eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking X 2018

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking X 2018

2018-11-15 10:55

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking X 2018

Gdzie po najtańsze ubezpieczenie samochodu? © Andrey Popov - Fotolia.com.jpg

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Gdzie znajdziemy najtańsze ubezpieczenie samochodu? Odpowiedzi na to pytanie, jak co miesiąc, poszukiwała porównywarka ubezpieczeń Ubea. Pod lupę wzięto tysiące indywidualnych kalkulacji internautów z października br. Ich analiza dowodzi, że dziesiąty miesiąc tego roku przyniósł kilka interesujących i istotnych zmian w rankingu.

Przeczytaj także: Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking IX 2018

Na czym polega nasz ranking ubezpieczeń?


Odnotowane w październiku 2018 r. zmiany z całą pewnością nie wynikają z modyfikacji w metodologii badań. Warto przypomnieć, że rankingi Ubea.pl charakteryzują się stałością reguł, na podstawie których oceniani są ubezpieczyciele. Są one niezmienne od stycznia 2015 roku, w efekcie czego mamy możność dokładnego śledzenia zmian w zestawieniu firm oferujących najtańsze ubezpieczenie samochodu.

Październikowa analiza - nie inaczej niż 45 poprzednich - przygląda się czterem kategoriom ubezpieczeń. Ocenie podlegają ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC, a także koszty oferowanych przez ubezpieczycieli pakietów: OC + NNW, OC + AC oraz OC + AC + NNW. W dziesiątym miesiącu tego roku, zgodnie z tradycją, analizowani ubezpieczyciele mogli uzyskać od 0,00 punktów do 5,00 punktów (skala ocen dla każdej kategorii).
„Firma z najwyższą liczbą punktów (5,00 pkt.), musiałaby zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji wykonanej przez internautów. Najniższy wynik oznaczałby, że dane towarzystwo we wszystkich pojedynczych porównaniach uwzględniających jego ofertę ulokowało się na ostatniej pozycji. ” - wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Ranking polis OC posiada nowego lidera


Doświadczenie uczy, że wyniki rankingowe poszczególnych ubezpieczycieli ocenianych przez Ubea.pl, zwykle oscylują na poziomie 2,00 pkt. - 4,30 pkt. Sytuacja wyglądała podobnie również w październiku 2018 r. Pomiędzy pierwszym i ostatnim dniem tego miesiąca, ubezpieczyciele osiągnęli następujące wyniki:
 • You Can Drive - 4,11 pkt. w rankingu polis OC
 • Aviva/You Can Drive - 3,96 pkt. w rankingu pakietów OC + NNW
 • Link4 - 4,24 pkt. w rankingu pakietów OC + AC
 • Aviva - 4,26 pkt. w rankingu pakietów OC + AC + NNW

Porównanie wyników z września i października 2018 r. wyraźnie wskazuje, że mieliśmy do czynienia z ważną zmianą dotyczącą głównej kategorii rankingowej. Chodzi o klasyfikację polis OC (bez pakietowych dodatków). W tej kategorii rankingowej, którą można uznać za najważniejszą, marka handlowa Benefia utraciła pierwszą pozycję. Wspomniany ubezpieczyciel ostatecznie zajął trzecią lokatę i musiał ustąpić miejsca marce You Can Drive. Nie zmieniła się natomiast pozycja firmy Link4 (drugie miejsce we wrześniu oraz październiku 2018 r.).

fot. mat. prasowe

Ranking OC, AC, NNW - październik 2018

Na najwyższym stopniu podium uplasowało się firma You Can Drive.


Zwycięstwo marki handlowej You Can Drive wskazuje, że firma Ergo Hestia posiada bardzo konkurencyjną cenowo ofertę OC dla młodych klientów. W tym kontekście warto przypomnieć, że pod marką You Can Drive należącą do Ergo Hestii, sprzedawane są ubezpieczenia komunikacyjne dla kierowców do 30 roku życia.
„Z powodu tego ograniczenia, You Can Drive nie pojawiało się w każdej kalkulacji użytkowników Ubea.pl wykonanej od 1 do 31 października 2018 r. Tam gdzie oferta wspomnianego ubezpieczyciela była jednak dostępna, zwykle okazywał się on najlepszy cenowo” - komentuje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

„Najtańsza” firma mocno podniosła składki


Na uwagę zasługują też dane porównywarki Ubea.pl dotyczące zmian średniego poziomu składki OC proponowanej przez poszczególnych ubezpieczycieli. Po porównaniu wyników dla września i października 2018 r. okazało się, że miesięczne zmiany składek były następujące:
 • Aviva - wzrost średniej składki OC o 4,4%
 • Benefia - wzrost średniej składki OC o 10,0%
 • Generali - spadek średniej składki OC o 1,6%
 • Gothaer - wzrost średniej składki OC o 11,7%
 • Link4 - wzrost średniej składki OC o 5,3%
 • MTU - wzrost średniej składki OC o 5,0%
 • Proama - spadek średniej składki OC o 1,1%
 • UNIQA - wzrost średniej składki OC o 8,6%
 • You Can Drive - spadek średniej składki OC o 8,7%

Powyższe informacje dobrze wyjaśniają, dlaczego w październiku 2018 r. marka You Can Drive znacząco poprawiła swoją pozycję. Jak nietrudno zauważyć, średnia składka polis OC proponowanych przez tego ubezpieczyciela spadła aż o 8,7% przez miesiąc. Taki spadek wydaje się szczególnie znaczący w sytuacji, gdy na rynku przeważają wzrosty.
„Jeżeli chodzi o dodatnie zmiany średniej składki OC, to warto zwrócić szczególną uwagę na wynik Benefii (+10,0%). Trudno się dziwić, że wspomniana marka ubezpieczeniowa nie mogła utrzymać pierwszego miejsca w rankingu OC po tak znaczącym wzroście średniej składki. Kolejne miesiące pokażą, czy wspomniany ubezpieczyciel na dobre zrezygnuje z bardzo mocnego konkurowania ceną swoich polis” - podsumowuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (2)

 • Porównywarka ubezpieczeń Superpolisy

  Ekspert Superpolisy / 2018-11-15 11:34:41

  Rynek ubezpieczeń jest bardzo niestabilny i ceny często ulegają zmianom. Przed wyborem polisy komunikacyjnej warto skorzystać np. z porównywarki ubezpieczeń Superpolisy. Dzięki temu porównamy jednocześnie różne oferty oraz wybierzemy dla nas najbardziej odpowiednią polisę OC/AC zaoszczędzając przy tym często sporo pieniędzy. odpowiedz ] [ cytuj ]

 • Marek1043 / 2018-12-16 12:44:35

  W Cuk mam 70% oszczędności na Oc, więc nie szukam więcej odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: