eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking IX 2016

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking IX 2016

2016-10-19 12:52

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking IX 2016

Które polisy OC były najtańsze w III kw. 2016 roku? © akoji - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Gdzie znajdziemy najtańsze ubezpieczenie samochodu? Odpowiedzi na to pytanie, jak co miesiąc poszukiwała porównywarka ubezpieczeń Ubea. Pod lupę wzięto tysiące indywidualnych, wrześniowych kalkulacji internautów, Anonimowe wyniki porównań wykonywanych przez użytkowników Ubea, posłużyły również do podsumowania cen polis komunikacyjnych w trzecim kwartale 2016 r.

Przeczytaj także: Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking V 2020

We wrześniu 2016 roku, wszystkie klasyfikowane towarzystwa z odpowiednio dużą liczbą kalkulacji, oceniono w skali od 0,00 punktów do 5,00 punktów. Najniższy wynik oznacza, że dany ubezpieczyciel we wszystkich pojedynczych porównaniach ulokował się na ostatniej pozycji. Firma z najwyższą liczbą punktów (5,00 pkt.), musiałaby zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji wykonanej przez internautów.

Gdzie po najtańsze ubezpieczenie samochodu?


Od 1 do 30 września 2016 roku, żaden ubezpieczyciel nie uzyskał skrajnych wyników punktowych (0,00 pkt. lub 5,00 pkt.). W analizowanym okresie, najwięcej punktów zebrały następujące towarzystwa:
  • AXA Direct - 4,45 pkt. w rankingu polis OC
  • AXA Direct - 4,47 pkt. w rankingu pakietów OC + NNW
  • Link4 - 4,49 pkt. w rankingu pakietów OC + AC
  • Link4 - 4,30 pkt. w rankingu pakietów OC + AC + NNW

Zgodnie z zaprezentowanymi wynikami, najtańsze ubezpieczenie samochodu to polisy oferowane przez AXA Direct oraz Link4 , które najczęściej zajmowały pierwsze miejsca w tysiącach kalkulacji wykonywanych przez internautów na podstawie własnych założeń (np. marki pojazdu i stażu „za kółkiem”).
„Na uwagę zasługuje fakt, że marki AXA Direct i Link4 równo podzieliły się pierwszymi pozycjami. Dobre wyniki osiągnęły też polisy z oferty Liberty Ubezpieczenia oraz You Can Drive (Ergo Hestia)” - mówi Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.


Jeżeli chodzi o firmy lokujące się na końcu stawki rankingowej, to pewnym zaskoczeniem może być ostatnia pozycja Avivy w zestawieniach dotyczących samodzielnych polis OC i pakietów OC + NNW. Wspomniane towarzystwo lepiej zaprezentowało się w rankingu pakietów OC + AC i OC + AC + NNW. Te dwa zestawienia zamykają firmy Generali Direct (OC + AC) i Gothaer (OC + AC + NNW).

fot. mat. prasowe

Ranking OC, AC, NNW

Najlepsze obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne proponuje obecnie AXA Direct.


Przy okazji prezentowania wyników rankingowych z września, warto podsumować również sytuację dotyczącą całego minionego kwartału. Po zsumowaniu punktów, które wszystkie towarzystwa uzyskiwały od lipca do września bieżącego roku okazuje się, że najlepiej były oceniane następujące firmy/marki ubezpieczeniowe:
  • AXA Direct - 13,10 pkt. na 15,00 pkt. możliwych do zdobycia w rankingu polis OC
  • AXA Direct - 13,04 pkt. na 15,00 pkt. możliwych do zdobycia w rankingu pakietów OC + NNW
  • Link4 - 13,16 pkt. na 15,00 pkt. możliwych do zdobycia w rankingu pakietów OC + AC
  • Link4 - 12,85 pkt. na 15,00 pkt. możliwych do zdobycia w rankingu pakietów OC + AC + NNW

Jak widać, kwartalne wyniki pokrywają się z klasyfikacją dotyczącą września br. To oznacza dominację marek AXA Direct oraz Link4. Wspomniani ubezpieczyciele (podobnie jak Liberty Ubezpieczenia), są cenowymi liderami na rynku.
„Sytuacja cenowa w segmencie polis komunikacyjnych teraz może być bardzo ciekawa, bo AXA niedawno przejęła Liberty Ubezpieczenia za 101,3 mln zł. Taka transakcja oznacza konsolidację rynku i mniejszą presję konkurencyjną w grupie najtańszych ubezpieczeń OC/AC” - podsumowuje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.

Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: