eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Nie tylko młodzi kierowcy kupują OC przez Internet

Nie tylko młodzi kierowcy kupują OC przez Internet

2019-04-05 11:55

Nie tylko młodzi kierowcy kupują OC przez Internet

Seniorzy też kupują OC przez Internet © LIGHTFIELD STUDIOS - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Wiek głównego użytkownika pojazdu to kwestia, o którą pytają wszyscy ubezpieczyciele komunikacyjni. Nie inaczej jest przy sprzedaży polis przez internet. Porównywarka Ubea.pl postanowiła sprawdzić, ile lat mają Polacy kupujący ubezpieczenia samochodowe online. Co ciekawe, taki sposób zakupu wcale nie jest domeną młodych kierowców.

Przeczytaj także: Brytyjczyk 12 razy częściej kupuje ubezpieczenie przez internet

Anonimowe informacje o wieku kierowców posłużyły ekspertom Ubea.pl do sprawdzenia, jakim zainteresowaniem internetowe polisy OC/AC cieszą się wśród młodych i nieco starszych Polaków.
„Grupa ponad 100 000 internautów stanowi dużą próbę statystyczną, przy pomocy której można wyciągać wnioski dotyczące całego polskiego rynku internetowych ubezpieczeń OC i AC” - zauważa Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Ujęte w zamieszczonej poniżej tabeli informacje odnośnie wieku kierowców, którzy zamierzają kupić polisę komunikacyjną, mogą okazać się interesujące nie tylko dla analityków i ubezpieczycieli. I tak, pochodzące z lutego i marca 2019 r. dane dowodzą, że rozpiętość wiekowa kierowców wyliczających składki OC/AC przez internet jest niezwykle duża - waha się bowiem od 18 do 83 lat. Na uwagę zasługuje również fakt, że internetowe polisy komunikacyjne cieszą się popularnością nie tylko wśród młodych właścicieli samochodów (do 30 roku życia). Dane Ubea.pl wskazują, że na początku 2019 r. składki OC lub AC przez Internet najczęściej wyliczały osoby w wieku:
  • 31 lat - 35 lat - 14,4% kalkulacji
  • 36 lat - 40 lat - 13,2% kalkulacji
  • 41 lat - 45 lat - 13,7% kalkulacji

Dopiero w dalszej kolejności ulokowała się grupa wiekowa 26 lat - 30 lat (udział: 12,5%).
„Warto również odnotować, że wynik z poniższej tabeli dotyczący kierowców w wieku 18 lat - 25 lat i 46 lat - 50 lat jest praktycznie taki sam” - podkreśla Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

fot. mat. prasowe

Udział osób korzystających z kalkulatora OC Ubea.pl w zależności od ich wieku

Starsi kierowcy nie stronią od zakupów polis komunikacyjnych przez Internet.


Dane Ubea.pl z lutego i marca 2019 r. wskazują, że wówczas kierowcy w młodym i średnim wieku (do 50 lat) wygenerowali łącznie niecałe 76% internetowych kalkulacji dotyczących składek OC i AC. Nie oznacza to jednak, że starsi kierowcy zupełnie stronią od zakupów polis komunikacyjnych przez Internet. Warto zwrócić uwagę, że na internautów liczących sobie 51 lat - 65 lat przypadło około 18% wykonanych kalkulacji.
„Jeszcze starsi kierowcy wygenerowali niecałe 6% wszystkich wyliczeń kosztu ubezpieczenia OC lub AC. To całkiem wysoki wynik zważywszy na popularność Internetu w najstarszej grupie wiekowej Polaków. Można oczekiwać, że z czasem coraz większa liczba polskich seniorów będzie używać różnego rodzaju porównywarek online (w tym również ubezpieczeniowych)” - dodaje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki polis Ubea.pl.

oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Ceny OC są coraz niższe

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

  • Komentarz usunięty

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: