eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoPorady motoryzacyjne › Jakie opony na lato 2014?

Jakie opony na lato 2014?

2014-04-23 12:44

Jakie opony na lato 2014?

Jakie opony na lato 2014? © Karin & Uwe Annas - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (6)

Łagodna zima sprawiła, że większość polskich kierowców jest już w pełni przygotowana na sezon letni. Analiza przygotowana przez Oponeo.pl pokazuje, że ci, którzy zdecydowali się już na zakup nowego ogumienia kierowali się trendami z zeszłego roku.

Przeczytaj także: Najlepsze opony w trasę

Wiosna 2013: kwietniowe śniegi i długie kolejki do wulkanizatora

Jak pisze Oponeo.pl, przez niemal cały marzec i pierwszy tydzień kwietnia 2013 roku padał śnieg lub śnieg z deszczem. Słoneczne dni stanowiły jedynie 25% obu tych miesięcy. Mróz utrzymywał się przez większą część marca, a tylko pięć razy temperatura przekroczyła 7 stopni Celsjusza. Dopiero w połowie kwietnia ubiegłego roku nastąpiło ocieplenie do temperatury powyżej 16 stopni. Wtedy też kierowcy zaczęli lawinowo kupować i wymieniać opony. Spowodowało to, że w serwisach samochodowych tworzyły się długie kolejki chętnych do wymiany ogumienia.

fot. Karin & Uwe Annas - Fotolia.com

Jakie opony na lato 2014?

Statystyki pokazują, że ci, którzy kupili nowe ogumienie, wybrali produkty zgodnie z ubiegłorocznymi trendami.


Wiosna 2014: słoneczna pogoda i wymiana opon już w marcu

Tegoroczny sezon przebiega spokojniej. Słoneczne dni pod koniec lutego i na początku marca skusiły klientów do zakupu opon w pierwszym tygodniu tego miesiąca. Słońce świeciło przez 75% marca, a w kwietniu liczba słonecznych dni przewyższa te z przelotnymi opadami deszczu. Średnia dobowa temperatura przekraczająca 7 stopni Celsjusza jest znakiem, że nadszedł czas wymiany opon na letnie. Przez prawie cały marzec temperatura minimalna utrzymywała się powyżej 10, a maksymalna sięgała nawet 21 stopni Celsjusza. Dzięki takiej aurze kierowcy sukcesywnie przez całą wiosnę wymieniają ogumienie. Ci, którzy jeszcze tego nie uczynili, zrobią to prawdopodobnie tuż przed weekendem majowym. Długoterminowa prognoza wskazuje, iż przed nami ciepłe, wiosenne dni bez załamania pogody.

Najpopularniejsze opony

Choć pogoda wpływa na to, kiedy kierowcy wymieniają opony, nie ma ona przełożenia na to, jakie ogumienie wybierają. Pozostają oni wierni decyzjom zakupowym z ubiegłych sezonów.

- Tegoroczne wybory ogumienia pokrywają się z tymi, których klienci dokonywali w sezonie letnim 2013. W czołówce najpopularniejszych plasują się te same modele – wyjaśnia Filip Fischer, Kierownik Działu Obsługi Klienta w Oponeo.pl.

1. Uniroyal RainExpert

To opona, która dzięki kierunkowemu bieżnikowi pozwala zachować doskonałą przyczepność oraz krótka drogę hamowania na suchej i mokrej nawierzchni. Kierowcy chwalą fakt, że świetnie łączy jakość, osiągi oraz atrakcyjną cenę. Poleca ją 97% klientów Oponeo.pl.

fot. mat. prasowe

Uniroyal RainExpert

To opona, która dzięki kierunkowemu bieżnikowi pozwala zachować doskonałą przyczepność oraz krótka drogę hamowania na suchej i mokrej nawierzchni.


2. Zeetex ZT1000

Popularność tej opony utrzymuje się od ubiegłego sezonu. Jej cechą charakterystyczną jest precyzja sterowania oraz niski poziom hałasu. Dobrym osiągom towarzyszy bardzo atrakcyjna cena.

fot. mat. prasowe

Zeetex ZT1000

Jej cechą charakterystyczną jest precyzja sterowania oraz niski poziom hałasu. Dobrym osiągom towarzyszy bardzo atrakcyjna cena.


3. Dunlop Sport BluResponse

W ubiegłym sezonie letnim ta opona debiutowała w pierwszej piątce najchętniej kupowanych. W tym roku powtarza sukces, zbierając najlepsze noty za doskonałą przyczepność i niskie opory toczenia.

fot. mat. prasowe

Dunlop Sport BluResponse

W ubiegłym sezonie letnim ta opona debiutowała w pierwszej piątce najchętniej kupowanych. W tym roku powtarza sukces, zbierając najlepsze noty za doskonałą przyczepność i niskie opory toczenia.


4. Dębica Passio 2

Kierowcy doceniają ją za atrakcyjną cenę i bardzo dobre osiągi. To polski produkt, który cieszy się popularnością w trudnych warunkach drogowych. Doceniają ją internauci - w sklepie internetowym Oponeo.pl model ten zebrał już prawie 900 opinii.

fot. mat. prasowe

Dębica Passio 2

Kierowcy doceniają ją za atrakcyjna cenę i bardzo dobre osiągi.


5. Dębica Presto

To następna polska opona, która cieszy się popularnością od kilku sezonów. Polecają ją prawie wszyscy użytkownicy chwaląc za bezpieczną jazdę w zmiennych warunkach na naszych krajowych drogach.

fot. mat. prasowe

Dębica Presto

To następna polska opona, która cieszy się popularnością od kilku sezonów.


Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: