eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Nawigacja samochodowa TomTom Via

Nawigacja samochodowa TomTom Via

2010-09-07 00:12

Nawigacja samochodowa TomTom Via

Nawigacja TomTom Via © fot. mat. prasowe

TomTom Via jest pierwszym urządzeniem z tzw. "średniej półki cenowej", które umożliwia kierowcom obsługę nawigacji jedynie z pomocą instrukcji głosowych. Wystarczy podać poszukiwany adres - bez potrzeby zdejmowania rąk z kierownicy i spuszczana wzroku z jezdni. TomTom Via zapewnia także zestaw głośnomówiący (Bluetooth), który umożliwia wykonywanie połączeń przez telefon komórkowy.

Przeczytaj także: Nawigacja TomTom GO 1000 i GO 1005

fot. mat. prasowe

Nawigacja TomTom Via

Nawigacja TomTom Via

TomTom Via zapewnia użytkownikom preinstalowaną bazę kamer pomiaru prędkości (TomTom Speed Cameras). Dzięki temu kierowcy będą z wyprzedzeniem wiedzieć o zbliżaniu się do stref objętych ograniczeniem prędkości.

Ponadto TomTom Via zapewnia kierowcom dokładny czas dotarcia do wcześniej wyznaczonego celu (ETA – Estimated Time of Arrival). Jest to możliwe dzięki technologii wyznaczania tras IQ Routes™, która korzysta z milionów pomiarów autentycznych prędkości pojazdów. Teraz kierowcy, znając dokładny czas dotarcia do celu niezależnie od zmieniającej się sytuacji na wybranej trasie, mogą skupić się wyłącznie na jeździe i nie denerwować się upływającym czasem.

Nowością TomTom Via jest zintegrowany z nawigacją, składany uchwyt, który można zamocować do przedniej szyby. Dzięki możliwości obracania o 180°, uchwyt pozwala kierowcom na wybranie pionowego lub poziomego położenia nawigacji.

Dzięki nowemu interfejsowi użytkownika oraz możliwości wyboru wielkości dotykowego wyświetlacza (11 cm lub 13 cm – 4,3” lub 5”), użytkownicy TomTom Via mogą zobaczyć więcej i podróżować wygodniej. Każda nawigacja TomTom Via zawiera także ulepszone mapy, których zakres został zwiększony o 2 miliony kilometrów. Poprawiona została także grafika. Należy też wspomnieć o efektywnym procesorze, który ma zapewnić kierowcom szybszą kalkulację pożądanej trasy. Wszystko to oferowane jest w aluminiowej obudowie.

Główne funkcje TomTom Via:
  • Instrukcje głosowe - Voice Control
  • Zestaw głośnomówiący (Bluetooth®) – opcjonalnie
  • Zintegrowane mocowanie z możliwością obrotu nawigacji o 180°
  • Wzbogacone o 2 miliony kilometrów i poprawioną grafikę mapy
  • Technologia IQ Routes™
  • Wypowiadane na głos nazwy ulic
  • Asystent Pasa Ruchu (Advanced Lane Guidance)
  • Ekran dotykowy o przekątnej 11 cm (4,3”) lub 13 cm (5”).

Nawigacja TomTom Via będzie dostępna w Polsce na początku listopada 2010 roku.

oprac. : Katarzyna Sikorska / eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Nowy Lexus IS F

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: