eGospodarka.pl
bezpłatny program PIT 2019

eGospodarka.plMotoAktualności motoryzacyjne › Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking VIII 2018

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking VIII 2018

2018-09-18 12:53

Najtańsze ubezpieczenie samochodu. Ranking VIII 2018

Gdzie po najtańsze ubezpieczenie? © ipuwadol - Fotolia.com

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ (2)

Poszukujesz taniego ubezpieczenia komunikacyjnego? Skorzystaj z oferty przygotowanej przez Benefię, Link4 lub Avivę. Do takiego wniosku prowadzi analiza najnowszego, sierpniowego rankingu Ubea, w którym porównano propozycje krajowych towarzystw ubezpieczeniowych. Pierwszy z ubezpieczycieli dominował w kategorii OC oraz OC+NNW, drugi posiadał w swojej ofercie najkorzystniejsze pakiety OC+AC, a trzeci był liderem cenowym pod względem OC+AC+NNW.

Jak oceniono sierpniowe wyniki ubezpieczycieli?


Najświeższy ranking porównywarki Ubea - nie inaczej niż 43 poprzednie - przygląda się czterem kategoriom ubezpieczeń. Ocenie podlegają ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC, a także koszty oferowanych przez ubezpieczycieli pakietów: OC + NNW, OC + AC oraz OC + AC + NNW. W ósmym miesiącu tego roku, zgodnie z tradycją, analizowani ubezpieczyciele mogli uzyskać od 0,00 punktów do 5,00 punktów (skala ocen dla każdej kategorii).

Zwycięzców bieżącego rankingu Ubea.pl wyłoniono wśród ubezpieczycieli z odpowiednio dużą liczbą kalkulacji internautów. Uzyskanie najniższego wyniku oznaczałoby, że dany ubezpieczyciel we wszystkich analizowanych kategoriach nie wzbił się ponad ostatnią pozycję.
„Firma z najwyższą liczbą punktów (5,00 pkt.), musiałaby zająć pierwsze miejsce w każdej kalkulacji wykonanej przez internautów” - wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Dodajmy, że stałość reguł, na podstawie których oceniani są ubezpieczyciele pozwala dokładnie śledzić zmiany w rankingu firm oferujących najtańsze ubezpieczenie samochodu.

Benefia, Aviva oraz Link4 znów na czele


Regułą jest to, że wyniki ubezpieczycieli publikowane w ramach rankingów Ubea.pl, mocno odbiegają od wartości minimalnych (0,00 punktów) oraz maksymalnych (5,00 punktów). W drugim miesiącu wakacji również nie zaobserwowano takich skrajnych wyników punktowych. Od 1 do 31 sierpnia, najlepiej ocenione firmy ubezpieczeniowe uzyskały następujące wyniki:
  • Benefia - 4,03 pkt. w rankingu polis OC
  • Benefia - 3,85 pkt. w rankingu pakietów OC + NNW
  • Link4 - 4,13 pkt. w rankingu pakietów OC + AC
  • Aviva - 4,13 pkt. w rankingu pakietów OC + AC + NNW

Po przeanalizowaniu zmian rankingowych względem poprzedniego miesiąca można stwierdzić, że bardzo ważna różnica dotyczy tylko kategorii OC + AC + NNW.
„Chodzi o to, że Link4 nie zajmuje już pierwszego miejsca razem z firmą Aviva. Można było się spodziewać, że dojdzie do takiej zmiany, bo identyczne wyniki punktowe dwóch ubezpieczycieli stanowią wielką rzadkość” - komentuje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

fot. mat. prasowe

Ranking OC, AC, NNW

W rankingu OC pierwsze miejsce zajęła Benefia - 4,03 pkt.


Jeżeli chodzi o inne zmiany odnotowane w sierpniu 2018 roku, to warto wskazać na dość istotne wzrosty pozycji rankingowych marki You Can Drive (kategoria: OC) oraz firmy Gothaer (kategoria: OC + AC + NNW). Wspomniani ubezpieczyciele awansowali o dwie pozycje względem lipca 2018 roku. Trzeba zwrócić uwagę, że marka You Can Drive (YCD) w sierpniu znalazła się na najniższym stopniu podium w najważniejszej kategorii rankingowej (ranking OC).
„Ze względu na limit wieku klientów (do 30 lat), YCD cechuje się wysokim przeciętnym poziomem składki OC, ale dobrze wypada w porównaniach wykonywanych przez młodych kierowców” - dodaje Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

oprac. : eGospodarka.pl

Oceń

0 0

Podziel się

Poleć na Wykopie

Poleć artykuł znajomemu Wydrukuj

Skomentuj artykuł Opcja dostępna dla zalogowanych użytkowników - ZALOGUJ SIĘ / ZAREJESTRUJ SIĘ

Komentarze (1)

  • Porównywarka ubezpieczeń Superpolisy

    Ekspert Superpolisy / 2018-09-26 11:41:25

    Na ceny OC/AC mają wpływ różne czynniki. Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest poza tym bardzo niestabilny. Warto przy wyborze polisy skorzystać z porównywarki ubezpieczeń, np. Superpolisy. Ceny warto sprawdzać na bieżąco, a porównanie różnych ubezpieczycieli pozwoli zaoszczędzić sporo pieniędzy i czasu odpowiedz ] [ cytuj ]

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

bezpłatny program PIT 2019

Eksperci egospodarka.pl

1 1 1

Wpisz nazwę miasta, dla którego chcesz znaleźć jednostkę ZUS.

Wzory dokumentów

Bezpłatne wzory dokumentów i formularzy.
Wyszukaj i pobierz za darmo: