eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Ile kosztuje OC+AC?

Ile kosztuje OC+AC?

2017-08-10 10:17

Ile kosztuje OC+AC?

Ubezpieczenie samochodu © Jakub Krechowicz - Fotolia

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

Zakup OC i AC w pakiecie pozwala na wygenerowanie dość pokaźnych oszczędności. Jakich? Odpowiedzi na to pytanie poszukiwała porównywarka ubezpieczeń Ubea.
Podstawą analizy Ubea.pl były tysiące kalkulacji, które w lipcu br. przeprowadzili jej użytkownicy. Pozwoliły one wyliczyć, jak prezentowała się przeciętna różnica pomiędzy "gołą" polisą OC, a pakietem OC+AC.

Poniższa tabela wyraźnie dowodzi dużej rozpiętości cenowej i to zarówno w przypadku obowiązkowego ubezpieczenia, jak i zestawu OC+AC. I tak średnia stawka OC wahała się pomiędzy proponowanym przez AXA Ubezpieczenia 1286 zł, a oferowaną przez You Can Drive składką w wysokości 2316 zł. Ta ostatnia jest jednak tak wysoka, ponieważ You Can Drive kierował ją wyłącznie do młodych kierowców.
„Warto jednak zwrócić uwagę, że niewiele tańsze było OC z oferty Generali (średnia składka 2297 zł w lipcu 2017 r.)” - mówi Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

W przypadku pakietów OC + AC, maksymalna różnica przeciętnej składki w lipcu 2017 r. była jeszcze większa. Średni koszt łącznie zakupionego OC i autocasco dla użytkowników porównywarki Ubea.pl wahał się od 2089 zł (AXA Ubezpieczenia) do 4624 zł (Benefia)/4738 zł (You Can Drive).

fot. mat. prasowe

Porównanie przeciętnego kosztu ubezpieczeń OC dla kierowców oraz pakietów OC + AC

dokupienie autocasco zwiększało przeciętny koszt dla kierowcy z 1881 zł do 3236 zł


Dane porównywarki Ubea.pl wskazują, że dokupienie autocasco zwiększało przeciętny koszt dla kierowcy z 1881 zł do 3236 zł. Średnia dopłata za nieobowiązkową polisę AC wynosiła zatem 1355 zł (72%). Za ubezpieczenie autocasco najmniej dopłacali klienci Avivy (tylko 543 zł, 34%).
„Z rekordowo wysoką dopłatą, mieliśmy do czynienia z przypadku polis oferowanych przez Benefię. Wspomniana dopłata za pakietowe AC wynosiła aż 2853 zł (161%)” - podaje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

fot. mat. prasowe

Jak wybrać dobre AC w 5 krokach

W przypadku AC pakiet ochrony może być różny, więc warto patrzeć nie tylko na cenę


oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

2 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: