eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking VI 2018

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking VI 2018

2018-07-11 13:31

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking VI 2018

Gdzie najtańsze ubezpieczenie samochodu? © methaphum - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Poszukujesz taniego ubezpieczenia komunikacyjnego? Skorzystaj z oferty przygotowanej przez Benefię, Link4 lub Avivę. Do takiego wniosku prowadzi analiza najnowszego, czerwcowego rankingu Ubea, w którym porównano propozycje krajowych towarzystw ubezpieczeniowych. Pierwszy z ubezpieczycieli dominuje w kategorii OC oraz OC+NNW, drugi posiada w swojej ofercie najkorzystniejsze pakiety OC+AC, a trzeci bryluje pod względem cen za OC+AC+NNW. Identyczną sytuację mieliśmy w maju.

Przeczytaj także: Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking V 2018

Jak oceniono czerwcowe wyniki ubezpieczycieli?


Najświeższy ranking porównywarki Ubea - nie inaczej niż 41 poprzednich - przygląda się czterem kategoriom ubezpieczeń. Ocenie podlegają ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC, a także koszty oferowanych przez ubezpieczycieli pakietów: OC + NNW, OC + AC oraz OC + AC + NNW. W szóstym miesiącu tego roku, zgodnie z tradycją, analizowani ubezpieczyciele mogli uzyskać od 0,00 punktów do 5,00 punktów (skala ocen dla każdej kategorii).

Zwycięzców bieżącego rankingu Ubea.pl wyłoniono wśród ubezpieczycieli z odpowiednio dużą liczbą kalkulacji internautów. Uzyskanie najniższego wyniku oznaczałoby, że dany ubezpieczyciel we wszystkich analizowanych kategoriach nie wzbił się ponad ostatnią pozycję.
„Firma z najwyższą liczbą punktów (5,00 pkt.), musiałaby zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji wykonanej przez internautów” - wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Dodajmy, że stałość reguł, na podstawie których oceniani są ubezpieczyciele pozwala dokładnie śledzić zmiany w rankingu firm oferujących najtańsze ubezpieczenie samochodu.

Bieżące zestawienie oprócz danych dla czerwca zawiera również podsumowanie II kwartału.

Liderzy utrzymali swoje pierwsze miejsca


Wyniki rankingowe dotyczące czerwca 2018 r. wskazują, że w tym miesiącu ubezpieczyciele klasyfikowani we wszystkich czterech kategoriach, uzyskali wyniki na poziomie 2,0 punktu - 4,2 punktu. Wspomniane wyniki były zatem dalekie od możliwych ekstremów (0,0 punktów lub 5,0 punktów). Wedle obliczeń Ubea.pl, od 1 czerwca do 30 czerwca 2018 r. najwięcej punktów zebrały następujące towarzystwa ubezpieczeń lub marki ubezpieczeniowe:
  • Benefia - 4,16 pkt. w rankingu polis OC
  • Benefia - 4,16 pkt. w rankingu pakietów OC + NNW
  • Link4 - 4,21 pkt. w rankingu pakietów OC + AC
  • Aviva - 4,21 pkt. w rankingu pakietów OC + AC + NNW

Po porównaniu wyników z maja i czerwca 2018 r. można wywnioskować, że nie doszło do zmian na pierwszych miejscach rankingowych. To oznacza dobrą wiadomość między innymi dla firmy Compensa TU VIG będącej właścicielem marki Benefia. Polisy OC oraz pakiety OC + NNW oferowane przez tego ubezpieczyciela, poprawiły swój wynik punktowy względem maja br. i stały się jeszcze bardziej konkurencyjne. Co ciekawe, lepsze wyniki punktowe w stosunku do maja br. odnotowali również dwaj inni ubezpieczyciele zajmujący pierwsze miejsca rankingowe (Link4 oraz Aviva).
„W przypadku pozostałych towarzystw, nie doszło do poważnych przetasowań, a spadki lub wzrosty pozycji rankingowych ograniczały się do przesunięć o 1 miejsce - 2 miejsca” - komentuje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Benefia najlepsza w kwartalnym rankingu


Po zakończeniu każdego kwartału, eksperci Ubea.pl już tradycyjnie podsumowują wyniki ubezpieczycieli z poprzednich trzech miesięcy. Takie podsumowanie wykonano również w odniesieniu do kwietnia, maja oraz czerwca 2018 roku. Wyniki analizy przeprowadzonej na podstawie danych z kalkulatora Ubea.pl wskazują, że od 1 kwietnia do 30 czerwca 2018 r. najwięcej punktów zgromadziły następujące towarzystwa lub marki ubezpieczeniowe:
  • Benefia - 12,07 pkt. na 15,00 pkt. możliwych do zdobycia w rankingu polis OC
  • Benefia - 11,97 pkt. na 15,00 pkt. możliwych do zdobycia w rankingu pakietów OC + NNW
  • Link4 - 12,54 pkt. na 15,00 pkt. możliwych do zdobycia w rankingu pakietów OC + AC
  • Aviva - 12,37 pkt. na 15,00 pkt. możliwych do zdobycia w rankingu pakietów OC + AC + NNW

fot. mat. prasowe

Ranking OC, AC, NNW

W rankingu OC pierwsze miejsce zajęła Benefia - 4,16 pkt.


Po porównaniu wyników z I kw. oraz II kw. 2018 roku można zauważyć, że nie doszło do zmian na pierwszych miejscach. Kategorie OC i OC + NNW nadal pozostają zdominowane cenowo przez Benefię, która dodatkowo poprawiła swoje kwartalne wyniki punktowe.
„Warto zwrócić uwagę, że więcej punktów w klasyfikacji kwartalnej zgromadziły też firmy Aviva oraz Link4. Opisywana sytuacja raczej nie może cieszyć konkurentów wspomnianych towarzystw” - podsumowuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (0)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: