eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoTesty aut › Skoda Octavia Scout 2.0 TDI DSG 4x4 - to kosztuje

Skoda Octavia Scout 2.0 TDI DSG 4x4 - to kosztuje

2015-08-06 13:20

Skoda Octavia Scout 2.0 TDI DSG 4x4 - to kosztuje

Skoda Octavia Scout 2.0 TDI DSG 4x4 - bok © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (10)

Octavia wyrobiła sobie genialną opinię w naszym kraju. Kuzynka Golfa, znacznie bardziej praktyczna, sprzedaje się świetnie zarówno jako auto nowe, jak i używane. Co sprawia, że klienci często stawiają właśnie na ten model? Jedną z kilku głównych przyczyn jest mnogość wersji. Tym razem otrzymałem kluczyki do tej najdzielniejszej, która nazywa się Scout. Czy znajdzie ona swoją niszę?

Karoseria


Moda na „uterenowione” kombi trwa w najlepsze. Nic więc dziwnego, że Skoda zaproponowała tę odmianę Octavii po raz kolejny. Jak wygląda jej najnowsza generacja? Dobrze, a nawet bardzo dobrze. Niektórzy twierdzą, że czeska marka powinna zdecydować się na odważniejszy design, ale wspomniane wyżej wyniki sprzedaży temu przeczą. Sylwetka, którą zdobią kafelkowe reflektory z ciemnym wypełnieniem, duży grill i lampy o prostym kształcie, prezentuje się bardzo konserwatywnie. Mamy jednak do czynienia z wersją Scout, dlatego nie mogło zabraknąć dodatkowych osłon otaczających całą karoserię, zwiększonego prześwitu (do ok. 170 mm), a także atrakcyjnych, 5-ramiennych felg.

Wnętrze


Wnętrze testowanej Skody można odróżnić dzięki oznaczeniom umieszczonym na fotelach, kierownicy i dźwigni zmiany biegów. Poza tymi detalami to dalej normalna Octavia. Co to oznacza? Naprawdę godne materiały wykończeniowe, świetne spasowanie, wzorową ergonomię i czytelność. Wyposażenie również nie budzi zastrzeżeń, dlatego trudno się do czegokolwiek przyczepić. Przydałaby się jedynie estetyczna listwa biegnąca przez cały kokpit, która mogłaby go nieco ożywić.

fot. mat. prasowe

Skoda Octavia Scout 2.0 TDI DSG 4x4 - wnętrze

Świetne spasowanie, wzorowa ergonomia i czytelność - tak ekspert charakteryzuje wnętrze.


Pamiętam, że fotele w poprzedniej generacji tego modelu nie dogadywały się z moim kręgosłupem. W najnowszym wcieleniu nie mam z tym już najmniejszego problemu. Zarówno siedziska, jak i oparcia są bardzo dobrze wyprofilowane i mają odpowiednią wielkość. Co równie ważnie, ich zakres regulacji pozwala na dobranie odpowiedniej pozycji nawet wysokim osobom. Bardzo wysokim. Czego chcieć więcej? Przestronnej kanapy. I w drugim rzędzie też jest się z czego cieszyć. Miejsca nie brakuje ani na długość, ani na wysokość, dlatego głowy i nogi będą miały pełną swobodę. Octavia to oczywiście przedstawicielka segmentu C, dlatego ze względu na szerokość karoserii, na tylnej kanapie najwygodniej będzie podróżować we dwójkę.

fot. mat. prasowe

Skoda Octavia Scout 2.0 TDI DSG 4x4 - fotele

Siedziska i oparcia są dobrze wyprofilowane i mają odpowiednią wielkość


W porównaniu do konkurentów, czeskie kombi wyróżnia się też pojemnością bagażnika. Pokaźne 610 litrów to wynik umożliwiający miesięczny wyjazd z całą rodziną i pełnym ekwipunkiem. Co więcej, testowana Skoda może być też niezłym „dostawczakiem”, ponieważ po złożeniu tylnych oparć (dwa cięgna umieszczone w wygodnych miejscach), do dyspozycji kierowcy i przedniego pasażera jest aż 1740 litrów. Ponadto, jeśli kierowca zrezygnuje z… wspomnianego wyżej towarzysza, to po złożeniu oparcia jego fotela będzie mógł przewieźć przedmioty o długości ponad dwóch metrów.

fot. mat. prasowe

Skoda Octavia Scout 2.0 TDI DSG 4x4 - bagażnik

Pojemność bagażnika to 610 litrów, przestrzeń wystarczająca nawet dla pokaźnej rodzimy

fot. mat. prasowe

Skoda Octavia Scout 2.0 TDI DSG 4x4 - tył

Sylwetka prezentuje się dość konserwatywnie

fot. mat. prasowe

Skoda Octavia Scout 2.0 TDI DSG 4x4 - bok lewy

Sylwetka samochodu nie wnosi właściwie nic nowego do dotychczasowej stylistyki Skody.

 

1 2 3

następna


Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: