eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Ceny OC stabilne. Są nawet obniżki!

Ceny OC stabilne. Są nawet obniżki!

2018-07-13 13:09

Ceny OC stabilne. Są nawet obniżki!

Ceny OC stabilne. Są nawet obniżki! © Andrey Popov - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (4)

Ostatnie podwyżki OC dały polskim kierowcom popalić. Mamy jednak dobre wieści dla zmotoryzowanych. Niesie je ostatnia analiza mfind.pl z której wynika, że OC nie tylko nie drożeje, ale jest wręcz tańsze niż na początku roku.

Przeczytaj także: Jakie składki OC płaciliśmy w maju 2018?

Polscy kierowcy zdążyli się już właściwie przyzwyczaić, że każdego roku za OC muszą płacić coraz więcej. I nie ma w tym zupełnie nic zaskakującego, skoro w ostatnich latach podwyżki cen przynosił każdy kwartał. Okazuje się jednak, że ta niewesoła sytuacja uległa zmianie - z analiz mfind.pl wynika, że od początku br. ceny OC przestały piąć się w górę, a zmiany w ofertach ubezpieczycieli są co najwyżej kosmetyczne.

Średnia cena polisy? Już poniżej 1000 zł!


Przeciętna cena ubezpieczenia OC to 983 zł, a więc o niemal 50 zł mniej niż na początku tego roku. Tradycyjnie już najwyższe stawki oferowane są młodym kierowcom i to waśnie oni przyczyniają się do zawyżania średnią. Mediana cen jest znacznie niższa i wynosi raczej około 600-700 zł.

Ciągle także można kupić polisę naprawdę tanio. Najtańszą ofertę uzyskała u nas mieszkanka podczęstochowskiej miejscowości, która kupiła polisę za 310 zł.

fot. mat. prasowe

Ceny OC

Ceny OC po pierwszym półroczu 2108 spadają.


Dalej drogo w Gdańsku, Wrocławiu i Warszawie. Tani Rzeszów i...


W przeciwieństwie do średnich stawek, niewiele zmienia się jeśli chodzi o ośrodki miejskie, w których jest najdrożej. W wysokości stawek ubezpieczenia OC przodują Gdańsk, Wrocław i Warszawa. Tu za ubezpieczenie zapłacimy średnio nawet o 30 % więcej niż w innych częściach kraju!

Dość tanio jest za to w Rzeszowie, Gorzowie i Kielcach. Tam analogicznie średnia cena ubezpieczenia jest niższa o nawet 200 zł rocznie.

Co dalej z cenami OC w 2018?


Ceny OC są stabilne, ale dalszych znaczących obniżek nie należy się spodziewać – mówi Bartosz Salwiński z mfind. - Prognozowane przez nas wzrosty cen po uchwale Sądu Najwyższego w sprawie zadośćuczynień należnych również bliskim ofiar wypadków, mogą być odsunięte w czasie. Ubezpieczyciele z pewnością bacznie obserwują ilość spraw kierowanych do sądu i wysokość żądanych odszkodowań. Jeśli spraw będzie dużo, podwyżki cen OC są nieuniknione - dodaje.

fot. mat. prasowe

Najtańsze OC 2018

Na najmniej wygórowane stawki mogli liczyć kierowcy z Gorzowa Wielkopolskiego.


Skąd się wzięły obniżki na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych?


Aktualne obniżki mogą wynikać ze zwiększonej konkurencji pomiędzy ubezpieczycielami. Ostatnie lata były dość trudne, a wyniki finansowe towarzystw osiągane na sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych kiepskie. Aktualnie obserwujemy przeciwny trend – sumarycznie rynek ubezpieczeń OC jest wreszcie rentowny, a to oznacza że ubezpieczyciele mogli odrobinę odpuścić presję cenową i zwiększanie taryf - Bartosz Salwiński, mfind.pl.

Płacisz więcej za OC? Prawdopodobnie przepłacasz!


Płacisz za OC więcej niż rok temu, a twoja historia ubezpieczeniowa wcale się nie pogorszyła? Prawdopodobnie przepłacasz.

Warto przypominać, że zakres ubezpieczenia OC, w przeciwieństwie do AC, jest wszędzie taki sam. Oznacza to w praktyce, że droższe OC wcale nie chroni nas lepiej, a tylko tyle, że nie przyłożyliśmy się do wyboru najkorzystniejszej oferty.

fot. mat. prasowe

Najdroższe OC 2018

Najdroższe OC to m.in. problem Gdańszczan.


Warto to zrobić, bo na OC możemy przepłacić nawet kilkaset złotych rocznie!

oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (3)

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: