wynosiła od 301 zł do 1147 zł. Ciekawym sposobem zilustrowania tych wyników jest ich przeliczenie na liczbę kilometrów, które można przejechać dzięki taniemu OC. Kalkulacje wymagają jednak odpowiedniego przelicznika, czyli średniego kosztu przejechania autem 1 kilometra.
„Taki wskaźnik kosztowy może się kształtować różnie w zależności od modelu samochodu, rodzaju stosowanego paliwa oraz zakresu wliczanych wydatków (np. remontów i przeglądów). Wydaje się, że kilometrowe stawki na poziomie 0,80 zł, 1,00 zł oraz 1,20 zł są realistyczne i uwzględniają różnice dotyczące sytuacji kierowców” - mówi Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Po wykonaniu nietrudnych obliczeń można stwierdzić, że różnice w poziomie składki za OC przekładają się na poważne odległości. W skrajnym wariancie, osoba wybierająca najtańszą ofertę ubezpieczenia zamiast najdroższej propozycji, za oszczędzoną kwotę może przejechać samochodem 1433 kilometry.
„Przeciętne wyniki też nie są małe, ponieważ oscylują na poziomie około 400 kilometrów - 500 kilometrów rocznie. Taką odległość przez miesiąc pokona np. osoba dojeżdżająca do pracy 10 kilometrów w jedną stronę” - zwraca uwagę Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Więcej na ten temat: ceny OC, OC, ubezpieczenie samochodu, najtańsze OC

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: