eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoTesty aut › Skoda Yeti 2.0 TDI 4x4 DSG Elegance

Skoda Yeti 2.0 TDI 4x4 DSG Elegance

2013-10-04 12:04

Skoda Yeti 2.0 TDI 4x4 DSG Elegance

Skoda Yeti 2.0 TDI 4x4 DSG Elegance © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (23)

Kolejny raz potwierdziła się reguła, że Polaka poznasz wszędzie z daleka. Miałem ostatnio przyjemność wspinać się na Śnieżkę. W środku sezonu turystycznego oczywiście na szlaku trudno było narzekać na nudę. Śnieżka znajduje się w takim miejscu, że jest atrakcją nie tylko dla Polaków. Chętnie zdobywają ją również Niemcy oraz Czesi. Rażące, momentami zabawne jest to, jak nieprzygotowani, groteskowi i wręcz naiwni ludzie wybierają się na piesze, często naprawdę trudne wyprawy. Przy pierwszym postoju w wyznaczonym miejscu jeden z reprezentantów kraju skarpetą w sandale chodzącym, długo rozmyślał, do którego kontenera wyrzucić puszkę po piwie. Dodam, że kontenery były podpisane – szkło, papier, aluminium, inne. Wiecie gdzie wyrzucił puszkę? Do „inne”. Wiecie dlaczego? „Nigdzie nie było napisane na puszki”. Jeszcze lepsze na szlaku były „damy”. Idzie sobie taka wystrojona, pewnym krokiem zmierzająca na szczyt, a za nią partner życiowy pcha wózek wypełniony dzieckiem i oczywiście wszystkim tym, co damie ciężko było dźwigać. A co na szczycie? Rozpłakane dzieciaki, których rodzice mieli wygórowane (w tym kontekście to dobre słowo) ambicje, gofry za 15 zł (na dole były po 4), do gofrów oczywiście kolejka jak na otwarcie dwutysięcznej Biedronki i co ciekawe… samochody.
Naprawdę, na wierzchołku góry królowały SUVo-terentówki Mitsubishi i Nissana. Sytuacja na szczycie może jednak szybko się zmienić za sprawą testowanego dziś samochodu. Skoda Yeti, bo o niej właśnie mowa to auto o zadziwiających wręcz umiejętnościach górsko-terenowych.

Z zewnątrz

Patrząc na Skodę Yeti mam mieszane uczucia. Z jednej strony auto przypomina trochę niewielki samochód dostawczy, z drugiej zaś pozycjonowany jest jako SUV i to taki, który może się podobać. Trzeba przyznać, że gdyby nie świadomość jego ceny podobałby mi się znacznie bardziej. Gdyby tak kosztował jakieś 30 000 zł mniej i kierowałbym się wyglądem to kupiłbym go na pewno. Niestety z metką, na której cena z łatwością przekroczy 100 000 zł nie wygląda już tak atrakcyjnie. Cóż za taką sumę oczekujemy czegoś więcej, tym bardziej, że dokładając niewiele więcej można kupić „prawdziwego” SUVa. Wygląd Yeti jest zarówno jego mocną, jak i słabą stroną. Mocną ponieważ wyróżnia się na drodze, słabą ponieważ właśnie przez to wyróżnianie inni użytkownicy drogi nie traktują go do końca poważnie. Choć trzeba im przyznać, że są w błędzie, bo terenówka Skody potrafi pozytywnie zaskoczyć podczas jazdy, ale o tym później. Pomówmy jeszcze chwilkę o wyglądzie. Choć samochód jest odrobinę pudełkowaty, to jednak nie można mu zarzucić braku finezji.

fot. mat. prasowe

Skoda Yeti 2.0 TDI 4x4 DSG Elegance, tył

Wygląd Yeti jest zarówno jego mocną, jak i słabą stroną. Mocną ponieważ wyróżnia się na drodze, słabą ponieważ właśnie przez to wyróżnianie inni użytkownicy drogi nie traktują go do końca poważnie.


Wszystko za sprawą przemyślanych i świetnie połączonych ze sobą detali. Dach zdobią relingi, zderzaki udekorowano dużymi plastikowymi osłonami, które jednoznacznie kojarzą się z samochodami, którymi chce się zjechać z asfaltu. Całości dopełnia ciekawie zaprojektowany przód z charakterystycznymi dla Skody przetłoczniami.

fot. mat. prasowe

Skoda Yeti 2.0 TDI 4x4 DSG Elegance - wnętrze

Wnętrze jest proste, intuicyjne, lekko nudnawe, ale dzięki temu eleganckie.


Wnętrze

Środek Yeti wygląda bardzo niemiecko. Wnętrze jest proste, intuicyjne, lekko nudnawe, ale dzięki temu eleganckie. Największym szaleństwem stylistycznym są zegary schowane głęboko w dwóch tunelach, poza tym szczegółem każdy miłośnik Volkswagena poczuje się tu jak u siebie. Wszystkie przyciski umieszczone są tam, gdzie odruchowo sięga nasza ręka, nie ma tu mowy o uczeniu się samochodu. Wsiadasz i jedziesz. Pozycja za kierownicą jest dość dobra, aczkolwiek fotele mogłyby być bardziej obszerne i lepiej trzymające w zakrętach. Kierownica, którą przyjdzie nam manewrować znakomicie leży w ręku i również posiada duże możliwości regulacji. Pozwala ona na sterowanie radiem i komputerem, co ostatnio jest już raczej standardem.

fot. mat. prasowe

Skoda Yeti 2.0 TDI 4x4 DSG Elegance - wnętrze, zdjecie nr 2

W aucie miejsca jest zaskakująco dużo. O wiele więcej niż wydaje się patrząc na Yeti z zewnątrz.


fot. mat. prasowe

Skoda Yeti 2.0 TDI 4x4 DSG Elegance, fotele

Pozycja za kierownicą jest dość dobra, aczkolwiek fotele mogłyby być bardziej obszerne i lepiej trzymające w zakrętach.


 

1 2

następna

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Seat Leon 1.4 TSI Style

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: