eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Jakie składki OC płaciliśmy w maju 2019?

Jakie składki OC płaciliśmy w maju 2019?

2019-06-24 10:15

Jakie składki OC płaciliśmy w maju 2019?

Jakie składki OC płaciliśmy w maju 2019? © krisana - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Schyłek 2018 roku dał zmotoryzowanym chwilę wytchnienia w postaci obniżki składek OC. Czy spadkowy trend doczekał się kontynuacji również w maju? Czy przeciętna cena obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego nadal malała? Odpowiedzi na to pytanie, jak co miesiąc, poszukiwała porównywarka Ubea.pl.

Wartość barometru cenowego z maja 2019 r. = 90↘ (wynik dla poprzedniego miesiąca: 91↘)

Komentarz ekspertów Ubea.pl:


Tytułem wstępu warto podkreślić, że reguły, na bazie których porównywarka Ubea.pl opracowała swój najnowszy barometr cenowy są identyczne jak w poprzednich miesiącach. Analogicznie, jak miało to miejsce wcześniej, punktem odniesienia dla porównań jest składka OC, którą działający na rodzimym rynku ubezpieczyciele proponowali swoim klientom w styczniu 2019 r.

Jak potwierdzają to dane ujęte na poniższym wykresie, ceny OC w maju spadały, ale obniżki te były zaledwie minimalne. W kwietniu 2019 r. przeciętne OC, oferowane online przez dziewięciu analizowanych przez Ubea.pl ubezpieczycieli, kosztowało 1474 zł, co stanowiło 91% stawki styczniowej (z tego też powodu kwietniowa wartość barometru cenowego wyniosła 91). Majowe wskazanie to 90. Oznacza to, że średnia majowa składka OC uwzględniona przez Ubea.pl wyniosła 90% porównywanej kwoty ze stycznia 2019 r.
„Konkretniej rzecz ujmując, OC oferowane przez dziewięciu ubezpieczycieli współpracujących z Ubea.pl, w maju kosztowało średnio 1459 zł. Bardzo zbliżony wynik został odnotowany w lutym 2019 roku, o czym świadczą dane z poniższego wykresu” - komentuje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Ogólnie rzecz biorąc, można stwierdzić, że w maju 2019 r. średnie koszty zakupu ubezpieczenia OC przez Internet wróciły do poziomu z lutego 2019 r. Taka sytuacja oznacza brak wyraźnego spadkowego trendu, na który polscy kierowcy mogli liczyć po wyraźnych obniżkach widocznych w lutym br. (patrz poniższy wykres). Wydaje się, że właściciele samochodów powinni dostosować swoje oczekiwania dotyczące obniżek cen OC do bieżącej sytuacji rynkowej. Czynnikiem hamującym spadki składek jest szybki wzrost świadczeń wypłacanych z OC ofiarom wypadków.
„Warto także wspomnieć o kolejnym dyscyplinującym liście (w sprawie poziomu składek OC), który ubezpieczyciele niedawno otrzymali od KNF-u. Zakłady ubezpieczeń muszą również brać pod uwagę ewentualną konieczność wypłaty dodatkowego świadczenia dla opiekunów ciężko rannych ofiar wypadku (będących ich bliskimi). Sąd Najwyższy już niebawem podejmie decyzję w sprawie takiej rekompensaty” - podsumowuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

fot. mat. prasowe

Jak tworzymy barometr?

Średnia majowa składka OC uwzględniona przez Ubea.pl wyniosła 90% porównywanej kwoty ze stycznia 2019 r.


Metodologia tworzenia barometru cenowego Ubea.pl: analizowany poziom średniej składki za OC (bez produktów pakietowych - np. NNW), wynika ze wszystkich kalkulacji, jakie użytkownicy Ubea.pl wykonali w ciągu miesiąca. Średnia składka ze stycznia 2019 r. (1624 zł) jest punktem odniesienia (wartość indeksu cenowego = 100). Analiza uwzględnia polisy tych ubezpieczycieli, którzy byli obecni na rynku w styczniu 2019 r. i do tej pory oferują ubezpieczenia OC.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie Poleć w Google+

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Najtaniej jak sam sprawdzisz

    Michaldk / 2019-06-24 10:22:50

    Teraz znajdziesz tanie ubezpieczenie OC i AC w telefonie to proste i szybkie w aplikacji Kupdirect z Google Play skanujesz tylko kod z dowodu rejestracyjnego, bez wpisywania danych i w 5 sek masz porównanie składek a w 40 sek polisę na mailu odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: