eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Nissan NP300 Navara: czy podbije rynek pick-upów?

Nissan NP300 Navara: czy podbije rynek pick-upów?

2015-10-27 10:41

Nissan NP300 Navara: czy podbije rynek pick-upów?

Nissan NP300 Navara © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (14)

NP300 to dwunasty pick-up konstrukcji Nissana i trzecia generacja prawdziwego rynkowego hitu, jakim niewątpliwie jest Navara. Auto, jak twierdzi Antoine Barthes, nowy szef Nissan Sales Central & Eastern Europe, gwarantuje komfort nieznany dotąd w autach tego typu. Jest delikatne, kiedy trzeba i bezkompromisowo twarde - kiedy musi.

Przeczytaj także: Nissan NP300 Navara 2.3D 7AT Tekna. Gdyby nie ta cena...

Z NP300 japońska firma wiąże spore nadzieje. Navara była przez wiele lat w czołówce segmentu aut terenowo-użytkowych. Nowe wcielenie popularnego pick-upa ma aspiracje, aby zdystansować Toyotę Hilux, a także VW Amaroka.

- NP300 ma być autem do pracy i do lifestyle'u – mówi Dorota Pajączkowska, szefowa PR polskiego Nissana. A to oznacza z jednej strony sporą funkcjonalność i wysoką wartość rezydualną. Z drugiej zaś, komfort i wielozadaniowość. Nowy design, nowe silniki i doskonałe właściwości jezdne. Tak, Navara zmieniła się. Wprawdzie wielkość auta pozostała bez zmian, ale przeprojektowany pas przedni, zmodyfikowana gama wyposażenia i zmienione zawieszenie w wersji z podwójną kabiną wskazują, że to nie lifting poprzedniej generacji, tylko całkiem nowe auto.

A co się nie zmieniło? Auto jest nadal solidne, trwałe i niezawodne. Także dzięki nowej ramie, na której spoczywa przestylizowane nadwozie. NP300 to pick-up z napędem na tył z dołączaną osią przednią. Inżynierowie Nissana dołożyli japońskiemu pick-upowi reduktor, ale bez blokady mechanizmu różnicowego. Jak okazało się na trasie offradowej, dobry reduktor nie jest zły i potrafi zastąpić blokadę „dyfra”.

fot. mat. prasowe

Nissan NP300 Navara - z tyłu i boku

NP300 ma być autem do pracy i do lifestyle'u.


fot. mat. prasowe

Nissan NP300 Navara - z przodu

Inżynierowie Nissana dołożyli japońskiemu pick-upowi reduktor, ale bez blokady mechanizmu różnicowego.


Pod maskę auta trafi tylko jeden motor, diesel z rodziny dCi (Renault) o pojemności 2,3 litra. W zależności od liczby turbin, silnik generuje 160 (przy jednej) i 190 KM (biturbo). Napęd może przekazywać 7-biegowy automat lub 6-przełożeniowa skrzynia manulana. Auto będzie dostępne w 4 poziomach wyposażenia: Tekna, N-Connecta, Visia i Acenta.

fot. mat. prasowe

Nissan NP300 Navara - wnętrze

Nowy design, nowe silniki i doskonałe właściwości jezdne.


Jak radzi sobie nowa Navara? Na drodze, jak dobry pick-up. Nie jest zbyt twarda, czyli nie umorduje swoich pasażerów skamieniałym niczym serce szefa po prośbie o podwyżkę zawieszeniem. Komfortowa i wygodna, jak żaden chyba inny pick-up na polskim rynku. A w terenie? Otóż, zaskoczyła mnie dzielnością. Kiedy zobaczyłem tor off-roadowy, który przygotowali dla nas fani jazdy „po miękkim” z okolic Nowego Targu, wymiękłem. "No nie ma siły", pomyślałem nad pierwszym dołem z błotnistą mazią. To już koniec, tłukło się po głowie... Kiedy jednak auto nagle podjechało pod pionowe wzniesienie, a potem stanęło nad pionowym prawie zjazdem w dół, zbłądziłem. Bardzo zbłądziłem. NP300 na konwencjonalnych, zimowych gumach przeznaczonych do jazdy po asfalcie dało radę!

fot. mat. prasowe

Nissan NP300 Navara - fotele

Navara jest komfortowa i wygodna, jak żaden chyba inny pick-up na polskim rynku.


Ceny NP300 nie są jeszcze ustalone. Przyczyny? Dwie. Po pierwsze, auto czeka na polską homologację. Po drugie, polska premiera prasowa auta odbyła się… 3 tygodnie przed premierą europejską. Innymi słowy, jeździliśmy autami, których jeszcze nie ma. Nissan liczy jednak na 25% udziału w rynku pick-upów. Czy da radę? Wiele zależy właśnie od ceny. A tę poznamy za około 3 tygodnie.

fot. mat. prasowe

Nissan NP300 Navara - z boku

Ceny NP300 nie są jeszcze ustalone.

Przeczytaj także: Nowy Ford Ranger Raptor Nowy Ford Ranger Raptor

oprac. : Artur Balwisz / NaMasce.pl NaMasce.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: