eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Suzuki Vitara powraca w nowej odsłonie

Suzuki Vitara powraca w nowej odsłonie

2014-10-08 00:55

Suzuki Vitara powraca w nowej odsłonie

Suzuki Vitara 2015 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (8)

Po ponad ćwierć wieku od premiery pierwszej generacji modelu Vitara, Suzuki prezentuje nowe wcielenie tego wszechstronnego SUV-a, opracowanego na bazie koncepcyjnego modelu iV-4, który był prezentowany podczas ubiegłorocznego Salonu Motoryzacyjnego we Frankfurcie.

Przeczytaj także: Honda HR-V reinkarnacja

Auto oferuje minimalny prześwit o wartości 185 mm oraz masywne koła z oponami w rozmiarze 215/55R17. Kąt natarcia jest równy 18,2°, a zejścia 28,2°. Bagażnik oferuje 375 litrów pojemności. W razie potrzeby oparcia foteli można składać, a roletę bagażnika zdemontować.

fot. mat. prasowe

Suzuki Vitara 2015

Samochód posiada koła z oponami w rozmiarze 215/55R17


Pod maską może pracować benzynowy silnik 1,6 litra lub wysokoprężna jednostka o takiej samej pojemności. Obie konstrukcje rozwijają 120 KM mocy, przy czym Diesel osiąga maksymalny moment obrotowy rzędu 320 Nm, a motor benzynowy generuje 156 Nm.

fot. mat. prasowe

Suzuki Vitara - niebieski

Auto może być wyposażone w benzynowy silnik 1,6 litra


W konfiguracji z silnikiem benzynowym dostępna jest pięciostopniowa przekładnia manualna, natomiast w dieslu stosowana jest skrzynia sześciostopniowa. Opcją jest sześciostopniowa przekładnia automatyczna, która może współpracować z motorem zasilanym benzyną.

fot. mat. prasowe

Suzuki Vitara - wnętrze

Samochód posiada technologię ALLGRIP, która może pracować w czterech trybach jazdy


Nowa Vitara została wyposażona w technologię ALLGRIP, która może pracować w czterech trybach jazdy. W trybie AUTO priorytetem jest wydajność paliwowa w typowych warunkach jazdy. System domyślnie wykorzystuje napęd na przednie koła, a w momencie wykrycia ich uślizgu włącza tryb 4WD. Tryb SPORT doskonale sprawdza się podczas jazdy po krętych drogach. System wykorzystuje wówczas zalety napędu 4WD w odpowiedzi na nacisk na pedał przyspieszenia. Tryb SNOW jest odpowiedni, gdy samochód porusza się po ośnieżonych, nieutwardzonych lub śliskich nawierzchniach. System domyślnie załącza napęd 4WD. Z kolei tryb LOCK pozwala wydostać auto z głębokiego śniegu, błota lub piachu. System nieustannie przekazuje wysoki moment obrotowy do kół tylnej osi.

fot. mat. prasowe

Suzuki Vitara - biały

Samochód wyposażony jest w siedem poduszek powietrznych


Wyposażenie z zakresu bezpieczeństwa obejmuje m.in. siedem poduszek powietrznych, system zapobiegania kolizjom (Radar Brake Support) oraz adaptacyjny tempomat (ACC).

Nowa Vitara trafi na linie produkcyjne węgierskich zakładów Magyar Suzuki już na początku 2015 roku, aby w pierwszej połowie roku zadebiutować w europejskich salonach sprzedaży.
Przeczytaj także: Nowy Ford Edge Nowy Ford Edge

oprac. : Moto Target

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: