eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Jakie ceny OC w 2020?

Jakie ceny OC w 2020?

2020-01-13 09:08

Jakie ceny OC w 2020?

Jakie ceny OC w 2020? ©  Pio Si - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Rok 2019 zakończył się pod znakiem stałej obniżki cen OC. Porównując wysokość średnich składek ubezpieczenia komunikacyjnego w grudniu 2018 i 2019, można zobaczyć, że ceny zmniejszyły się o ponad 7%. Ten rok, jeśli chodzi o branże ubezpieczeniową, nie był zbyt burzliwy, jednak przyniósł kilka zmian, które ułatwią nam życie w nadchodzącym 2020 roku.

Przeczytaj także: Cena OC nieco w górę. Czy to zapowiedź podwyżek?

Średnie ceny OC nieustannie spadają – taki trend zachował się przez cały rok. Średnia składka za polisę OC w styczniu wynosiła 619 PLN, w czerwcu 598 PLN, a w grudniu wyniosła 575 PLN. Spadek średnich cen ubezpieczenia komunikacyjnego nie przekroczył poziomu 7-8% w skali roku. Te wartości świetnie obrazują to co działo się z cenami ubezpieczeń przez ostatnie dwanaście miesięcy. Choć w ujęciu rocznym jest to odczuwalna tendencja, to nie ma tak wielkiego wpływu na stan portfela konsumenta.

Warto też zaznaczyć, że ceny OC powoli zmierzają do stabilizacji. Po podwyżkach z ubiegłych lat, dzisiaj mamy do czynienia jedynie z niewielką korektą. Myślę, że w pierwszej połowie 2020 roku ceny ubezpieczeń komunikacyjnych powinny utrzymać się na obecnym poziomie bądź delikatnie się obniżać, tak jak odbywało się to w tym roku. Duży wpływ ma na to ciągłe konkurowanie o klientów, które z reguły prowadzi do niewielkich zmian cenowych na rynku ubezpieczeń.

W przeciwieństwie do 2018, miniony rok nie przyniósł wielu zmian pod względem rozporządzeń czy ustaw dotyczących branży ubezpieczeniowej. Jedną z największych rewolucji było zniesienie konieczności posiadania przy sobie dowodu rejestracyjnego oraz polisy. Wszystkie dane z tych dwóch dokumentów są dostępne dla policji i straży miejsce w formie elektronicznej. Dzięki temu nie musimy się martwić tym czy będziemy mieć przy sobie dokumenty, czy też nie. Jeżeli mimo tego zależy nam na posiadaniu tych rzeczy przy sobie, to dowód rejestracyjny możemy podłączyć do naszego Profilu Zaufanego i trzymać w aplikacji mObywatel. W podobny sposób można przechowywać także swoją polisę komunikacyjną.

fot. mat. prasowe

Ceny OC w 2019 roku

Średnia składka za polisę OC w styczniu wynosiła 619 PLN, a w grudniu - 575 PLN.


Wejście w nową dekadę, to bardzo duży krok przepełniony wieloma spekulacjami, niepewnościami – szczególnie na rynku ubezpieczeń, który potrafi zaskakiwać. Mogę natomiast podjąć się spekulacji na nadchodzący 2020 rok. Rynek coraz bardziej będzie nastawiony na mobilność, omnichannelowość, co jednak nie oznacza porzucenia sprzedaży w trybie offline.

Towarzystwa Ubezpieczeniowe starają się dopasować do zmian i wprowadzają coraz to nowsze udogodnienia zarówno dla młodszych, jak i starszych użytkowników. Ci pierwsi przywykli do swobodnego poruszania się w świecie e-commerce, zaś starsze pokolenia częściej decydują się na zakup w placówkach multiagencji.

Maciej Kuczwalski, ekspert

oprac. : eGospodarka.pl eGospodarka.pl

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

  • Komentarz usunięty

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: