eGospodarka.pl

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking VII 2018

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking VII 2018

2018-08-20 11:50

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking VII 2018

Gdzie po najtańsze ubezpieczenie? © Andrey Popov - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Gdzie znajdziemy najtańsze ubezpieczenie samochodu? Odpowiedzi na to pytanie, jak co miesiąc, poszukiwała porównywarka ubezpieczeń Ubea. Pod lupę wzięto tysiące indywidualnych kalkulacji internautów z lipca br. Ich analiza dowodzi, że ci, którzy poszukiwali najbardziej atrakcyjnych cen, powinni byli skorzystać z oferty przygotowanej przez Benefię, Link4 lub Avivę. Pierwszy z ubezpieczycieli miał najlepsze propozycje OC oraz OC + NNW, drugi dominował w zakresie OC + AC i konkurował z trzecim pod względem najkorzystniejszej propozycji OC+ AC + NNW.

Przeczytaj także: Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking VI 2018

Jak oceniono lipcowe wyniki ubezpieczycieli?


Najświeższy ranking porównywarki Ubea - nie inaczej niż 42 poprzednich - przygląda się czterem kategoriom ubezpieczeń. Ocenie podlegają ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC, a także koszty oferowanych przez ubezpieczycieli pakietów: OC + NNW, OC + AC oraz OC + AC + NNW. W szóstym miesiącu tego roku, zgodnie z tradycją, analizowani ubezpieczyciele mogli uzyskać od 0,00 punktów do 5,00 punktów (skala ocen dla każdej kategorii).

Zwycięzców bieżącego rankingu Ubea.pl wyłoniono wśród ubezpieczycieli z odpowiednio dużą liczbą kalkulacji internautów. Uzyskanie najniższego wyniku oznaczałoby, że dany ubezpieczyciel we wszystkich analizowanych kategoriach nie wzbił się ponad ostatnią pozycję.
„Firma z najwyższą liczbą punktów (5,00 pkt.), musiałaby zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji wykonanej przez internautów” - wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Dodajmy, że stałość reguł, na podstawie których oceniani są ubezpieczyciele pozwala dokładnie śledzić zmiany w rankingu firm oferujących najtańsze ubezpieczenie samochodu.

Firmy Link4 i Aviva podzieliły się wygraną


W przypadku rankingów Ubea.pl, nie można oczekiwać, że któryś z klasyfikowanych ubezpieczycieli uzyska skrajną liczbę punktów (0,00 punktów albo 5,00 punktów). Wyniki z lipca 2018 r. potwierdzają, że taka sytuacja jest mało prawdopodobna. Według danych Ubea.pl, od 1 do 31 lipca 2018 r. najwięcej punktów zebrali następujący ubezpieczyciele:
 • Benefia - 4,04 pkt. w rankingu polis OC
 • Benefia - 3,97 pkt. w rankingu pakietów OC + NNW
 • Link4 - 4,11 pkt. w rankingu pakietów OC + AC
 • Link4/Aviva (ex aequo) - 3,81 pkt. w rankingu pakietów OC + AC + NNW

Po porównaniu wyników z czerwca i lipca 2018 r. okazuje się, że w trzech kategoriach (OC, OC + NNW i OC + AC) nie doszło do zmian na czołowych miejscach. Taka sytuacja oznacza dobrą wiadomość m.in. dla firmy Compensa TU VIG, która jest właścicielem marki Benefia. Kolejne zwycięstwo Benefii w najważniejszej kategorii rankingowej (OC) potwierdza, że ten ubezpieczyciel pod względem cenowym stał się jednym z rynkowych liderów.

fot. mat. prasowe

Ranking OC, AC, NNW

W rankingu OC pierwsze miejsce zajęła Benefia - 4,04 pkt.


Ciekawsza sytuacja dotyczy rankingu pakietów OC + AC + NNW. W przypadku tego zestawienia z lipca 2018 roku, firma Aviva zdołała utrzymać się na pierwszej pozycji. Wspomniany ubezpieczyciel musiał jednak podzielić się zwycięstwem z Link4.
„Obydwa towarzystwa (Aviva oraz Link4) uzyskały bowiem dokładnie taką samą liczbę punktów. Opisywana sytuacja pokazuje, że wśród najbardziej konkurencyjnych ubezpieczycieli mamy do czynienia z bardzo niewielkimi różnicami cenowymi” - zwraca uwagę Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

W lipcu najbardziej podrożało OC z Proamy


Każdy ranking Ubea.pl stanowi dobrą okazję do porównania zmian w przeciętnych składkach polis OC (bez dodatków) oferowanych przez poszczególnych ubezpieczycieli. Według obliczeń Ubea.pl, takie zmiany dotyczące lipca przedstawiały się następująco:
 • Aviva - wzrost o 2,6% względem wyniku z czerwca 2018 r.
 • Benefia - wzrost o 4,1% względem wyniku z czerwca 2018 r.
 • Generali - wzrost o 5,3% względem wyniku z czerwca 2018 r.
 • Gothaer - spadek o 0,9% względem wyniku z czerwca 2018 r.
 • Link4 - wzrost o 1,2% względem wyniku z czerwca 2018 r.
 • MTU - wzrost o 0,8% względem wyniku z czerwca 2018 r.
 • Proama - wzrost o 6,0% względem wyniku z czerwca 2018 r.
 • UNIQA - spadek o 0,4% względem wyniku z czerwca 2018 r.
 • You Can Drive - wzrost o 2,6% względem wyniku z czerwca 2018 r.

Powyższe informacje wskazują, że w lipcu 2018 r. na rynku obowiązkowych polis OC przeważały niewielkie wzrosty składek. Takie zmiany dobrze wpisują się w sytuację widoczną od początku 2018 r.
„Barometr cenowy Ubea.pl potwierdza, że już od dłuższego czasu mamy do czynienia z ustabilizowaniem średniego kosztu OC na poziomie niewiele niższym od wyniku obliczonego dla stycznia 2018 r. Stabilizacja wartości odszkodowań z OC komunikacyjnego widoczna w I kw. 2018 roku, prawdopodobnie zachęciła wiele zakładów ubezpieczeń do pasywnej polityki cenowej i oczekiwania na większe zmiany rynkowe” - podsumowuje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki Ubea.pl.

oprac. : eGospodarka.pl

Przeczytaj także


Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (2)

 • Porównywarka ubezpieczeń

  Ekspert Superpolisy / 2018-08-20 13:11:50

  Kierowcy szukający ubezpieczenia komunikacyjnego, często nie zastanawiają się nad tym jak duże mogą być różnice w cenach. Warto znaleźć polisę dopasowaną do naszych potrzeb, która zabezpieczy nas przed różnymi sytuacjami i nie pozostawi po sobie pustego portfela. Warto w tym przypadku skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, np. Superpolisy i porównać różnych ubezpieczycieli jednocześnie odpowiedz ] [ cytuj ]

 • Marek1043 / 2018-12-16 12:41:50

  W Cuk mam 70% niższą cenę za OC i pakiet porad prawnych w cenie odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: