eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Audi A6 Hybrid

Audi A6 Hybrid

2011-08-01 11:38

Audi A6 Hybrid

Audi A6 Hybrid © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Silnik spalinowy 2.0 TFSI o mocy 211 KM i momencie obrotowym 350 Nm współpracuje z silnikiem elektrycznym, który oddaje moc 45 KM i moment obrotowy 211 Nm. Silnik elektryczny znajduje się bezpośrednio za silnikiem TFSI, natomiast napęd przekazywany jest na przednią oś poprzez zmodyfikowaną 8-biegową przekładnię tiptronic.

fot. mat. prasowe

Audi A6 Hybrid

Audi A6 Hybrid


W bezpiecznej przestrzeni bagażnika umieszczono lekki i zwarty akumulator litowo-jonowy. Oddaje on do dyspozycji nominalną energię 1,3 kWh i moc 39 kW. Zależnie od potrzeby jest chłodzony powietrzem na dwa sposoby – za pomocą dmuchawy z wnętrza samochodu i za pomocą własnego obiegu chłodzenia, który podłączono do klimatyzacji automatycznej. Ta technologia utrzymuje akumulator w odpowiednim przedziale temperatury i gwarantuje stosunkowo duży udział jazdy z napędem elektrycznym.

fot. mat. prasowe

Audi A6 Hybrid

Audi A6 Hybrid


Audi A6 hybrid może poruszać się czysto elektrycznie do prędkości 100 km/h; zasięg przy stałej prędkości 60 km/h wynosi trzy kilometry. Może również poruszać się tylko na silniku spalinowym albo w trybie hybrydowym. Specjalne wskazania na wyświetlaczu zestawu wskaźników i na monitorze MMI wizualizują szczegółowo różne tryby pracy podczas jazdy.

fot. mat. prasowe

Audi A6 Hybrid

Audi A6 Hybrid


Audi A6 hybrid stanowi połączenie siły V6 ze zużyciem paliwa silnika czterocylindrowego. Jego moc systemowa wynosi 245 KM, systemowy moment obrotowy to 480 Nm. Hybrydowa limuzyna przyspiesza od zera do 100 km/h w ciągu 7,3 sekundy, a jej prędkość maksymalna wynosi 238 km/h. Normatywne zużycie paliwa to tylko 6,2 litra na 100 km przy emisji CO2 na poziomie 142 gramów na 1 km (wartość tymczasowa).

fot. mat. prasowe

Audi A6 Hybrid

Audi A6 Hybrid


oprac. : Moto Target

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: