eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Najpopularniejsze samochody cabrio. BMW bez konkurencji?

Najpopularniejsze samochody cabrio. BMW bez konkurencji?

2016-10-29 00:12

Najpopularniejsze samochody cabrio. BMW bez konkurencji?

BMW 3 © fot. mat. prasowe

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (7)

Kabriolety cieszą się w naszym kraju coraz większą popularnością. Z zestawienia przygotowanego przez serwis OTOMOTO wynika, że zdecydowanym liderem - zarówno pod względem ilości zapytań, jak i ofert sprzedaży - jest BMW 3. Jeżeli przyjrzeć się cenom, to szybko zyskujemy pewność, że najlepszą porą na polowanie na auto bez dachu jest zima. Latem, co dość oczywiste, ceny mocno rosną.

Przeczytaj także: Najpopularniejsze samochody używane III kw. 2016. Niemcy rządzą

Wprawdzie możliwość jazdy autem bez dachu ma duży związek z otaczającą nas aurą, to zainteresowanie nimi utrzymuje się przez cały rok. Na czym polega moda na kabriolety? W czym tkwi ich urok? Na ten temat nie ma jednej, ugruntowanej teorii.
„Cabrio to auta zaprojektowane przede wszystkim po to, by cieszyć oko oraz wzbudzać ogólny podziw i pożądanie. Największe sławy, czy to ze świata sportu, kina, czy biznesu, fotografują się z cabrio lub jeżdżą nimi na co dzień.” – mówi Arkadiusz Szczepański Organizator Międzynarodowego Zlotu Cabrio Poland.

Liderem w rankingu najpopularniejszych kabrioletów jest BMW Seria 3. Popularność “Trójki” jest ogromna - również w innych wersjach nadwozia. W III kwartale 2016 roku było to trzecie najczęściej wyszukiwane auto używane w Polsce. Jako kabriolet model ten jest zdecydowanym liderem - zainteresował dwukrotnie więcej użytkowników niż kolejne auta na podium. Pozostałe miejsca na podium zajmują równie popularne modele Opel Astra oraz Renault Megane. Pierwszą dziesiątkę zamykają auta takie jak Saab 9-3,Ford Focus oraz Audi 80 produkowany tylko do 1996 roku.

Jak rynek aut używanych odpowiada na to zapotrzebowanie? Najczęściej oferowane marki to Peugeot i BMW - obie mają zbliżoną liczbę zapytań. Przy czym Peugeot umieścił w rankingu najpopularniejszych modeli aż dwa swoje auta - czyli 206 i 307. Koncern BMW reprezentuje popularna “Trójka”. Dokładnie te same trzy kolejne miejsca - zarówno w rankingu najczęściej wystawianych jak i wyszukiwanych marek - zajmują Mercedes-Benz, Opel i Renault.

fot. mat. prasowe

Renault Megane

Drugie miejsce należy do Renault Megane z 2004 roku, którego średnia cena to prawie 13 000 złotych.


Jak wygląda ranking ułożony przez sprzedawców i ich 20 000 ofert? Kolejny raz na podium BMW Seria 3 tym razem w konfiguracji z 2001 roku jako najczęściej sprzedawane cabrio. Średnia cena dla tego rocznika to prawie 20 000 złotych. Drugie miejsce należy do Renault Megane z 2004 roku, którego średnia cena to prawie 13 000 złotych. Pierwszą trójkę najpopularniejszych cabrio zamyka Peugeot 206-cc z 2002 roku, w cenie nawet mniejszej niż 9 000 złotych. Kabriolety pojawiają się w dość sporej rozpiętości roczników – od Volkswagena Golfa czy też Mercedesa Slk z 1998 roku po Opla Astrę z 2007 roku.

fot. mat. prasowe

Najczęściej wyszukiwane modele z parametrem „cabrio”

Najczęściej wyszukiwanym modelem cabrio jest BMW 3


W okresie wiosenno-letnim pojawia się najwięcej ofert sprzedaży kabrioletów. W ubiegłym roku liczba dodawanych ogłoszeń w kwietniu wzrosła o ⅓ w porównaniu do 2014 roku . Sezon rozkręca się wraz ze liczbą słonecznych dni i największy wysyp ofert przypada na maj, czerwiec oraz lipiec.

fot. mat. prasowe

Najczęściej wystawiane auta z parametrem „cabrio”

Najczęściej wystawianym do sprzedaży kabrioletem jest BMW.


„Grono miłośników cabrio w naszym kraju zwiększa się z roku na rok. Wpływa na to dostępność pojazdów, zwłaszcza pochodzących z rynku wtórnego, który ostatnio mocno się rozwinął. Wiąże się z tym świadomość, która burzy dotychczasowe przekonania o wykorzystaniu aut z otwartymi dachami tylko dwa miesiące w roku.” – mówi Arkadiusz Szczepański Organizator Międzynarodowego Zlotu Cabrio Poland.

fot. mat. prasowe

Peugeot

Pierwszą trójkę najpopularniejszych cabrio zamyka Peugeot 206-cc z 2002 roku.


Klienci kupujący używane cabrio w wakacje mają może i spory wybór, ale na pewno ceny są wtedy najbardziej wygórowane. A te wahają się w zależności od miesiąca – najdrożej będzie w czerwcu, lipcu i sierpniu. Na okazje cenowe w kabrioletach trzeba polować zimą - na przełomie grudnia i stycznia, kiedy ceny są zdecydowanie niższe. Choć bardzo często przy polowaniu na takie auta nie chodzi już tylko o zakup w korzystnej cenie.

fot. mat. prasowe

Średnia cena auta z parametrem "cabrio"

Ceny kabrioletów zdecydowanie zależą od sezonu.


"Moda na cabrio wciąż trwa, bez względu na rocznik i model. W ostatnich latach zdecydowanie widać wzrost zainteresowania young timerami w cabrio. Ten trend można było zaobserwować podczas tegorocznego Międzynarodowego Zlotu CABRIO POLAND, na którym 1/3 pojazdów stanowiły auta ponad 25-letnie. Miłośnicy cabrio coraz częściej szukają „perełek” - nie wystarcza już fakt, że podróżują bez dachu, chcą więcej." – podkreśla Arkadiusz Szczepański Organizator Międzynarodowego Zlotu Cabrio Poland.

fot. mat. prasowe

Najczęściej wyszukiwane i wystawiane marki z parametrem „cabrio”

Kolejny raz na szczycie zestawienia BMW 3.


Przeczytaj także

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: