eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking XI 2016

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking XI 2016

2016-12-22 10:53

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking XI 2016

Które polisy OC były najtańsze w listopadzie 2016 roku? © vege - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Gdzie znajdziemy najtańsze ubezpieczenie samochodu? Odpowiedzi na to pytanie, jak co miesiąc poszukiwała porównywarka ubezpieczeń Ubea. Pod lupę wzięto tysiące indywidualnych, listopadowych kalkulacji internautów. Ich analiza dowodzi, że ci, którzy poszukują atrakcyjnych cen powinni byli skorzystać z oferty przygotowanej przez AXA lub Link4. Pierwszy z ubezpieczycieli ma najlepsze propozycje OC oraz OC+NNW, drugi jest liderem kategorii OC+AC oraz OC+AC+NNW. Względem października nic się zatem nie zmieniło.

Przeczytaj także: Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking X 2016

Publikacja comiesięcznych raportów Ubea.pl rozpoczęła się w styczniu 2015 r. Przed nami najnowsze, już dwudzieste trzecie zestawienie. Jego podstawą były kalkulacje, jakie niemal 200 000 internautów przeprowadziło na stronie porównywarki w okresie od 1 do 30 listopada br. Warto podkreślić, że od początku badania jego autorzy nie zmienili kryteriów klasyfikowania ubezpieczycieli, dzięki czemu firmy ubezpieczeniowe mogą z łatwością oceniać swoją pozycję cenową, a właściciele pojazdów - wybierać ubezpieczenia, które w największym stopniu im odpowiadają.

Najświeższa analiza porównywarki Ubea.pl tradycyjnie już uwzględnia cztery kategorie ubezpieczeń (polisy OC, pakiety OC + NNW, pakiety OC + AC i pakiety OC + AC + NNW). Podobnie jak w zeszłych miesiącach, tak i w listopadzie 2016 roku ubezpieczyciele mogli uzyskać od 0,00 punktów do 5,00 punktów (skala ocen dla każdej kategorii). Najniższy wynik byłby dowodem na to, że dany ubezpieczyciel we wszystkich pojedynczych porównaniach zajął ostatnie miejsce.
„Firma z najwyższą liczbą punktów (5,00 pkt.), musiałaby uplasować się na pierwszej pozycji w każdej kalkulacji wykonanej przez internautów” - wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Podkreślenia wymaga, że w całej historii rankingu Ubea.pl jeszcze nigdy żadna z firm nie otrzymała którejś ze skrajnych not (tzn. 0,00 punktów lub 5,00 punktów). Wyniki uzyskane w listopadzie tego roku kształtowały się następująco:
  • AXA Ubezpieczenia - 4,15 pkt. w rankingu polis OC
  • AXA Ubezpieczenia - 4,32 pkt. w rankingu pakietów OC + NNW
  • Link4 - 4,35 pkt. w rankingu pakietów OC + AC
  • Link4 - 4,25 pkt. w rankingu pakietów OC + AC + NNW

Jeżeli zestawimy wyniki rankingowe z II kw. i III kw. 2016 roku, to okaże się, że rankingowi liderzy znów utrzymali swoje pozycje. Firma AXA po raz czwarty z rzędu wygrała klasyfikację dotyczącą zarówno polis OC, jak i pakietów OC + NNW (w sierpniu i wrześniu jako AXA Direct). W listopadowych rankingach OC + AC i OC + AC + NNW, pozycję lidera szósty raz z kolei zajął Link4. Miejsce w czołówce po raz kolejny utrzymały firmy/marki Aviva oraz Liberty Ubezpieczenia (marka AXA Ubezpieczenia).

fot. mat. prasowe

Ranking OC, AC, NNW

Najlepsze obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne proponuje obecnie AXA Ubezpieczenia.


Jeżeli chodzi o firmy zwykle zajmujące ostatnie miejsca, to tym razem w zestawieniu nieco wyżej uplasowała się UNIQA. Zamiast tego ubezpieczyciela, ostatnie pozycje rankingowe we wszystkich kategoriach zajęły dwa inne towarzystwa - Generali Direct lub Gothaer.
„Warto jednak pamiętać, że ranking Ubea.pl jest statystyczną analizą powstającą na podstawie dużej liczby kalkulacji. Przy pewnych konkretnych założeniach, cenowa pozycja Generali Direct i Gothaer, może być znacznie lepsza” - zwraca uwagę Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: