eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Mitsubishi Space Star - następca Colta

Mitsubishi Space Star - następca Colta

2014-09-10 11:14

Mitsubishi Space Star - następca Colta

Mitsubishi Space Star © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (9)

Mitsubishi zaprezentowało wreszcie następcę Colta. I to był prawdziwy szok dla fanów marki. Otóż, „nowy Colt” otrzymał nazwę kojarzona dotąd z niezwykle popularnym minivanem. Space Star, bo tak od teraz nazywa się w Europie następca Colta, jest sympatycznym, pakownym miejskim autem, które, w opinii producenta, jest lepsze od całej japońskiej konkurencji. Czym wygrywa? Zdecydowanie, stosunkiem ceny do wyposażenia. Jest to prawdopodobnie pierwsze na polskim rynku auto segmentu B wyposażone w standardzie w klimatyzację i radio z MP3.

Przeczytaj także: Zwinny Mitsubishi Space Star 1.2 Intense

Tworząc Space Stara, inżynierowie Mitsubishi poszli wyraźnie pod prąd. Auto jest mniejsze od poprzedniego Space Stara, ale także… od Colta. Zewnętrznie, jest krótszy od poprzednika aż o 23 centymetry. We wnętrzu, już tylko o… 9 cm. Za to bagażnik ma dłuższy prawie o 10 centymetrów i o 21 litrów pojemniejszy. Przy okazji walki o jak najniższe spalanie, auto udało się aż o 120 kg odchudzić i zmniejszyć współczynnik oporu powietrza (Cx) do 0,27. Już na początku wyjaśniło się, dlaczego auto otrzymało taką nazwę. Otóż z powodu… przestrzeni. Space Star, przynajmniej teoretycznie, jest bardzo pojemny. I, przyznajemy, teoria poszła w parze z praktyką, także w realnym świecie.

fot. mat. prasowe

Mitsubishi Space Star - przód

Space Star jest sympatycznym, pakownym miejskim autem, które, w opinii producenta, jest lepsze od całej japońskiej konkurencji.


fot. mat. prasowe

Mitsubishi Space Star - tył

Space Star, przynajmniej teoretycznie, jest bardzo pojemny. I, przyznajemy, teoria poszła w parze z praktyką, także w realnym świecie.


Trudno też przyczepić się do dynamiki. Pod maską „spejsa” może znaleźć się jedna z dwóch benzynowych 3-cylindorowych jednostek ze zmiennymi fazami rozrządu. Trudno wprawdzie powiedzieć o nich „nowe”, ale przeszły dość gruntowną przebudowę, dzięki której „schudły” i zyskały więcej mocy. Litrowy motor osiąga teraz 71 KM a 1,2-litrowy, 80 KM. Ten drugi może współpracować nie tylko ze skrzynia manualną, ale także nową bezstopniowa CVT. Auto w standardzie wyposażono w 6 poduszek oraz systemy stabilizacji toru jazdy i kontroli trakcji (ASC, TCL) a także ABS i EBD, system wspomagania nagłego hamowania (brake asist) z ESS.

fot. mat. prasowe

Mitsubishi Space Star - wnętrze

Jest to prawdopodobnie pierwsze na polskim rynku auto segmentu B wyposażone w standardzie w klimatyzację i radio z MP3.


Według zapewnień producenta, Space Star ma zadowalać się niewiele ponad 4 litrami etyliny na 100 km. Tego parametru w trakcie pierwszych, z konieczności krótkich jazd, sprawdzić nie mogliśmy (poczekamy do normalnego testu), ale wiemy już na pewno, że Space Star ma ciekawe zawieszenie. Katowany na drodze ułożonej z betonowych płyt zachowywał się stabilnie i, co szczególnie cieszy, nie hałasował. To dobrze świadczy o konstruktorach koncernu.

fot. mat. prasowe

Mitsubishi Space Star - bagażnik

Mitsubishi Space Star ma bagażnik ma dłuższy prawie o 10 centymetrów i o 21 litrów pojemniejszy.


Dość wysokie auto z komfortowym zawieszeniem może być nieco mniej stabilne w czasie szybkiego pokonywania ciasnych luków, ale nie oszukujmy się, nikt rajdowo w mieście Space Starem jeździć raczej nie będzie.

fot. mat. prasowe

Mitsubishi Space Star - widok z boku

Zewnętrznie, jest krótszy od poprzednika aż o 23 centymetry. We wnętrzu, już tylko o… 9 cm.


Ceny auta są bardziej niż konkurencyjne. Space Star jest tańszy i lepiej wyposażony od całej japońskiej konkurencji. W standardzie (wersja Inform, 71-konny silnik plus klimatyzacja) auto kosztuje 38 990 złotych. Za najdroższego, 1,2 litrowego Intense z przekładnią manualną zapłacimy 43900 a automatem CVT – 48000 złotych.

oprac. : Artur Balwisz / NaMasce.pl NaMasce.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: