eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Jakie składki OC płaciliśmy w kwietniu?

Jakie składki OC płaciliśmy w kwietniu?

2018-05-23 12:51

Jakie składki OC płaciliśmy w kwietniu?

Jakie składki OC płaciliśmy w kwietniu? © SecondSide - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (3)

W lutym tego firmy ubezpieczeniowe dały zmotoryzowanym chwilę wytchnienia. Analiza zapytań złożonych przez użytkowników porównywarki Ubea.pl dowiodła, że drugim miesiącu roku średnie składki OC przestały rosnąć. Niestety. Zarówno marzec, jak i kwiecień okazały się pod tym względem rozczarowujące.

Wartość barometru cenowego z kwietnia 2018 r. = 98↗ (wynik dla poprzedniego miesiąca: 97↗)

Komentarz ekspertów Ubea.pl:


Lutowe zestawienie najlepszych na rynku polis komunikacyjnych dowiodło, że drugi miesiąc tego roku okazał się raczej okresem spadków. Po dokonaniu uśrednienia cen oferowanych przez ubezpieczycieli okazało się, że średnia składka OC dla badanego miesiąca wyniosła 1753 zł, a to oznacza, że była o 100 zł (5,4%) niższa aniżeli w styczniu. To niewątpliwie rozbudziło nadzieje niektórych polskich kierowców, którzy spadków oczekiwali również od kolejnych miesięcy. Niestety rzeczywistość okazała się rozczarowująca. Wzrosty średniej składki przyniósł zarówno marzec, jak i kwiecień.
„Warto przypomnieć, że porównywarka Ubea.pl odnosi zmiany średniego kosztu polis OC do bazowego wyniku ze stycznia 2018 r. Wówczas przeciętna składka za obowiązkową polisę dla kierowców wynosiła 1853 zł” - wyjaśnia Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Statystyki Ubea.pl dowodzą, że czwarty miesiąc roku przyniósł wzrost średniej stawki OC. Jak się okazuje, średni koszt zakupu OC w dziewięciu analizowanych towarzystwach ubezpieczeniowych, podskoczył z 1804 zł do 1810 zł. W efekcie tego barometr cenowy Ubea.pl wzrósł z 97 do 98 (patrz poniższy wykres).

fot. mat. prasowe

Zmiany średniej składki OC

Największe spadki cen przyniósł jak do tej pory luty.


Najnowsze, kwietniowe dane porównywarki Ubea.pl potwierdzają, że polscy kierowcy nie mają na razie zbyt wielu powodów do optymizmu. Stosowana przez ubezpieczycieli polityka cenowa nie jest jednolita. W niektórych przypadkach przeciętne składki OC rosły o kilka procent, w innych widoczne były kilkuprocentowe obniżki. Jeśli jednak spojrzeć na rynek całościowo, to widać, że dziś mamy do czynienia z lekką, ale jednak wzrostową tendencją Już niebawem poznamy informacje dotyczące wartości szkód zlikwidowanych przy pomocy OC komunikacyjnego w I kw. 2018 r.
„Jeżeli te statystyki pokażą kolejny duży wzrost wydatków ubezpieczycieli, to polscy kierowcy będą mogli zapomnieć o jakichkolwiek spadkach cen obowiązkowych polis” - podsumowuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

fot. mat. prasowe

Barometr Ubea kwiecień 2018

W kwietniu składki OC znowu wspięły się w górę.


Metodologia tworzenia barometru cenowego Ubea.pl
Analizowany poziom średniej składki za OC (bez produktów pakietowych - np. NNW), wynika ze wszystkich kalkulacji, jakie użytkownicy Ubea.pl wykonali w ciągu miesiąca. Średnia składka ze stycznia 2018 r. (1853 zł) jest punktem odniesienia (wartość indeksu cenowego = 100). Analiza uwzględnia polisy tych ubezpieczycieli, którzy byli obecni na rynku w styczniu 2018 r. i do tej pory oferują ubezpieczenia OC.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: